15 dni temu

Idź z FED, dlaczego Bitcoin może skorzystać na podwyżkach stóp procentowych w 2022

Bitcoin zbliża się do końca pierwszego tygodnia roku na minusie, ponieważ rynek kryptowalut otrzymał kolejny cios i znajduje się przy krytycznym wsparciu. Kryptowaluta wzorcowa odnotowuje 7,3% straty w ciągu 24 godzin, handlując na poziomie 43 000 USD po powrocie z dołków w pobliżu 42 000 USD.

Powiązane czytanie | Maraton amerykańskiej firmy wydobywczej ma teraz 8,133 BTC. I oni tego nie sprzedają

Bitcoin BTC BTCUSD
BTC w trendzie spadkowym na wykresie 4-godzinnym. Źródło: Tradingview BTCUSD

Bitcoin nie knota do jej obecnego poziomu 3 grudnia rd. Dlatego niektórzy handlowcy spodziewali się, że to się wypełni, zanim byki zdążą ponownie zaatakować nowe maksima. W krótkim okresie cena BTC jeszcze się nie ustabilizowała i może dalej spadać do wysokich 30 000 i 40 000 USD.

Wydaje się, że sytuacja makroekonomiczna uruchomiła obecną akcję cenową, ponieważ amerykańska Rezerwa Federalna Jerome Powell wydała oświadczenia dotyczące najnowszych wskaźników CPI i potencjalnego początku zmniejszania. To może okazać się jedynym skutecznym rozwiązaniem, które zapobiegnie dalszej inflacji w kraju.

Utrzymując się na 40-letnim rekordzie, inflacja może nadal rosnąć, co doprowadzi do gwałtownego wzrostu stóp procentowych i zmniejszenia płynności na rynkach. Z bardziej jastrzębim FED, ta możliwość szybko staje się rzeczywistością odczuwalną na światowych rynkach, ponieważ złoto , Bitcoin i S&P 500 przesunęły się w dół.

Bitcoin BTC BTCUSD
Źródło: Santiment za pośrednictwem Twittera

Wzrost stóp procentowych może wywrzeć pewną presję na cenę bitcoina, ale starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence Mike McGlone uważa, że ​​kryptowaluta porównawcza może zdominować obecną sytuację. W niedawnym raporcie ekspert napisał :

pierworodny (kryptowaluta) szybko przechodzi w kierunku stania się światowym cyfrowym aktywem rezerwowym (…). Mantra „nie walcz z Fedem” może już wywierać presję na szerokim rynku kryptowalut, w towarzystwie towarów, które osiągają szczytowe wartości.

W perspektywie krótkoterminowej poziom 30 000 USD, który działał jako wsparcie dla Bitcoina w 2021 r., może nadal okazać się solidny w 2022 r., ale McGlone uważa, że ​​„mało prawdopodobne”, aby BTC go ponownie odwiedził.

Bitcoin przewyższy globalny rynek w 2022 roku?

Oczekiwania miały w ostatnich latach bycze stanowisko wobec Bitcoina i Ethereum i podtrzymuje jego przekonanie w nadchodzących miesiącach. Ogólne środowisko gospodarcze pozbawione ryzyka może wywołać większą presję spadkową, ale cena 100 000 USD pozostaje nienaruszona.

Ten globalny spadek na rynkach byłby największym sojusznikiem FED w walce z inflacją. Jednak kryptowaluta wzorcowa może doświadczyć „sytuacji, w której wszyscy wygrywają”, ponieważ korzysta z mniejszej całkowitej płynności w przeciwieństwie do rynku akcji, który wydaje się „przekraczać ponad 60-miesięczną średnią ruchomą w ciągu dwóch dekad”. McGlone dodał:

Rozciągnięte rynki stały się powszechne, ale surowce i Bitcoin wydają się być liderami wczesnego zwrotu. Jest to kwestia czasu trwania hossy i widzimy, że nadchodzi krypto benchmark.

Powiązane czytanie | Prezydent Bukele przewiduje, że BTC wyniesie 100 tys. dolarów z nadzieją, że więcej krajów przyjmie go jako legalny środek płatniczy

Bitcoin BTC BTCUSD
Źródło: Mike McGlone, Bloomberg Intelligence
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy