21 dni temu

Prezes FTX, Sam Bankman-Fried wierzy, że rok 2022 będzie rokiem przejrzystości przepisów dla branży kryptograficznej

Jeśli jesteś jednym z tych anarchistów, którzy postrzegają kryptowaluty jako broń przeciwko establishmentowi, może to być dla ciebie niewygodne. Prezes FTX, Sam Bankman-Fried, spodziewa się fali ruchów regulacyjnych, które rozpoczną się w 2022 r. – i z jego punktu widzenia jest to znakomita rzecz.

W wywiadzie dla Bloomberg, znany strateg kryptowaluty podzielił się swoimi przemyśleniami na temat krajobrazu regulacyjnego branży, stanu NFT, gier kryptograficznych, metaverse i strategii FTX mających na celu zwiększenie świadomości marki.

Ogólnie rzecz biorąc, Sam Bankman-Fried podchodzi do tego wszystkiego bardzo optymistycznie.

Przepisy dotyczące kryptowalut: powolne, ale zmieniające życie przedsięwzięcie

Sam Bankman-Fried zapewnił, że ogólnie branża kryptowalut zdołała zdobyć zainteresowanie i szacunek regulatorów na całym świecie. Wysiłki polityczne zmierzające do poruszenia tej kwestii w Kongresie, SEC, CFTC i innych urzędach rządowych są oznaką tego postępu.

A 2022 będzie jeszcze bardziej pracowity pod tym względem, zgodnie z oczekiwaniami Bankman-Fried.

Jako dobry dyrektor generalny giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried wierzy, że stanowisko rządu przyczyni się do zwiększenia handlu kryptowalutami, znacznie ułatwiając wejście na rynek dużym inwestorom.

„Jestem optymistycznie nastawiony do tego (ceny Bitcoina), a rzeczy, które mnie optymistycznie nastrajają, są (związane z) większą jasnością przepisów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, co moim zdaniem może pomóc w dużym i instytucjonalnym przyjęciu. I myślę, że są one również ze sobą powiązane”.

Pogląd ten podzielali również inni wybitni analitycy i inwestorzy w przestrzeni kryptowalut. Jednym z takich przykładów jest Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, który ostrzegał przed skutkami złych polityk związanych z kryptowalutami, wielokrotnie podkreślając znaczenie przyciągania kapitału instytucjonalnego, aby napędzać nową hossę i promować silniejszą branżę.

Ale Sam Bankman-Fried postrzega ten proces jako stopniowy, a nie nagły wypadek. Wyjaśnił, że nie widzi czegoś oczywistego w ciągu najbliższych 3 do 6 miesięcy, ale zamiast tego spodziewa się, że będzie to powolny proces, który będzie „rozciągany” przez kilka lat.

Sam Bankman-Fried opowiada o szerszej przestrzeni kryptograficznej

Sam Bankman-Fried poruszył również inne ważne punkty podczas swojego wywiadu. Wspomniał, że prawie każda instytucja finansowa, z którą rozmawiał, jest zainteresowana wejściem lub badaniem przestrzeni kryptowalut i technologii blockchain.

Powiedział również, że spodziewa się, że 2022 rok będzie początkiem znaczącego przełomu w regulacjach stablecoin i prawdopodobnie większego zaangażowania SEC i CFTC.

Mówił również o potencjale NFT w branży gier i ekspansji metaverse. Wierzy, że odpowiednia branża gier kryptograficznych będzie się rozwijała latami, ale nie zaprzecza, że ​​może stać się główną globalną branżą:

„Myślę, że (będziemy) zaczęły pojawiać się tam zasoby cyfrowe (w metawersie). Spodziewam się, że stanie się to w ciągu najbliższych kilku lat”.

Dla Sama Bankman-Fried, Meta (która jest niczym więcej i niczym innym jak skoncentrowaną na metawersie rebrandingiem giganta mediów społecznościowych, Facebooka) będzie katalizatorem tego wzrostu. Spodziewa się jednak, że aktywność wokół NFT, jaką znamy dzisiaj, nieco ucichnie, zanim zaczną się pojawiać główni gracze.

Źródło: cryptopotato.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy