15 dni temu

Od statycznego do inteligentnego: Autonomy Network przynosząca pierwsze żywe, autonomiczne NFT (aNFT)

Niewymienne tokeny (NFT) szturmem podbiły branżę kryptowalut. Chociaż koncepcja ma znacznie większy potencjał, jest doskonałym narzędziem do tworzenia i sprzedaży cyfrowej sztuki lub przedmiotów kolekcjonerskich. Autonomia ożywia NFT, autonomiczne NFT (aNFT), które mogą robić rzeczy w imieniu ich posiadacza poprzez automatyzację.

Autonomiczne NFT? Czy to w ogóle możliwe?

Obecna generacja niezamiennych tokenów jest statyczna i jest to przede wszystkim jednorazowy kucyk. Co więcej, branża cierpi z powodu ogromnych spekulacji, a nie użyteczności. Chociaż sytuacja powoli się zmienia, wciąż niewiele można zrobić z NFT. Wszystko to zmieni się w przyszłości, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę Sieć Autonomii.

Zamiast skupiać się na statycznych NFT, Autonomy wprowadza koncepcję aNFT lub autonomicznych niezamiennych tokenów. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać trochę podobne do Skynetu, chociaż ta koncepcja ma ogromny potencjał. Można użyć inteligentnego kontraktu, aby stworzyć więcej kontraktów. Deweloperzy byli w stanie kodować takie funkcje od jakiegoś czasu, chociaż jeszcze nic nie zostało wdrożone na dużą skalę.

Dzięki Autonomy staje się możliwe posiadanie NFT, który może pracować w Twoim imieniu przez całą dobę. Niektórzy mogą argumentować, że możliwe jest wdrożenie bota w tym konkretnym celu, chociaż wymaga to pewnej konserwacji i praktycznego podejścia do samego kodowania. Automatyzacja tych procesów może prowadzić do wielu potencjalnych przypadków użycia i aplikacji.

Co może zrobić NFT?

Nie ma ograniczeń co do tego, do czego zdolna byłaby organizacja NFT. Podobnie jak inteligentne kontrakty, aNFT mogą tworzyć transakcje lub wykonywać dowolne zadania w określonych warunkach. Warunki te mogą dotyczyć wydarzeń w łańcuchu i poza łańcuchem, torując drogę do szerszej integracji tej technologii w różnych branżach, platformach, protokołach, produktach i usługach.

Wyobraź sobie NFT, który byłby w stanie wykonać następujące czynności:

  • Głosowanie (zarządzanie lub inne)
  • Pożyczanie/pożyczanie na plon gospodarstwa lub zapewnienie płynności użytkownikowi
  • Graj przeciwko właścicielowi w grze, aby zapewnić lepsze wrażenia z gry
  • Ulepsz swoją natywną logikę, gdy się uczy, wchodząc w interakcję z większą ilością danych
  • Wybijaj więcej aNFT, aby stworzyć flotę pomocników w Twoim imieniu

Wszystkie te pomysły mogą mieć ogromny wpływ na to, jak ludzie wchodzą w interakcję z blockchainem i szerzej pojętą branżą. Te aNFT mogą wpływać na niezamienne tokeny, zdecentralizowane finanse, handel i wiele innych. Co więcej, fakt, że te aNFT mogą działać w każdych warunkach, pozwala im pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dając posiadaczom NFT więcej czasu na skupienie się na innych rzeczach, które są dla nich ważne.

Myśli zamykające

Koncepcja aNFT jest rewolucyjna w świecie kryptowalut i blockchain. Chociaż niektóre kolekcje wprowadziły użyteczność. Nadszedł czas, aby pójść o krok dalej z tą koncepcją i zbadać wiele różnych opcji szerszego ekosystemu.

Co więcej, eliminuje potrzebę polegania przez użytkowników na botach opracowanych przez strony trzecie. Tworzenie aNFT jest stosunkowo proste dzięki Autonomy Network i dodaje inteligencję i życie do niewymiennych tokenów. Każdy „inteligentny” NFT wdrożony na łańcuchu bloków pozostanie aktywny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu stanie się niewiarygodnie potężny i przyciągnie więcej ludzi do świata kryptowalut i łańcucha bloków.

 Zdjęcie: Shubham Dhage na Unsplash
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy