15 dni temu

GameStop zwraca się do NFT, planuje uruchomić rynek jeszcze w tym roku

Sprzedawca gier wideo GameStop wkroczył na rynek non-fungible token (NFT). Według Wall Street Journal, tworzy oddział, który ma rozwijać rynek dla niezamiennych tokenów i tworzyć partnerstwa kryptowalutowe z firmami kryptograficznymi.

GameStop, aby zbudować rynek NFT

Zgodnie z historią WSJ, firma zatrudniła ponad 20 osób do nadzorowania jednostki, która rozwija centrum internetowe do kupowania, sprzedawania i handlu NFT wirtualnych artefaktów gier wideo, takich jak ubrania awatara i broń.

GameStop uruchomił swoją stronę NFT w zeszłym roku i zaprasza twórców do dołączenia do platformy.

Firma jest również bliska podpisania umów z dwoma startupami kryptograficznymi w celu wymiany technologii i współinwestowania w tworzenie gier opartych na blockchain i NFT, a także innych inicjatyw związanych z NFT. Według raportu sklep planuje w tym roku zawrzeć podobne transakcje z kilkunastoma startupami kryptograficznymi i zainwestować w nie miliony dolarów.

GameStop zrestrukturyzował swój zespół kierowniczy i zarząd w zeszłym roku, mianując inwestora-aktywisty Ryana Cohena na przewodniczącego. To skłoniło GameStop do większego skupienia się na technologii.

Powiązany artykuł | Tylko w Crypto: Croissant wyjaśnia, w jaki sposób GameStop i NFT zwiększą Ethereum

Wzrost cen GME w odpowiedzi

W styczniu ubiegłego roku akcje GameStop poszybowały w górę po tym, jak inwestorzy giełdowi Reddit zaczęli kupować akcje. Akcje rozpoczęły handel na poziomie 18 USD w 2021 r. i osiągnęły najwyższy poziom 483 USD rok później. W wyniku bezprecedensowej zmienności odbyły się liczne przesłuchania w Kongresie i dochodzenia agencji federalnych.

Akcje GameStop zakończyły się w czwartek na poziomie 131 USD, ale już wzrosły do ​​172 USD w handlu po godzinach pracy.

gamestop

 GME handluje po 163 USD po wiadomościach rynkowych. Źródło: TradingView

Wiadomość sprawiła, że ​​akcje GME znacznie wzrosły po godzinach, co wydaje się być kolejnym krótkim ściśnięciem, co będzie świetną wiadomością dla długich, którzy widzieli spadek cen akcji.

Niektóre z największych firm w branży gier wideo, w tym Ubisoft Entertainment , Zynga Inc. i Square Enix Holdings Co., rozpoczęły lub ogłosiły plany sprzedaży NFT w ostatnich tygodniach. Jednak niektórzy liderzy branży i gracze wyrazili zastrzeżenia co do wartości NFT i motywacji ich twórców.

W świetle wpływu pandemii COVID-19 na fizyczne witryny sklepowe GameStop, raport WS Journal przedstawił strategię GameStop NFT jako ukierunkowaną na zwiększenie ogólnych wyników finansowych firmy.

Powiązany artykuł | Dlaczego 2021 był ważnym rokiem dla NFT?

 Polecany obraz z iStockPhoto, wykresy z TradingView.com
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy