15 dni temu

Transakcje o dużej mocy obliczeniowej w sieci Solana: awaria sieci

W ciągu tygodnia sieć Solana napotkała duże obciążenie, co spowodowało niepowodzenie transakcji.

Solana jest znana z transakcji blockchain opartych na wysokiej skalowalności i wydajności. Dzięki unikalnemu mechanizmowi opartemu na dowodach konsensusu ten projekt kryptograficzny przyciągnął ogromną uwagę, a także cena jego natywnego tokena znacznie wzrosła.

6 stycznia zespół sieci Solana oficjalnie opublikował na Twitterze informacje o bieżących problemach w sieci Solana, po tym, jak użytkownicy sieci Solana nadal zgłaszali sprzeciw.

Sieć Solana napisała na Twitterze, że za pośrednictwem sieci Solana odbywają się transakcje o dużej mocy obliczeniowej, które powodują niepowodzenie transakcji, a także zmniejszają przepustowość sieci.

Zespół zapewnił również, że programiści pracują nad tym, aby rozwiązać problemy i zwiększyć potencjał Solana Network.

4 godziny awarii w sieci Solana

We wtorek tego tygodnia sieć Solana napotkała duże obciążenie, które spowodowało niepowodzenie wielu transakcji. Tego samego dnia sieć Solana Network była prawie zamknięta na ponad 4 godziny.

Wielu użytkowników twierdziło, że Solana Network spotkała się z atakiem DDoS.

W tej sprawie współzałożyciel Solany, Anatolij, powiedział, że nie był to atak DDoS.

Te rzeczy sugerują, że zespół programistów Solana Network nadal nie jest pewien, czy sieć Solana jest narażona na atak DDoS, czy nie.

Niewiele raportów twierdziło, że Solana ma do czynienia z rzeczywistym obciążeniem w swojej sieci z powodu uruchomienia nowych projektów opartych na blockchainie DApps i Solana. A teraz Solana nie jest w stanie udźwignąć obciążenia.

Poza tym wszystkim możemy rozważyć wypowiedź założyciela Cardano, Charlesa Hoskinsona, w której opisał wszystkie nowe sieci oparte na blockchain jako eksperyment. Powiedział też, że nowym projektom nie można ufać w bardzo krótkim czasie.

Przeczytaj także: Burmistrz Nowego Jorku mówi, że lepiej kupować Bitcoina w dipie

Źródło: bitcoinik.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy