15 dni temu

Footprint Analytics: czy zmieniona nazwa Anyswap będzie kolejnym mostem Web 3.0?

16 grudnia firma Anyswap ogłosiła, że ​​zmieni nazwę na Multichain, co odzwierciedla zmianę zainteresowania z rozwiązań cross-chain na zasoby na technologię interakcji między zasobami w wielu łańcuchach. Krótko mówiąc, Anyswap (który będzie teraz nazywał się Multichain) ma nadzieję stać się najlepszym routerem Web 3.0.

Według najnowszych danych Footprint Analytics, TVL Multichain wzrósł z 1,5 miliarda dolarów 6 października do szczytu 5,6 miliarda dolarów 11 października, co stanowi wzrost o 273%. Przy obecnie stabilnym poziomie TVL powyżej 4,5-4,8 miliarda dolarów stabilność Multichain jest powiązana z wielkością rynku blockchainów, tworząc ogromny rynek cross-chain dla aktywów, które mają być interoperacyjnie przesyłane między wieloma blockchainami.

Analiza śladu: Anyswap TVL przez sieć
Analiza śladu: Anyswap TVL przez sieć

Wprowadzenie do Anyswap i Multichain

Anyswap wykorzystywał mechanizm AMM do obsługi handlu międzyłańcuchowego większością głównych tokenów do lutego 2021 r., ale usunął funkcję handlu, aby skupić się na rozwiązaniach międzyłańcuchowych aktywów z Fantom, Polygon , xDAI, Avalanche i innymi projektami. Avalanche i inne projekty wspierające cross- chaining Terra stablecoin UST między Terra a główną siecią Fantom.

TVL firmy Multichain zajmuje obecnie 15. miejsce w sieci i obsługuje 27 zasobów on-chain oraz 1197 tokenów, co czyni go liderem w dziedzinie mostów cross-chain. Seria aktualizacji i iteracji dała ulepszonemu Multichain solidne podstawy.

Źródło zrzutu ekranu: Multichain
Źródło zrzutu ekranu: Multichain

Analiza śladu: 20 najlepszych protokołów w rankingu TVL
Analiza śladu: 20 najlepszych protokołów w rankingu TVL

Dlaczego Anyswap stał się Multichainem?

Wraz ze wzrostem liczby oficjalnych mostów cross-chain oferowanych przez różne blockchainy zagroziły one pozycji Anyswap jako niezależnego dewelopera i niezależnego operatora tej samej technologii.

Projekt, nazwany teraz Multichain, ma stać się najlepszym routerem dla Web 3.0, infrastruktury opracowanej do arbitralnych interakcji między łańcuchami, wspierającej interoperacyjność między łańcuchami tokenów, NFT i wspólnych danych między łańcuchami szybko, bezpiecznie i niedrogo. Funkcje Multichain obejmują:

  • Modele bez nadzoru i MPC (Multi-Party Secure Computing). MPC przetwarza mosty wielołańcuchowe i metody inteligentnych kontraktów w innych łańcuchach.
  • Zamiana bez poślizgu. Swap 1:1 w Multichain umożliwia użytkownikom wykonywanie transferów bez poślizgów i eliminację ukrytych kosztów związanych z AMM.
  • Router wielołańcuchowy. Multichain Router umożliwia użytkownikom swobodne przełączanie się między dowolnymi dwoma łańcuchami. Zmniejsza opłaty i złożoność operacyjną oraz ułatwia przemieszczanie się między sieciami.

Token przechodzi z ANY na MULTI

Anyswap używał ANY jako swojego tokena, który obecnie ma w obiegu 18,64 miliona i maksymalną podaż 100 milionów.

Początkowe scenariusze aplikacji ANY były wyłącznie tokenem zarządzania

  • Głosowanie jest używane w obsługiwanej sieci głównej, aby zdecydować, czy uzyskać do niej dostęp, czy nie.
  • Służy do zachęcania węzłów roboczych Anyswap do zapewniania stabilnych i bezpiecznych usług międzyłańcuchowych.
  • Używane do głosowania na zasady zarządzania.

Jednak ponieważ protokół koncentruje się na działalności obejmującej różne łańcuchy aktywów, aplikacje do zarządzania ANY słabną.

W czerwcu Anyswap ogłosił pierwszy mechanizm wykupu i niszczenia tokenów, przypisując 20% opłat biznesowych w ramach cross-chain za wykupy i niszcząc ANY, aby wejść w tryb deflacyjny. Po tym, ANY stał się używany głównie do zastawiania i głosowania w wyborach węzłów.

Cena ANY wykazywała tendencję wzrostową od czasu ogłoszenia przez Anyswap nowego mechanizmu, wzrastając z 2,02 USD w dniu 20 czerwca do szczytu 20,50 USD w dniu 15 grudnia, co oznacza wzrost o 915%, a obecnie spada z powrotem do 18,94 USD.

W ciągu ostatnich 4 miesięcy obroty ANY utrzymywały się powyżej 15 do 30 milionów USD, osiągając ATH w wysokości 200 milionów USD 4 grudnia. Tego samego dnia Binance uruchomił Anyswap (ANY) i otworzył ANY/BTC, ANY/BUSD i ANY Pary transakcyjne /USDT, umożliwiające użytkownikom płacenie DOWOLNEJ opłaty za transakcję pomostową, co skutkuje gwałtownym wzrostem obrotów.

Analiza śladu: DOWOLNA cena i wolumen obrotu
Analiza śladu: DOWOLNA cena i wolumen obrotu

Kapitalizacja rynkowa ANY rosła w czasie aktualizacji marki i obecnie wynosi 327 milionów dolarów. Kapitalizacja rynkowa odzwierciedla wartość rynkową projektu w branży DeFi i zależy przede wszystkim od ceny monety oraz liczby tokenów w obiegu i dostępnych do handlu.

Analiza śladu: KAŻDY trend kapitalizacji rynkowej
Analiza śladu: KAŻDY trend kapitalizacji rynkowej

Po aktualizacji marki token zarządzania zostanie zmieniony z ANY na MULTI, a ANY zainicjuje wymianę tokenów za pomocą inteligentnego kontraktu w tempie 1:1. Pojawi się również nowe logo tokena.

Źródło zrzutu ekranu: Multichain
Źródło zrzutu ekranu: Multichain

Jak zmieniło się środowisko cross-chain od czasu aktualizacji?

Zespół Anyswap udostępnił 16 grudnia nową witrynę internetową, która łączy oryginalny cross-link bridge i multi-link routing w Multichain, zapewniając zunifikowany interfejs crosslink.

Załóżmy, że użytkownik chce usieciować Polygon z BSC za pomocą 12 USDT.

Przed aktualizacją

Przed aktualizacją użytkownik musiał zrozumieć, jak działa Anyswap, aby mógł wybrać między mostem krzyżowym a routingiem wielołańcuchowym. Jednym z głównych celów było uproszczenie procesu.

Źródło zrzutu ekranu: interfejs Anyswap przed aktualizacją
Źródło zrzutu ekranu: interfejs Anyswap przed aktualizacją

Po aktualizacji

Użytkownik może wykonać operację cross-link na funkcji routingu multi-link, pomniejszonej o opłatę za gaz w wysokości 0,9 USDT. Rzeczywista kwota do Polygon wynosi 11,1 USDT, a cały proces interakcji zajmuje mniej niż 5 minut.

Funkcja puli została również zaktualizowana, a użytkownicy mogą teraz zobaczyć łańcuchy obsługiwane przez każdy token oraz fundusze płynności użytkowników w różnych łańcuchach do każdego łańcucha. Obecnie największymi pulami cross-chain są Ethereum i BSC — najbardziej aktywne blockchainy w kryptowalucie.

Użytkownicy mogą teraz łatwo uzyskać dostęp do danych referencyjnych z wielu łańcuchów i ocenić potencjalne możliwości i zagrożenia. Ponadto użytkownicy powinni zastanowić się, jak wybrać odpowiedni most z wielu aspektów, takich jak najwyższa TVL i znaczna skala, bezpieczeństwo, wysoka świadomość branżowa, terminowość między łańcuchami i opłata za gaz.

Multichain prawdopodobnie odegra ważną rolę na rynku cross-chain

Dzięki rebrandingowi Multichain oferuje:

  • Wielołańcuchowe rozwiązania do interakcji zasobów z większą liczbą nowych sieci
  • Lepsze wrażenia użytkownika

Ponieważ rynek DeFi wciąż się rozwija, transfer zasobów użytkowników stał się natychmiastową potrzebą dla wszystkich.

Ten raport został dostarczony przez Footprint Analytics.

Co to jest ślad

Footprint Analytics to wszechstronna platforma analityczna do wizualizacji danych łańcucha bloków i odkrywania spostrzeżeń. Czyści i integruje dane w łańcuchu, dzięki czemu użytkownicy na dowolnym poziomie doświadczenia mogą szybko rozpocząć badanie tokenów, projektów i protokołów. Dzięki ponad tysiącowi szablonów pulpitów nawigacyjnych oraz interfejsowi typu „przeciągnij i upuść” każdy może w ciągu kilku minut zbudować własne, spersonalizowane wykresy. Odkrywaj dane blockchain i inwestuj mądrzej dzięki Footprint.

Źródło: cryptoslate.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy