15 dni temu

Jak zmniejszenie tempa zakupów aktywów przez Fed może wpłynąć na Bitcoin?

Post gościa HodlX   Prześlij swój post

15 grudnia 2021 r. decydent Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powell, ogłosił, że dwukrotnie przyspieszy redukcję programu skupu aktywów z rynku z 15 miliardów dolarów do 30 miliardów dolarów miesięcznie. Zakup papierów skarbowych USA zostanie obniżony o 20 miliardów dolarów, a papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką o 10 miliardów dolarów.

Decyzja Fed o przyspieszeniu ograniczania bodźców ekonomicznych zmniejszy zastrzyk gotówki na amerykański rynek akcji, co spowolni jego wzrost. W odpowiedzi na to wydarzenie rynek kryptowalut znajduje się w stosunkowo niestabilnym stanie, ponieważ decyzja Fed może doprowadzić do załamania giełdy w USA, co nieuchronnie pociągnie za sobą kryptowaluty.

Oprócz działań Fed mających wpływ na Bitcoin, rosnąca obecność inwestorów instytucjonalnych zwiększa również korelację w perspektywie średnio- i długoterminowej. Nawiasem mówiąc, w przeddzień uruchomienia pierwszego ETF kontraktów terminowych na Bitcoina 19 października 2021 r. korelacja zaczęła dążyć do dwuletniego maksimum i nadal jest blisko maksymalnych wartości.

Sprawdź poniższą tabelę.

Źródło: TradingView

Jednocześnie nawet w przypadku krachu na rynku kryptowalut można założyć, że Bitcoin stosunkowo szybko odbuduje się i przejdzie na wzrost   tak jak miało to miejsce w marcu 2020 r., ponieważ koncentracja zainteresowania detalicznego i instytucjonalnego wokół Bitcoina jest obecnie bardzo wysoka. W przewidywalnej perspektywie nie przewiduje się znaczących sygnałów osłabnięcia tego zainteresowania.

Podczas konferencji prasowej Fed 15 grudnia 2021 r. powiedziano wiele ważnych rzeczy, które będą miały wpływ na rynek kryptowalut w średnim terminie. Według prezesa Fed, Jerome'a ​​Powella, regulator jest zaskoczony, że osoby, które straciły pracę w czasie blokady, nie planują poszukiwania nowej pracy w najbliższych miesiącach, ponieważ mają spore oszczędności.

Oszczędności te powstały dzięki rozwojowi „spółek oszczędnościowych” czyli akcji śmieciowych, nierentownych i nadmiernie zadłużonych firm, rozwoju rynku kryptowalut, rynku nieruchomości i nie tylko.

Zapowiadana trzystopniowa podwyżka uderza przede wszystkim w nierentowne spółki, podczas gdy giganci będą dalej rosnąć i „przeciągać” indeksy w górę. Szef Fed powiedział, że w 2022 roku wzrost oszczędności firm dobiegnie końca ale do której „klasy” aktywów można przypisać Bitcoin nie jest do końca jasne.

Jeśli Bitcoin należy do firm „ludowych”, czekamy na kryptozimę. Wzrost prawdopodobnie będzie kontynuowany. W tej chwili jasne jest, że Bitcoin należy do klasy aktywów ryzykownych, nawet bardzo ryzykownych. Ponieważ Bitcoin uwielbia również warunki zewnętrznej miękkiej polityki finansowej, profesjonalni traderzy reagują wycofaniem płynności z rynku przy każdym poważnym zaostrzeniu warunków.

Spójrz na poniższy wykres, zanim przejdziesz dalej.

Źródło: TradingView

Powyższy wykres przedstawia aktualny stan rynku kontraktów terminowych na eurodolara. Ten wykres można opisać jako ukryty sygnał ostrzegawczy dla przyszłej polityki Rezerwy Federalnej USA. W rzeczywistości analityk Jarvis Labs, Ben Lilly, był pierwszym, który zauważył ten znak ostrzegawczy. Istota tego pomysłu jest następująca.

Rynek kontraktów terminowych na eurodolara jest rodzajem aukcji prognoz dotyczących przyszłych stóp procentowych Rezerwy Federalnej USA. Wartość 100 oznacza, że ​​uczestnicy giełdy oczekują stopy 0%, a wartość 98,850 oznacza, że ​​inwestorzy oczekują stopy procentowej około 1,15%.

Krzywe na wykresie reprezentują kontrakty terminowe na eurodolara z datą wygaśnięcia każdego grudnia od 2022 do 2026 roku. Co ciekawe, kontrakty z późniejszą datą wygaśnięcia (2025 i 2026) w taki czy inny sposób mają trend wzrostowy w pewnym okresie podczas gdy kontrakty z wygaśnięciem daty od 2022 do 2024 r., wręcz przeciwnie, spadają.

Ten ukryty znak ostrzegawczy sugeruje, że jeśli kontrakty terminowe wygasające w grudniu 2025 i 2026 r. pomimo lokalnego spadku, który rozpoczął się 3 grudnia 2021 r. utrzymają trend wzrostowy, to hipotetycznie za 3-4 lata Fed będzie musiał porzucić politykę podwyżek stóp procentowych i powrót do luzowania ilościowego, ponieważ może wystąpić inwersja rentowności. Oznacza to, że zjawisko to jest termometrem przyszłych oczekiwań.

Podsumowując, nawet jeśli rynek kryptowalut pogrąży się w kolejnej kryptozimie która może mieć miejsce między marcem 2022 a latem 2022 roku, kiedy program skupu aktywów zostanie zakończony, a stawki wzrosną druga połowa 2023 roku może spodziewać się nowego cyklu byka Bitcoina w oczekiwaniu na kolejny halving, który nastąpi około wiosny 2024 roku.

Inwestorzy kryptowalut powinni przygotować się na gwałtowne zmiany kursu Bitcoina i nie wpadać w panikę, ponieważ z makroekonomicznego punktu widzenia Bitcoin wciąż ma potencjał wzrostu do 90-150 tys. Pytanie tylko, kiedy ten potencjał zostanie zrealizowany.

Trzeba też być przygotowanym na to, że podwójne przyspieszone ograniczenie programu stymulacji ekonomicznych z pewnością wywoła poważne zawirowania na rynkach akcji i kryptowalut.


Baro Virtual to rodzinny zespół entuzjastów, którzy szczerze pasjonują się badaniem danych blockchain (w łańcuchu) i ogólnie branży kryptowalut. Ponadto koncentrujemy się na analizie rynków finansowych, głównie z wykorzystaniem wewnętrznych strategii kompresji, a także na badaniu polityki, biznesu i ekonomii. Baro Virtual jest jednym z najlepszych autorów w CryptoQuant.

Sprawdź najnowsze nagłówki na HodlX

Śledź nas na Twitterze Facebook Telegram

Sprawdź najnowsze ogłoszenia branżowe

Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w The Daily Hodl nie są poradami inwestycyjnymi. Inwestorzy powinni dołożyć należytej staranności przed dokonaniem inwestycji wysokiego ryzyka w Bitcoin, kryptowalutę lub aktywa cyfrowe. Należy pamiętać, że Twoje przelewy i transakcje są na własne ryzyko, a wszelkie straty, które możesz ponieść, są Twoim obowiązkiem. The Daily Hodl nie zaleca kupowania ani sprzedaży żadnych kryptowalut ani aktywów cyfrowych, ani The Daily Hodl nie jest doradcą inwestycyjnym. Należy pamiętać, że The Daily Hodl uczestniczy w marketingu afiliacyjnym.

Polecany obraz: Shutterstock/Mia Stendal

Źródło: dailyhodl.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy