10 dni temu

Gurukula Kangri uruchamia bezpłatny dwujęzyczny kurs Blockchain we współpracy z WazirX

Oczekuje się, że dwujęzyczny kurs blockchain w ramach ich inicjatywy #PadhegaDeshBadhegaDesh stworzy możliwości pracy w sektorze krypto dla indyjskiej młodzieży

Gurukula Kangri (uznawany za uniwersytet) z siedzibą w Haridwar nawiązał współpracę z WazirX, największą indyjską giełdą kryptograficzną, aby zapewnić bezpłatny kurs technologii blockchain. Kurs został odsłonięty w poniedziałek 3 stycznia 2022 roku, aw ciągu 3 dni na kurs zapisało się już ponad 10 000 osób. Studenci otrzymają zaświadczenie o pomyślnym ukończeniu kursu przez Gurukulę Kangri. Jest uznawany za uniwersytet w ramach Komisji ds. Grantów Uniwersyteckich przy Departamencie Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Edukacji, rządu Indii.

Gurukula Kangri i WazirX dystrybuują treści za pośrednictwem swojej platformy badawczej i analitycznej Blockchain Papers, we współpracy z klasami Unlu. Kurs dwujęzyczny będzie dostępny bezpłatnie w języku hindi i angielskim dla każdego, kto ma dostęp do Internetu. Wyposażona w dogłębną wiedzę na temat technologii opartych na blockchain, indyjska młodzież będzie mogła zbadać rosnące możliwości pracy w branży kryptograficznej.

Niektóre korzyści płynące z kursu obejmują:

  • Ten bezpłatny kurs blockchain jest okazją do demokratyzacji nauki dla wszystkich aspirujących kandydatów, którzy chcą poznać podstawowe pojęcia związane z blockchainem i kryptowalutami.
  • Dogłębne zrozumienie branży kryptowalut i blockchain, pomagając w ten sposób w tworzeniu miejsc pracy.
  • Studenci mogą badać możliwości pracy, takie jak programiści blockchain, role związane z obsługą płatności cyfrowych, marketing w mediach społecznościowych, tworzenie treści w firmach FinTech i startupach blockchain.
  • Zostań świadomym kryptowaluty influencerem, który może przyjąć rolę konsultanta.
  • Certyfikacja i uznanie umożliwiłyby dzisiejszej młodzieży aktywne kontynuowanie kariery w branży CryptoTech, która obejmuje aplikacje kryptograficzne w handlu, płatności P2P, przekazy pieniężne i sprzedaż detaliczną, która wzrosła o 39% w ciągu ostatnich pięciu lat w Indiach.

Sunil Kumar, sekretarz, Gurukula Kangri skomentował: „Gurukula jest zachwycony, że może przedstawić indyjską młodzież najnowszą technologię finansową w wygodnych dla nich językach. Ta innowacyjna współpraca między WazirX a naszym działem technologicznym pomoże w zaszczepieniu wiedzy na temat tej postępowej dziedziny i pomoże przyszłemu pokoleniu Indii czerpać z tego korzyści. Ponieważ kurs jest bezpłatny w ramach naszej inicjatywy #PadhegaDeshBadhegaDesh, otrzymaliśmy już ponad 10 000 rejestracji cyfrowych ze stanu UP”.

Mówiąc o przełomowym kursie, Nischal Shetty, założyciel i dyrektor generalny WazirX , powiedział: „Indie są na bardzo obiecującym etapie tej technologii cyfrowej, a ten program zapewni, że młodzież wyprzedzi konkurencję. W dzisiejszych czasach konieczne jest zrozumienie ogromnej gamy technologii blockchain i zakresu, w jakim może ona zoptymalizować biznes, a także poszerzyć horyzonty zarobkowe. Celem jest umieszczenie Indii na czele rewolucji kryptograficznej poprzez ciągłe wprowadzanie innowacji i budowanie prostej i bezpiecznej społeczności, która pomaga branży w rozwijaniu bezpiecznego ekosystemu uczenia się Blockchain i kryptowalut.”

„To szkolenie pomoże Indiom nauczyć się usług finansowych nowej generacji i systemów Fintech, które wykorzystują wykładnicze technologie i nowe modele, takie jak Blockchain, Crypto, Zdecentralizowane finanse (DeFi), Zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO, tokeny niewymienne (NFT), Bank Centralny Waluta cyfrowa (CBDC), zasoby cyfrowe, tokenizacja, inteligentne kontrakty Solidity, Solidity i języki programowania RUST.

Ta broń masowej innowacji i transformacji sprawi, że nasz kraj stanie się cyfrowy, bezkontaktowy i bezproblemowy oraz przyniesie 170-krotną wartość ekonomiczną w ciągu najbliższych 15-20 lat. Chcemy, aby Indie stały się wschodzącą światową stolicą technologii i innowacji, korzystając z tych wykładniczych stosów technologii”. Mentor kursu Sudin Baraokar, globalny doradca ds. IT i innowacji.

Zgodnie z raportem Nasscom oczekuje się, że przemysł kryptograficzny w Indiach do 2030 r. stworzy prawie 800 000 miejsc pracy. Za pomocą tego kursu indyjska młodzież będzie również mogła prowadzić więcej start-upów w dziedzinie kryptowalut i blockchain. Crores inwestorów kryptograficznych w kraju również skorzysta z tego kursu i uzyska możliwość poznania nowej technologii, która zmienia świat.

Zarejestruj się tutaj na darmowy kurs: https://blockchainpapers.in/learn-blockchain-get-certified-eng/

O Gurukuli Kangri Gurukula Kangri (uznawany za uniwersytet) została założona 4 marca 1902 r. przez Swamiego Shraddhanandajiego w jedynym celu ożywienia starożytnego indyjskiego systemu edukacji Gurukuli, na brzegu Gangesu w odległości około 6 km. od Haridwar i około 200 km. z Delhi. Instytucja ta została założona w celu zapewnienia rodzimej alternatywy dla polityki edukacyjnej Lorda Macaulay poprzez przekazywanie edukacji w dziedzinie literatury wedyjskiej, filozofii indyjskiej, kultury indyjskiej, nowoczesnych nauk i badań. Uznaje się, że jest to uniwersytet w pełni finansowany przez UGC / Govt. indyjski.

O WazirX

WazirX to indyjska giełda kryptograficzna, która pozwala użytkownikom kupować, sprzedawać i handlować różnymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, Ether, Litecoin i inne. Na dzień dzisiejszy jest to największa pod względem wolumenu giełda kryptowalut w Indiach. WazirX ma ponad 10 milionów użytkowników założonych przez Nischala Shetty, Siddhartha Menona i Sameera Mhatre. Jest częścią Internetowego i Mobilnego Stowarzyszenia Indii (IAMAI).

Źródło: wazirx.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy