20 dni temu

Futera United NFT: Zarządzaj prawdziwą drużyną piłkarską

Wywiad NFT CULTURE z:

Gwyneth Glascodine, dyrektor generalny Futera

Adam Partington, Community Manager Futera

Abby Mansfield, współzałożycielka i artystka w Top Dog Beach Club

Czy możesz przybliżyć nam tło firmy – kim i czym jest Futera?

Gwyneth: Jasne… Futera to 32-letnia marka założona w Australii, produkująca kolekcje oficjalnie licencjonowanych kart kolekcjonerskich do baseballu, koszykówki, krykieta, rugby, piłki nożnej, piłki nożnej… nieważne, oni to zrobili!

W połowie lat 90. firma rozszerzyła działalność na Europę, zabezpieczając licencje 12 klubów angielskiej Premier League (m.in. Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester City) z dzisiejszym portfolio, w tym FC Barcelona i Paris Saint-Germain.

Podczas gdy marka Futera jest synonimem wysokiej klasy kart sportowych zawierających autografy graczy, pamiątki z gier, karty pozłacane 24-karatowym złotem, porcelana, kryształy i diamenty, weszliśmy w wirtualną przestrzeń już w 2008 roku z cyfrowymi kartami i internetową kartą piłkarską gra.

Następnie przekształciliśmy grę online w rzeczywistość, tworząc „pierwszy na świecie” z prawdziwą profesjonalną drużyną piłkarską zarządzaną na żywo przez fanów z ich komputerów. Głosowali nad taktyką, taką jak styl gry, formacja, rezerwy w trakcie gry na boisku. Zajęliśmy 4 miejsce w naszej dywizji, więc model odniósł pewien sukces!

To nie było ćwiczenie komercyjne – chcieliśmy zgłębić lukę między prawdziwą grą piłkarską a światem wirtualnym, ponieważ nikt wcześniej tego nie robił i było fajnie!

W ciągu ostatnich 10 lat rozwinęliśmy działalność w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej, a Stany Zjednoczone stają się coraz silniejszym rynkiem dla kart Futera.

Oprócz tego, że jest wydawcą kart sportowych, Futera jest ambasadorem kobiecej piłki nożnej, która organizuje turnieje stadionowe w południowo-wschodniej Azji w rozgrywkach dziewcząt i kobiet.

Rozszerzyliśmy również markę Futera o odzież sportową specjalizującą się w odzieży piłkarskiej, w tym oczywiście o stroje damskie!

Przeskakując do dnia dzisiejszego i NFT… miało sens, że stworzyliśmy program NFT, wybierając niektóre z najważniejszych wydarzeń z historii naszej marki, aby stworzyć coś wyjątkowego dla kolekcjonerów i fanów.

Abby i chłopaki z Top Dog Beach Club pomagają nam w procesie bicia i pozostałych technicznych kwestiach związanych z NFT. Rozmawialiśmy z kilkoma zespołami, które już były w tej przestrzeni i wiele z nich było imponujących, ale po prostu uwielbialiśmy to, co zrobił Top Dog Beach Club i wiedzieliśmy, że są dla nas odpowiednie. Sposób, w jaki stworzyli swoją społeczność i wartość, jaką zapewniają, jest niezrównany.

Czym więc jest Futera United NFT?

Adam: FUTERA UNITED NFT to karty piłkarskie przedstawiające graczy płci męskiej i żeńskiej w kilku interesujących zespołach (pomyśl o wampirach, kosmitach…). Każda karta jest wyjątkowa, a gracze mają różne cechy, takie jak fryzury, stroje, akcesoria itp. inspirowane trendami 100 lat piłki nożnej.

Oprócz zdobycia rzadkiego przedmiotu kolekcjonerskiego NFT, posiadacze stają się częścią społeczności online, która stworzy i będzie prowadzić prawdziwy klub piłkarski, głosując na kluczowe decyzje dotyczące logo zespołu, projektu strojów, wyboru zawodników. Gry będą transmitowane na żywo, a społeczność będzie głosować nad taktyką w trakcie gry.

I bez względu na to, czy projekt się wyprzeda, czy nie, Klub zostanie zbudowany. Więc jeśli sprzedamy tylko jeden NFT – nawet mojej mamie, która jest geniuszem taktycznym i dałaby szansę Alexowi Fergusonowi za swoje pieniądze – Klub rozpocznie swoją podróż od pierwszego dnia!

Projekt obejmuje ekscytującą mapę drogową obejmującą doświadczenia ze świata rzeczywistego i metawszechświata, grywalizację, storyfikacje, konkursy i nagrody, darowizny na cele charytatywne, sklep internetowy z gadżetami i nie tylko.

„Słynni fani ” z sektora sportu i rozrywki, tacy jak streamer FIFA Bateson87 (1,46 mln subskrybentów YouTube), zwiększają uwagę, jaką projekt przyciąga z całego świata. Został już wyróżniony przez Forbes i ONE37pm.

Powiedziałeś, że czekałeś dość długo, zanim wszedłeś do przestrzeni NFT, nie wskoczyłeś po prostu na szybkie zgarnięcie gotówki..

Gwyneth: Widzieliśmy wiele kart kolekcjonerskich, a nawet NFT znanych osobistości sportowych, które szybko stały się wczorajszą wiadomością… Na początku naprawdę nie byliśmy zbyt podekscytowani NFT – czuliśmy, że musi być w tym coś więcej niż tylko kupowanie karty .

Chcieliśmy, aby kupujący mógł cieszyć się czymś więcej niż tylko zakupem karty, z interaktywnymi doświadczeniami między światem wirtualnym i fizycznym, które pobudziłyby wyobraźnię fanów sportu na całym świecie.

Patrząc na budowanie społeczności, Top Dog i Futera współpracują ze sobą. Opowiedz nam trochę o tym.

Abby : Nasz Launchpad był częścią naszej mapy drogowej, a otrzymaliśmy tak wiele aplikacji, że musieliśmy przebrnąć przez tak wiele doskonałych pomysłów i mogliśmy wybrać tylko te, które naszym zdaniem były najlepsze i miały odnieść sukces.

Element społeczności to coś, co naprawdę kocham w projekcie Futera i to, że zamierzają stworzyć prawdziwą drużynę piłkarską. To nie jest tylko część ich planu działania, będą to robić niezależnie od tego, ile NFT sprzedają. Mają zasoby, mają doświadczenie z przedmiotami kolekcjonerskimi, mają niesamowity zespół.

Dlaczego to działa? Czy oderwanie się od ziemi nie zajmie dużo czasu?

Gwyneth: Jestem pewna, że ​​wielu drapie się po głowach i zastanawia się, czy to, co robimy, jest możliwe.

Pracowaliśmy już nad aspektami regulacyjnymi, przeszkodami, kosztami i rozumiemy model… Te rzeczy są złożone i mogą zająć miesiące, a nawet lata, podczas gdy my już przygotowaliśmy teren, stadion i graczy gotowych do wyboru przez społeczność internetowa. Jak powiedział Adam, wszyscy jesteśmy gotowi do rozpoczęcia zakupu pierwszego NFT – nawet jeśli jest to jego mama!

Dlaczego nie możesz po prostu kupić klubu?

Adam: Łatwo jest pomyśleć, że można kupić klub i „prasować”… ale to o wiele więcej niż tylko płacenie pieniędzy. Większość klubów piłkarskich, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, istnieje od ponad 100 lat. Są instytucjami. Są osadzeni w swoich lokalnych społecznościach.

Samo zapłacenie pieniędzy za przejęcie istniejącego klubu, a następnie przyznanie praw ogromnej liczbie osób (z których wielu nie będzie w rzeczywistości fanami) do podejmowania decyzji dotyczących klubu, może nie pasować do istniejącej struktury zarządzania klubem i bazy fanów .

Przykładem jest Cardiff City. Klub zawsze nosił niebieski strój, ale nowy właściciel zmienił go na czerwony – sezon później fanom udało się przywrócić niebieski strój.

Sądzę, że dla inwestora klub jest inwestycją, ale dla kibica klub symbolizuje wspomnienia, rodziny, dużą część ich życia.

Sytuacje, w których inicjatywy takie jak nasza odniosły sukces w Wielkiej Brytanii, były wtedy, gdy budowano je od zera – na przykład Hashtag United i SE Dons w Wielkiej Brytanii, które zostały zbudowane z myślą o społeczności. Albo, jak pokazał Roman Abramowicz, możesz włożyć pieniądze i cofnąć się – to możliwe.

Mówiąc prościej, aby z powodzeniem prowadzić klub piłkarski, musisz zrozumieć grę, a także kulturę piłki nożnej. W przypadku naszego projektu NFT uznaliśmy, że bardziej produktywne byłoby założenie klubu od zera z zespołem i fanami, którzy wspólnie podróżują.

Abby: Myślę, że kupując klub, wpływ, jaki może mieć jednostka lub społeczność, będzie dość ograniczony, podczas gdy gdy budujesz go od podstaw, tak jak robi to Futera, jest w tym coś autentycznego, coś ekscytującego jaki rodzaj kanałów zasila całą przestrzeń NFT. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, dokąd to pójdzie.

Wspomniałeś o swoim wsparciu dla kobiecej gry

Gwyneth: To było naprawdę ekscytujące obserwować rozwój kobiecej piłki nożnej na całym świecie, szczególnie w ciągu ostatniego roku. W FUTERA UNITED NFT pojawią się karty kobiet i mamy nadzieję, że przyciągniemy kobiety z całego świata do udziału w życiu społeczności Klubu.

Właściwie w tym roku mogliśmy włączyć do kolekcji Club damskie karty piłkarskie FC Barcelona, ​​Paris Saint-Germain i Arsenal FC.

Abby: Miej oko na to, co robi Futera, aby reprezentować kobiety w kosmosie, ponieważ są jedyną firmą Trading Card na świecie z kobietą CEO!

Znaczna część kart FUTERA UNITED to kobiety i nie sądzę, żeby robiono to wcześniej, więc naprawdę starają się coś zmienić w tej przestrzeni, a także w kobiecym futbolu.

Czy są jakieś mechaniki, o których powinniśmy wiedzieć ?

Zgodnie z normalną mechaniką kart kolekcjonerskich, pojawią się elementy „pościgu”, takie jak rzadkie zespoły podzbiorów, takie jak zombie, wampiry i kosmici, a także odkupienie darmowych towarów i innych gadżetów.

Wkrótce opublikujemy naszą białą księgę na stronie internetowej, więc sprawdź nas na www.futeraunited.com

Jaka jest data premiery FUTERA UNITED NFT?

Adam: Jest zaplanowany na jakiś czas w styczniu. Czekamy na odpowiednie warunki, dodając jeszcze kilka gwizdków i dzwonków dla społeczności. Uważamy, że lepiej nie spieszyć się i zrobić wszystko dobrze. W tym projekcie jest dużo i chcemy mieć pewność, że jest poprawnie wykonany.

Abby: Kiedy Top Dog po raz pierwszy wystartował kilka miesięcy temu, istniał element pilnej potrzeby natychmiastowego wyjścia i sprzedaży, w przeciwnym razie ludzie mogą pomyśleć, że jesteś porażką. Myślę, że Top Dog udowodnił, że tak nie jest; zajęło nam kilka dni, żeby się sprzedać, powolne spalanie, i to wydaje się teraz działać i to, co ludzie cenią. Teraz ogłoszenia o premierze krążą bardziej „kiedy nadejdzie odpowiedni czas” i myślę, że społeczność może to docenić.

Jaka będzie cena?

0,07 Eteru

Dlaczego ta cena jest uczciwa?

Adam: Jak już wspomnieliśmy, FUTERA UNITED NFT to coś więcej niż tylko rzadki przedmiot kolekcjonerski. Kiedy stajesz się częścią naszej społeczności, możesz głosować na decyzje, które będą napędzać Futera United w jej podróży. Oprócz tego nie zabraknie elementów grywalizacji i storyfikacji. Twój „postać” NFT zacznie żyć własnym życiem w Metaverse. Będziesz monitorować jego karierę i interakcje z innymi po drodze. Otrzymasz ekskluzywny dostęp do bardzo rzadkich kart fizycznych i inicjatyw charytatywnych, które będą częścią oferty dla naszych właścicieli NFT, to naprawdę ekscytujące.

Będąc w fizycznej przestrzeni kolekcjonerskiej od ponad 3 dekad, istnieje również nieodłączna wartość związana z marką, wiedza na temat podstawowych mechanizmów działania kart kolekcjonerskich na rynku wtórnym, a także udowodniona długowieczność firmy, z których wszystko może być względami dla kupujących.

Mając to wszystko na uwadze, uważamy, że to uczciwa cena…

Jaki jest rozmiar mennicy? 7700

Ostatnie pytanie – czy kochasz Teda Lasso?

Wszyscy: Absolutnie!

Więcej o projekcie znajdziesz tutaj:

Artykuł Forbesa: https://www.forbes.com/sites/daveknox/2021/10/27/how-futera-plans-to-use-nfts-to-build-a-soccer-team-from-the-ground -w górę/?sh=402544fd20f9

Artykuł ONE37pm: https://www.one37pm.com/strength/sports/futera-nft-proper-soccer

FUTERA ZJEDNOCZONE

Niezgoda: https://discord.gg/dFQxGkzB

Twitter: https://twitter.com/Futera_NFTs

Strona internetowa: www.futera.com/futera-united

Źródło: www.nftculture.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy