miesiąc temu

Gry będą bramą do Crypto Mass Adoption

Kryptowaluty odnotowały ogromny wzrost w 2021 r. Globalna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 2,25 bln USD . Dzięki funkcjom takim jak bezpieczne i nieodwracalne transakcje, ochrona przed inflacją , wysokie zyski i tanie transfery środków na całym świecie, kryptowaluty stały się rozwiązaniem dla wszystkich w dziedzinie finansów. Wiele sektorów dołącza teraz do mody kryptograficznej dzięki swoim niesamowitym zdecentralizowanym rozwiązaniom.

Pomimo ich ogromnej popularności, wciąż jesteśmy dalecy od powszechnego użycia. Chociaż wydaje się, że krypto rośnie, analiza populacji pokazuje, że użytkownicy kryptowalut pozostają w mniejszości. Globalne wskaźniki posiadania kryptowalut wyniosły zaledwie 3,9% w 2021 r., przy ponad 300 milionach użytkowników kryptowalut na całym świecie.

Jednak branże ewoluują, aby udostępniać kryptowaluty masom, a jednym z kluczowych motorów tego wzrostu jest sektor gier. Według analityków, gry będą kluczowym sektorem oferującym blockchain i kryptowaluty szansę na stanie się prawdziwym przypadkiem użycia, nie tylko poprzez uczynienie gier bardziej wciągającymi, ale także poprzez rozwój wewnętrznych gospodarek, które będą edukować ludzi na temat kryptowalut. Ta branża o wartości 150 miliardów dolarów jest gotowa do rozpowszechniania kryptowalut wśród mas.

Dając Blockchain i Crypto prawdziwy przypadek użycia

Krypto i gry były idealną kombinacją, która nigdy wcześniej się nie zmaterializowała. Jednak wraz z postępem w blockchain ludzie zdali sobie sprawę z potencjału gier kryptograficznych, co dało początek grom typu „play-to-earn” (P2E). Gry te okazały się przełomem w branży, oferując użytkownikom strumienie dochodów, które nie były wcześniej dostępne w grach typu free-to-play.

Model P2E łączy rozwiązania blockchain, takie jak tokeny kryptograficzne i niezamienne (NFT), aby zapewnić dodatkową wartość, a także doskonałe wrażenia użytkownika. Konkretnie krypto jest używane jako waluta w grze, aby nagradzać użytkowników za granie w grę. Nawet NFT zmieniają sposób, w jaki radzimy sobie z przedmiotami w grze, czyniąc je łatwo dostępnymi poza ekosystemem gier w celu zarabiania w świecie rzeczywistym.

Co więcej, wiele gier uprościło blockchain i krypto dla nowych użytkowników, napędzając masową adopcję. Większość platform do gier typu blockchain już pokazała światu, dlaczego gry kryptograficzne są drogą na przyszłość. Nawet platformy takie jak Citrus odgrywają kluczową rolę w przyspieszaniu transformacji gier. Oferuje szeroką gamę rozwiązań dla światów blockchain i gier poprzez połączenie zdecentralizowanych finansów ( DeFi ), NFT, innowacyjnych dApps i innych technologii.

Wejście do głównego nurtu dzięki Play-To-Earn i Metaverse

Powszechne przyjęcie krypto jest możliwe, gdy każdy może zaangażować się w ekosystem i znaleźć w nim wartość. Jak na razie wydaje się, że gry kryptograficzne nabierają tempa, aby zwiększyć popularność dzięki wykorzystaniu koncepcji gry, aby zarobić i metaverse. Nawet jeśli kryptowaluty nie znikną, gry oparte na technologii blockchain mogą być ogromną siłą, która pomoże nam rozpocząć tę rewolucję.

Co więcej, jeśli uda się przekonać ludzi do grania w gry i poznania kryptowalut, możemy osiągnąć powszechną akceptację szybciej, niż przewidywano. Ponadto, jeśli platformy do gier, takie jak Citrus, nadal będą się rozwijać i zapewnią solidne podstawy dla gier typu blockchain P2E, możemy zobaczyć, że niektóre z największych gospodarek świata będą uczestniczyć w grach kryptograficznych. W rzeczywistości kraje Azji i Pacyfiku mogą być największym rynkiem gier ze względu na dużą atrakcyjność wśród młodszego pokolenia.

Poza tym NFT i metaverse mogą być dodatkowym atutem jego sukcesu. Gry kryptograficzne będą się rozwijać, a za kilka lat możemy spodziewać się zupełnie nowego świata gier. Dzięki łatwości dostępu do branży gier kryptowaluty zyskałyby powszechną akceptację wśród mas.

Źródło

Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy