15 dni temu

Duża szansa, że ​​Bitcoin (BTC) osiągnie w tym roku wartość 100 000 USD

  • Jerome Powell powszechnie nazywał inflację zdarzeniem „przejściowym”.
  • Więcej inwestorów może zwrócić się do Bitcoina jako alternatywy gotówkowej.

Bitcoin , którego kapitalizacja rynkowa przekracza 800 miliardów dolarów, znajduje się na szczycie zatłoczonej branży kryptowalut i zyskał dużą liczbę zwolenników zarówno wśród inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Ponieważ jednak Bitcoin jest formą rzadkiego zasobu, obecnie wydobyto prawie 18,9 mln monet z długoterminowego maksimum 21 mln monet, więc jego wartość może wzrosnąć, jeśli wzrośnie popyt. Dodatkowo Bitcoin zyskuje uwagę wielu dużych przedsiębiorstw na całym świecie, co sprawia, że ​​znaczny wzrost wartości w 2022 roku jest wyraźną możliwością.

Rola Rezerwy Federalnej

W obliczu rosnących w 2021 r. kosztów podstawowych towarów i usług w wyniku pandemii, prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powszechnie nazywał inflację zdarzeniem „przejściowym”. Ponieważ inflacja nadal osłabia siłę nabywczą waluty, jednym z głównych powodów, dla których wielu inwestorów uznało Bitcoin za legalną klasę aktywów, jest jego zdolność do nadążania za, a nawet przewyższania wyników, zwiększając w ten sposób wartość całej gospodarki.

Wynika to z faktu, że istnieje limit liczby monet, które można kiedykolwiek wydobyć, w przeciwieństwie do walut fiducjarnych, takich jak dolar amerykański, które nie mają ograniczeń co do ilości wydobytych. Jeśli obawy o inflację utrzymają się w 2022 r., więcej inwestorów może zwrócić się do Bitcoina jako alternatywy gotówkowej, co może przybliżyć wartość kryptowaluty do 100 000 USD.

Źródło: thenewscrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy