9 dni temu

Darmowe oprogramowanie podatkowe 2022: Gdzie złożyć swoje podatki za darmo

Każdego roku sprawdzamy dziesiątki internetowych pakietów oprogramowania podatkowego . Staramy się jasno określić, kto kwalifikuje się do poziomu „bezpłatnego”, a kto jest wykluczony. W ciągu ostatniego roku lub dwóch z radością odkryliśmy, że wiele firm wyraźniej przedstawia te informacje na swoich stronach internetowych.

Pomimo zwiększonej przejrzystości, widzimy, raz po raz, że filers podatkowe czują się oszukani przez producentów oprogramowania podatkowego. Spodziewają się, że będą składać wnioski za darmo, ale nieoczekiwanie muszą zapłacić znacznie więcej (często ponad 100 USD). Ludzie, którzy mają złożone problemy z rozliczeniami podatkowymi, oczekują, że zapłacą za świetne oprogramowanie podatkowe. Inwestorzy kryptowalut i inwestorzy giełdowi, właściciele nieruchomości i właściciele małych firm widzą wartość w oprogramowaniu do rozliczania podatków Premium. Ale ci ludzie nie są normą. Miliony ludzi mają tylko dochód W-2, ale są zmuszani do korzystania z płatnego oprogramowania ze względu na składki HSA , wydatki na opiekę nad dziećmi, odsetki od pożyczek studenckich i inne przyziemne wydatki. Ci ludzie są, co zrozumiałe, zdenerwowani, gdy nie kwalifikują się do bezpłatnego rozliczenia podatku . Wiele firm zajmujących się składaniem wniosków online reklamuje bezpłatne składanie wniosków. Wiele z nich jest nawet częścią FreeFile Alliance , czyli grupy firm, które zobowiązały się do oferowania bezpłatnych zgłoszeń uprawnionym osobom. Jednak użytkownicy mogą nie kwalifikować się do bezpłatnej oferty ze względu na złożoność ich zgłoszenia. Zanim użytkownicy spędzą godzinę lub dwie na wpisywaniu informacji, mogą w końcu zapłacić najwyższe pieniądze, aby złożyć swoje podatki. Zamiast być zaskoczonym cenami „bezpłatnych” ofert składania wniosków, chcemy, abyś był świadomym konsumentem. Przyjrzeliśmy się każdemu większemu oprogramowaniu do rozliczania podatków i ustaliliśmy, kto oferuje bezpłatne składanie wniosków, a kto nie. Wiele z tych firm oferuje bezpłatne zwroty federalne dla niektórych osób, ale pobiera opłatę za zwrot stanowy. Lub, co gorsza, pobieraj więcej opłat za zwrot stanowy niż inne wersje ich oprogramowania! W 2022 r. Cash App Taxes jest jedyną firmą oferującą bezpłatne składanie wniosków stanowych i federalnych dla większości osób zajmujących się filtrowaniem. Wśród płatnego oprogramowania H&R Block ma najbardziej solidną darmową ofertę, ale nawet to oprogramowanie ma kilka wad, o których musisz wiedzieć. Zanim wybierzesz „darmowy” pakiet oprogramowania, sprawdź naszą listę najlepszych darmowych programów, aby sprawdzić, czy ma to dla Ciebie sens.

Promocja : H&R Block Online . H&R Block Online oferuje jedną z najsolidniejszych dostępnych obecnie opcji bezpłatnego rozliczania podatków. Możesz bezpłatnie złożyć wniosek o dochód W-2, dochód z bezrobocia, dochód z ubezpieczenia społecznego, a nawet zasiłek na dziecko! Zacznij korzystać z H&R Block tutaj >>

Darmowe oprogramowanie podatkowe? Firmy mogą „dostać Cię” nawet dzięki ofertom bezpłatnego oprogramowania

Większość firm z tej listy oferuje bezpłatne składanie wniosków federalnych dla podzbioru podatników. Problem polega na tym, że każda firma ma inne kryteria bezpłatnego zgłoszenia. Niektóre oferują bezpłatne zgłoszenie tylko dla niewielkiego podzbioru plików (zwykle tylko tych z dochodami W-2 i bez kredytów lub potrąceń ). Inne firmy oferują bezpłatne zgłoszenie federalne, ale wymagają zapłaty za zgłoszenie stanowe.

Tak zwana sytuacja polegająca na bezpłatnym zgłoszeniu stała się jeszcze bardziej złożona z powodu Covid-19. W sezonie składania wniosków 2020 wiele firm rozszerzyło swoją bezpłatną ofertę, aby pokryć dochód z bezrobocia i kredyty związane z amerykańskim planem ratunkowym. Podczas gdy niektóre firmy zachowały te rozszerzone bezpłatne oferty w tym roku, inne powróciły do ​​bardziej restrykcyjnych opcji.

Niezależnie od tego, czy firmy zachowały rozszerzoną ofertę, wiele firm zachowuje „gotcha” związane z odliczeniami odsetek od kredytów studenckich, składkami emerytalnymi , kosztami opieki dziennej i składkami na HSA. Prawie każda większa usługa składania wniosków wymaga uaktualnienia do poziomu „Deluxe”, gdy zaczniesz ubiegać się o te kredyty. To może wydawać się bardzo frustrującym łapaniem pieniędzy, gdy nie wiesz, że musisz zapłacić, dopóki nie minie godzina procesu i niedługo zakończysz składanie wniosku.

Chcielibyśmy, abyśmy mogli zaoferować lepsze wiadomości dla podatników. Ale faktem jest, że niewiele usług związanych z oprogramowaniem podatkowym oferuje bezpłatne składanie deklaracji, gdy masz „złożone” rozliczenia. I nawet jeśli twoja sytuacja jest całkiem normalna, być może będziesz musiał zapłacić za aktualizację. Nie oznacza to, że płacenie za oprogramowanie podatkowe jest złym wyborem. Wręcz przeciwnie, wiele pakietów oprogramowania podatkowego to prawdziwa okazja. Ale kiedy zobaczysz firmę zajmującą się oprogramowaniem podatkowym, która tynkuje „Free” na swojej stronie internetowej, bądź ostrożny. Możesz nie kwalifikować się. Kolejna uwaga dotyczy kosztów zgłoszenia stanu. Większość ludzi musi składać deklaracje federalne i stanowe. Niektóre firmy oferują bezpłatne składanie wniosków federalnych, ale zawsze wymagają od użytkowników uiszczenia opłat stanowych. Często koszty składania wniosków stanowych są ukryte na stronie internetowej, więc bądź ostrożny, zanim wybierzesz jedną z firm zajmujących się oprogramowaniem podatkowym, które intensywnie reklamują bezpłatne składanie wniosków federalnych.

Które firmy oferują bezpłatne federalne i bezpłatne zeznania podatkowe eFile State?

W 2022 r. jedyną firmą oferującą bezpłatne składanie wniosków stanowych i federalnych dla WSZYSTKICH użytkowników jest Cash App Taxes . Credit Karma Tax oferuje zaskakująco solidne doświadczenie użytkownika, gwarancje wsparcia audytu i wsparcie w większości poważnych sytuacji podatkowych. Jeśli jesteś handlowcem, Credit Karma Tax to świetny zakład. Sprawdź podatek Credit Karma tutaj >>

W tym roku H&R Block oferuje również solidny bezpłatny poziom cenowy. Obsługuje wszystkie kredyty związane z amerykańskim planem ratunkowym (w tym 2021 Rebate Recovery Credit ). Jeśli uzyskałeś dochód W-2 lub uzyskałeś dochód z tytułu bezrobocia lub dochód z ubezpieczenia społecznego, możesz kwalifikować się do tego poziomu. Poziom bezpłatny obsługuje również odliczenia odsetek od kredytu studenckiego, kredyty edukacyjne i ulgi podatkowe na dzieci . Jednak filtrujący z kredytami emerytalnymi i potrąceniami mogą być zmuszeni do aktualizacji. Ponadto osoby opłacające składki HSA oraz składki na opiekę nad dziećmi lub osobami zależnymi z pewnością będą musiały uaktualnić, aby ubiegać się o wszystkie odpowiednie odliczenia. Osoby w takich sytuacjach muszą przejść na wersję Deluxe i mogą lepiej skorzystać z podatków od aplikacji gotówkowych. Sprawdź H&R Block Online tutaj >> Jesteśmy wielkimi fanami rozszerzonych bezpłatnych cen H&R Block i całkowicie bezpłatnych ofert Cash App Taxes. Jednak darmowy produkt może nie być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem w 2022 roku. Osoby w skomplikowanych sytuacjach mogą chcieć wybrać okazjonalne oprogramowanie, takie jak FreeTaxUSA . A aktywni handlowcy lub inne osoby w skomplikowanych sytuacjach mogą preferować oprogramowanie premium, takie jak H&R Block (wyższe poziomy) lub TurboTax . Ten artykuł skupia się na wolnym oprogramowaniu, ale przed dokonaniem wyboru rozważ swoją sytuację.

Uwaga dotycząca plików Last Minute: Większość stanowych bezpłatnych opcji archiwizacji znika po 1 kwietnia. Wybór platformy na wczesnym etapie zazwyczaj oznacza, że ​​otrzymasz najlepszą ofertę. Złóż wniosek na początku przyszłego roku, aby skorzystać!

Uwaga: Oferty przygotowania podatku, które pojawiają się na tej stronie, pochodzą od firm, od których The College Investor otrzymuje wynagrodzenie. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie (w tym na przykład kolejność, w jakiej się pojawiają). College Investor nie obejmuje wszystkich firm zajmujących się przygotowywaniem podatków ani wszystkich ofert przygotowawczych dostępnych na rynku, chociaż zawsze staramy się aktualizować nasze treści.

Lista firm oferujących bezpłatne oprogramowanie podatkowe

Spółka Wolny federalny? Wolny stan? Uważaj na te „gotchy” Spróbuj

Podatki od aplikacji gotówkowych

100% za darmo. Jednak niektóre bardzo skomplikowane sytuacje nie są uwzględnione (przede wszystkim nie jest obsługiwane składanie wielostanowe).

Przeczytaj naszą recenzję dotyczącą podatków w aplikacjach gotówkowych .

Blok H&R

Dochód dla bezrobotnych, odsetki od kredytu studenckiego, wydatki na edukację i ulga podatkowa na dziecko wliczone za darmo. Uważaj, jeśli musisz ubiegać się o składkę HSA (nawet jeśli jest to zgłoszone na W-2) lub jeśli masz wydatki na opiekę nad dzieckiem. Osoby, które mogą kwalifikować się do kredytu oszczędnościowego na emeryturę, również muszą przejść na wyższy poziom.

Przeczytaj naszą recenzję bloku H&R .

Turbopodatek

Dochód W-2, ograniczony dochód z odsetek i dywidendy oraz ulga na podatek dochodowy, ulga na odzyskanie rabatu, ulga podatkowa na dziecko i odliczenie odsetek od kredytu studenckiego zawarte za darmo.Uważaj, jeśli masz dochód z tytułu bezrobocia, dochód z ubezpieczenia społecznego, jeśli musisz ubiegać się o Składka HSA (nawet jeśli jest zgłoszona na W-2) lub jeśli masz wydatki na opiekę nad dzieckiem.

Przeczytaj naszą recenzję TurboTax .

Ustawa podatkowa

Dochód W-2, dochód z ubezpieczenia społecznego i dochód z bezrobocia wspierany na poziomie Free. Obsługiwane są również zarobione kredyty dochodowe i kredyty odzyskania rabatu oraz kredyty edukacyjne. Uważaj, jeśli masz wydatki na odsetki od pożyczki studenckiej, wydatki na opiekę nad dziećmi lub osobami zależnymi lub składki na HSA. Te dyskwalifikują Cię z bezpłatnego zgłoszenia. Niezależnie od Twoich dochodów lub wydatków, wszyscy zgłaszający muszą zapłacić za zgłoszenie państwowe.

Przeczytaj nasz przegląd ustawy podatkowej .

Wolny podatekUSA

Stan wynosi 14,99 USD dodatkowo.

Przeczytaj naszą recenzję FreeTaxUSA .

TaxHawk

Stan wynosi 14,99 USD dodatkowo.

Przeczytaj naszą recenzję TaxHawk tutaj .

Pogromca podatków

Bezpłatnie za proste zeznania podatkowe, w tym odsetki od kredytów studenckich i wydatki na edukację. Osoby mające na utrzymaniu, składki HSA, składki IRA i inne sytuacje będą musiały przejść na wyższą wersję.

Przeczytaj naszą recenzję dotyczącą pogromcy podatków .

1040Teraz.net

„Rozpocznij za darmo”, a nie do zgłoszenia. Pobierają opłatę za e-plik w wysokości 19,95 USD.

Przeczytaj naszą recenzję 1040Now .

1040.com

„Wypróbuj za darmo”, ale każdy płaci cenę 25 USD.

Sprawdź naszą recenzję 1040.com tutaj .

ezTaxReturn.com

Tylko za darmo dla bardzo prostych zwrotów. Filerzy mogą ubiegać się o kredyt zarobionych dochodów i kredyt odzyskiwania rabatu. Uważaj, jeśli masz dochód powyżej 50 000 USD, musisz ubiegać się o osobę na utrzymaniu lub masz dochód z odsetek przekraczający 1500 USD. Płatnicy HSA, odsetki od pożyczek studenckich i inne powszechne potrącenia i kredyty również są wyłączone. Stan zawsze wynosi 19,95 USD.

Przeczytaj naszą recenzję .

FileYourPodatki

Bezpłatne federalne dla niektórych poziomów dochodów (od 9 000 do 69 000 USD dla osób w wieku poniżej 65 lat). Wszyscy filtrujący muszą zapłacić za zgłoszenie państwowe.

Podatki online (OLT)

Stan wynosi 9,95 USD dodatkowo.

Przeczytaj naszą recenzję OLT tutaj .

Formularze IRS do wypełnienia

Formularze IRS Free Fillable Forms pozwalają filtrującym ręcznie składać swoje zwroty. Aby korzystać z tych formularzy, wypełniający muszą znać swoją sytuację podatkową, ale może to działać w przypadku niektórych wypełniających. Są to tylko formularze federalne, ale niektóre stany mogą mieć podobne opcje.

Przeczytaj naszą recenzję dotyczącą pogromcy podatków .

Podatki od aplikacji gotówkowych

Cash App Taxes (dawniej Credit Karma Tax) nadal zapewnia bezpłatne składanie wniosków stanowych i federalnych dla wszystkich użytkowników. Produkt oferuje doskonałe wrażenia użytkownika dla większości użytkowników (aktywni handlowcy będą chcieli szukać gdzie indziej). Niestety, osoby, które pracowały w wielu stanach, nie mogą korzystać z podatków od aplikacji gotówkowych do składania zeznań stanowych. Osoby z dochodami K-1 nie mogą używać oprogramowania do składania wniosków stanowych lub federalnych. Podatki gotówkowe to świetny produkt, a jedyną „łatwą” jest to, że musisz pobrać aplikację gotówkową na swój telefon. Można również podłączyć kartę debetową do aplikacji środków pieniężnych, które mogą być wyzwaniem dla kasowych ludzi (prepaid karty debetowe pracy) podatki .Cash aplikacji jest naszym wolnym wyborem dla 2022. Dowiedz się więcej o podatkach App Gotówka tutaj .

Cash App Taxes logo

Blok H&R

H&R Block oferuje w tym roku bezpłatny zwrot federalny i stanowy. Rozszerzyli również to, co liczy się do bezpłatnego zgłoszenia, dzięki czemu są naszym najlepszym wyborem dla osób, które kwalifikują się do bezpłatnego zgłoszenia.

Osoby otrzymujące wynagrodzenie W-2 (w tym właściciele domów, osoby ubiegające się o zwrot kosztów opieki nad dziećmi, odliczenia odsetek od kredytu studenckiego lub odliczenia na cele charytatywne oraz osoby otrzymujące ulgę podatkową z tytułu zarobków) mogą w tym roku otrzymać bezpłatną dokumentację. Wspierane są również ograniczone dochody z odsetek i dywidend. Poziom bezpłatny obsługuje również kilka ważnych kredytów i odliczeń, w tym zarobiony kredyt dochodowy, ulgę podatkową na dziecko, kredyty edukacyjne i odliczenie odsetek od pożyczki studenckiej. Poziom bezpłatny obejmuje zarówno zgłoszenia stanowe, jak i federalne. Nie każdy kwalifikuje się do bezpłatnego poziomu H&R Block, ale nadal go promujemy, ponieważ jest tak łatwy w użyciu. Filerzy mogą po prostu zrobić zdjęcie swojego W-2, dodać kilka podstawowych informacji i zakończyć zgłoszenie.

Możesz przeczytać więcej o tym, co oferuje H&R Block w naszym przeglądzie H&R Block .

HR Block Logo

Turbopodatek

W 2022 roku TurboTax ma niesamowitą ofertę. Proste osoby, które mają gotowe dokumenty do 15 lutego, mogą mieć zarejestrowanego agenta rozliczającego podatki w ich imieniu. Osoby, które zrealizują zwroty do 31 marca, mogą poprosić Zarejestrowanego agenta o sprawdzenie swoich podatków przed złożeniem wniosku. Niestety, ta oferta jest ograniczona do osób z bardzo prostymi zwrotami. Jedyne obsługiwane kredyty i odliczenia to ulga na podatek dochodowy , ulga na odzyskanie rabatu, ulga podatkowa na dziecko i odliczenie odsetek od kredytu studenckiego zawarte bezpłatnie. Osoby z bardziej złożonymi sytuacjami w zakresie składania wniosków (w tym składki lub wypłaty HSA, wydatki na opiekę nad dziećmi i składki na cele charytatywne ) będzie musiał zostać uaktualniony.

Możesz przeczytać więcej o tym, co oferuje TurboTax, w naszym przeglądzie TurboTax .

TurboTax Logo

Ustawa podatkowa

TaxAct ma rozbudowaną opcję bezpłatnego składania wniosków, ale ma zastosowanie tylko do zwrotów federalnych. Wszyscy filtrujący muszą płacić za zwroty państwowe. Biorąc pod uwagę wysoką cenę zwrotów państwowych, ustawa podatkowa jest złym wyborem dla osób poszukujących bezpłatnego złożenia wniosku. ubiegać się o ulgę podatkową na dziecko. Bezpłatne zgłoszenie obejmuje zwroty federalne i stanowe. Ale uważaj. TaxAct dość szybko wyskakuje z wolnej strefy. Każdy, kto ma odsetki od pożyczki studenckiej, wpłaty na cele charytatywne, wydatki na opiekę nad dzieckiem lub składki na tradycyjne konto IRA, przejdzie na poziom Deluxe.

Więcej informacji o ofercie TaxAct można znaleźć w naszym Przeglądzie TaxAct .

TaxAct Logo

Wolny podatekUSA

FreeTaxUSA reklamuje się jako najlepsze miejsce do składania podatków federalnych za darmo. Bezpłatne obejmuje wszystkie formularze i wszystkie indywidualne sytuacje podatkowe po stronie federalnej. Niestety etykieta „Bezpłatny” nie obejmuje zgłoszenia stanowego. Wszyscy filtrujący muszą zapłacić 14,99 USD za stan. Chociaż nie jest to bezpłatne, nadal uważamy, że FreeTaxUSA oferuje doskonałą opcję dla osób, które mają złożone problemy z rozliczeniami podatkowymi. Jest to szczególnie przydatne dla osób z dochodami K-1 i składaniem wniosków w wielu stanach, które nie kwalifikują się do podatków od aplikacji gotówkowych. Stan cenowy jest przejrzyście wyświetlany na pierwszej stronie serwisu, a oprogramowanie jest łatwe w obsłudze.

Sprawdź naszą recenzję FreeTaxUSA tutaj .

FreeTaxUSA updated logo

Jastrząb podatkowy

TaxHawk reklamuje „ Złóż federalne podatki bezpłatnie!” co okazuje się prawdą. Ale osoby, które muszą złożyć deklaracje stanu, będą musiały zapłacić 14,99 USD. TaxHawk nie ma darmowego poziomu cenowego do składania wniosków stanowych. Dzięki uporządkowanym reklamom i świetnemu oprogramowaniu TaxHawk kwalifikuje się jako świetna okazja. Ale ci, którzy muszą złożyć zeznania stanowe, nie mogą składać wniosków za darmo w TaxHawk.

Przeczytaj naszą pełną recenzję TaxHawk tutaj .

TaxHawk 2020 Logo

Pogromca podatków

TaxSlayer jest otwarty i uczciwy, jeśli chodzi o wspieranie tylko prostych zwrotów na swoim bezpłatnym poziomie. Chociaż nie obsługuje ulg podatkowych na dzieci ani składek HSA na swoim bezpłatnym poziomie, obsługuje odliczenia odsetek od pożyczek studenckich.

Ze względu na ograniczenia w warstwie bezpłatnej nie zalecamy bezpłatnego produktu TaxSlayer. Jednak TaxSlayer Classic to okazja na oprogramowanie Premium dla bardziej złożonych plików.

Możesz przeczytać naszą pełną recenzję TaxSlayer tutaj .

TaxSlayer logo

1040Teraz.net

Poza tym, że 1040now.net ma drugą najbrzydszą stronę ze wszystkich firm zajmujących się rozliczeniami podatkowymi, ich ceny są wyjątkowo mylące. Ich strona mówi o darmowym przygotowaniu podatkowym online. Ale żadna z ich opcji zgłoszenia nie jest bezpłatna.

1040 Now Advertising

Pobierają 19,95 USD – nie ma za darmo! Dlaczego więc zaczynają od bezpłatnego przygotowania podatkowego online? Nie mogłem też znaleźć ofert bezpłatnego zgłoszenia dla osób o niższych dochodach. Rozpoczęcie za darmo nie jest darmowe. To jest oprogramowanie, którego należy unikać.

1040.com

W przeciwieństwie do wielu innych usług składania wniosków, 1040.com ma jednolity model cenowy. . Wszyscy użytkownicy płacą 25 USD za rozliczenie podatków. Nie ma znaczenia, czy masz złożone podatki, czy łatwe podatki, cena jest taka sama. Filerzy mogą bezpłatnie przetestować program, ale przed złożeniem wniosku musisz zapłacić. Generalnie wolimy interfejs Cash App Taxes lub FreeTaxUSA od interfejsu 1040.com.

Sprawdź naszą recenzję 1040.com tutaj .

ezTaxReturn.com

ezTaxReturn obsługuje tylko bezpłatne składanie wniosków federalnych dla ograniczonej podgrupy osób. Musisz zarabiać mniej niż 50 000 USD, nie mieć żadnych osób na utrzymaniu i zarabiać tylko dochód W-2. Jeśli korygujesz swój dochód poprzez kredyty lub potrącenia, nie możesz korzystać z ich usług. Firma zawsze pobiera 19,95 USD za zgłoszenie państwowe. Wolne oprogramowanie jest niezwykle ograniczone, a korzystanie z niego jest trudne. Ponieważ użytkownicy muszą płacić za zgłoszenie państwowe, zalecamy przekazanie ezTaxReturn w 2022 roku.

Sprawdź naszą recenzję ezTaxReturn tutaj .

FileYourPodatki

FileYourTaxes jest trudny w użyciu, a jego struktura cenowa jest bizantyjska. Aby zakwalifikować się do bezpłatnego zgłoszenia federalnego, musisz uzyskać dochód W-2, mieć mniej niż 65 lat, nie mieć na utrzymaniu i zarabiać od 9500 do 69 000 USD.

Nawet jeśli uda ci się zakwalifikować do bezpłatnego zgłoszenia federalnego, oprogramowanie jest niewygodne w użyciu. Nie polecamy FileYourTaxes jako darmowego oprogramowania w 2022 roku.

Podatki online (OLT)

OLT.com to kolejna internetowa firma oferująca oprogramowanie podatkowe, która reklamuje „Bezpłatny zwrot federalny dla każdego”, ponieważ pobiera dodatkowe opłaty za zwrot stanowy. Zwrot państwa za 9,95 USD jest dość niedrogi, ale to oprogramowanie jest również nieco niewygodne w użyciu.

Technicznie rzecz biorąc, OLT.com jest nieco tańszy niż FreeTaxUSA, więc jest to raczej okazja dla wielostanowych filtrów. To powiedziawszy, jest bardziej niezgrabne, więc ogólnie zalecamy, aby wszyscy trzymali się z daleka.

Sprawdź naszą recenzję OLT.com tutaj .

Bezpłatne formularze IRS do wypełnienia

IRS oferuje bezpłatne formularze do wypełnienia od połowy stycznia do połowy października (po zamknięciu zgłoszenia). Jeśli jesteś przyzwyczajony do rozliczania podatków za pomocą pióra i papieru, możesz uznać, że te formularze są stosunkowo łatwe w użyciu. Ogólnie rzecz biorąc, wolimy łatwość powyższego oprogramowania do rozliczania podatków. Ale formularze do wypełnienia mogą mieć sens, jeśli nie masz zbyt wielu dochodów lub wydatków.

Często Zadawane Pytania

Oto odpowiedzi na kilka pytań, które ludzie najczęściej zadają na temat bezpłatnego oprogramowania podatkowego:

Czy istnieje coś takiego jak darmowe oprogramowanie podatkowe?

Kilka firm oferuje niektórym klientom bezpłatne oprogramowanie podatkowe. Niestety większość firm ogranicza, kto może złożyć wniosek za darmo. W 2022 r. tylko Cash App Taxs jest bezpłatny dla wszystkich klientów. Jednak H&R Block Free ma bardziej wszechstronną wersję bezpłatnego składania wniosków dla państwowych i federalnych.

Czy bezpłatne zgłoszenie ma ograniczenia?

Większość firm ogranicza, kto kwalifikuje się do bezpłatnego zgłoszenia. Firmy te muszą zarabiać pieniądze, więc wymagają aktualizacji od niektórych użytkowników. Płacenie za oprogramowanie podatkowe może być dla Ciebie opłacalnym wydatkiem, ale powinieneś wybrać to z wyprzedzeniem. Nie utkwij w płaceniu najwyższej ceny po godzinie lub dwóch wprowadzania informacji finansowych.

Czy federalne i stanowe deklaracje podatkowe są bezpłatne?

FreeFile Alliance skupia się na bezpłatnej rejestracji federalnej. Jednak kilka firm oferuje bezpłatne składanie wniosków federalnych i stanowych dla podzbioru klientów. Na przykład TurboTax, H&R Block, TaxSlayer, TaxAct i Cash App Taxes oferują bezpłatne składanie deklaracji federalnych i stanowych. Cash App Taxes to jedyna firma oferująca bezpłatne składanie deklaracji stanowych dla wszystkich kwalifikujących się użytkowników.

Które oprogramowanie podatkowe jest bezpłatne?

Cash App Taxes oferuje bezpłatne składanie wniosków do większości filtrujących. H&R Block to ekspansywna bezpłatna opcja, która jest nieco łatwiejsza w użyciu niż podatki od aplikacji gotówkowych, dlatego zalecamy ją osobom, które się kwalifikują. FreeTaxUSA, TaxHawk i OLT.com oferują bezpłatne składanie wniosków federalnych wszystkim użytkownikom, ale wymagają od ludzi płacenia za stan piłowanie.

Ostatnie przypomnienie o bezpłatnym rozliczeniu podatku

Świat „Free Tax Filing” jest pełen błędów. Skorzystaj z powyższego przewodnika, który pomoże Ci wybrać oprogramowanie odpowiednie do Twojej sytuacji.

I pamiętaj, że bezpłatne zgłoszenie może nie być dla Ciebie właściwym posunięciem. Wiele osób woli korzystać z drogiego oprogramowania do składania zeznań podatkowych, ponieważ pomaga im ono czuć się pewnie podczas składania zeznań. Nie chcesz być „mądrym groszem i głupim”, jeśli chodzi o wydatek tak wysoki, jak twoje podatki. Darmowe oprogramowanie brzmi świetnie. Ale nie idź za darmo, jeśli oznacza to utratę dużych odliczeń podatkowych. Jeśli chcesz oszacować swoje podatki bez opcji „Rozpocznij za darmo”, rozważ skorzystanie z kalkulatora podatkowego – są one prawie zawsze bezpłatne.

Źródło: thecollegeinvestor.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy