15 dni temu

Oto najdziwniejsze prognozy dotyczące Bitcoina w 2022 roku

  • Kilku influencerów i liderów myśli przedstawiło ciekawe prognozy na nadchodzący rok.
  • Jednak te prognozy mogą po prostu się nie spełnić i mogą sprawić, że będziesz zakłopotany.
  • Pewną prognozą na ten rok jest to, że limit podaży Bitcoina pozostanie ustalony na poziomie 21 milionów BTC.

W ostatnim kwartale 2021 roku pojawiło się kilka prognoz dotyczących Bitcoina, które się nie spełniły. Rok 2022 minął i oto najpewniejsze prognozy dotyczące przyszłości tej klasy aktywów.

Satyryczna prognoza bitcoin

W 2022 r. limit podaży Bitcoina ma pozostać na poziomie 21 milionów bitcoinów, a inwestorzy mogą spodziewać się, że liczba ta pozostanie statyczna przez cały rok. Przy całej niepewności regulacyjnej krążącej wokół waluty, użytkownicy sieci mogą spodziewać się wydobywania bloków co 10 minut.

Chociaż prezydent Bukele stwierdził, że przewiduje, że cena aktywów osiągnie 100 000 USD w ciągu roku, inwestorzy mogą spodziewać się przyjęcia na całym świecie. Ta hipoteza opiera się na samej liczbie inwestorów detalicznych i instytucjonalnych, którzy przybyli do przestrzeni, aby poeksperymentować z nową klasą aktywów. W 2022 r. MicroStrategy Michaela Saylora nieuchronnie kupi BTC wiele razy w ciągu roku, a Salwador z pewnością zwiększy swoje zasoby bitcoinów.

W 2022 r. inwestorzy powinni oczekiwać, że w sieci Bitcoin będą codziennie przekazywane miliardy wartości. Wykorzystanie aktywów w promowaniu integracji finansowej wśród osób nieposiadających rachunku bankowego i prześladowanych z pewnością wzrośnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Wraz ze wzrostem użycia, stawki haszowania będą również rosły, ponieważ więcej górników zabezpiecza sieć.

Mechanizm konsensusu Bitcoin pozostanie solidnie Proof-of-Work pomimo rosnącej popularności Proof-of-Stake i proponowanej zmiany Ethereum. Bitcoin Lightning Network również odnotuje masową adopcję, a Peter Schiff przejmie bitcoin.

Inne prognozy

Bitcoinerzy mają nadzieję, że rok 2022 będzie rokiem, w którym SEC zatwierdzi ETF na czysty bitcoin. SEC ma dwie decyzje do podjęcia, a eksperci nazywają to rokiem spotu Bitcoin ETF .

Jeśli chodzi o ceny, prognozy z IV kwartału 2021 r. zostały przeniesione na nowy rok, że cena aktywów osiągnie szczyt 100 000 USD. Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, jest głównym zwolennikiem tego, że ceny BTC z pewnością osiągną 6 cyfr przed końcem roku. Bukele dzwoni również, że dwa kraje dołączą do Salwadoru, aby podnieść aktywa jako prawny środek płatniczy dla swoich krajów.

Z drugiej strony eksperci ostrzegają, że dominacja Bitcoina może poważnie uderzyć w tym roku po powstaniu konkurencyjnych blockchainów, takich jak Ethereum i Solana. Kevin O'Leary z Shark Tank uważa, że ​​NFT będą w przyszłości większą klasą aktywów niż Bitcoin .

Źródło: zycrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy