16 dni temu

Pożyczki Flash i swapy zabezpieczeń: tworzenie większej liczby możliwości dla wszystkich

W tradycyjnym świecie finansów swap zabezpieczenia jest formą pożyczki, w ramach której jedna strona przenosi stosunkowo płynne aktywa na drugą w zamian za zastaw mniej płynnego zabezpieczenia.

DeFi to również pożyczki o strukturze podobnej do tego typu tradycyjnych pożyczek w formie Flash Loans. W przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczek, pożyczki błyskawiczne nie wymagają żadnego kapitału, aby rozpocząć, obniżając barierę wejścia i czyniąc je niezwykle przydatnym narzędziem dla każdego. Pożyczki Flash są zasilane przez inteligentne kontrakty, które umożliwiają szybkie zatwierdzanie pożyczek bez konieczności zapewniania jakichkolwiek zabezpieczeń przez pożyczkodawcę.

Zamiana zabezpieczeń na rynkach kryptowalut

Krótko mówiąc, zamiana zabezpieczenia w DeFi składa się z dwóch głównych etapów, wymiany (umorzenia zabezpieczenia ze starej pożyczki) i operacyjnego (rozpoczęcia operacji na umorzonych zabezpieczeniach).

Ponieważ rynek inwestycji w kryptowaluty jest niezwykle niestabilny, terminowe zamykanie istniejących pozycji zabezpieczeń jest ważne dla posiadaczy, aby powstrzymać straty z powodu poważnych poślizgów i likwidacji. Zamiana zabezpieczeń umożliwia zastąpienie pozycji zabezpieczenia pożyczonymi aktywami. Ponieważ aktywa zabezpieczone podlegają zmienności cen, może to być korzystne, ale może również prowadzić do zdarzeń likwidacyjnych, które zmniejszają zdolność kredytową. Zastępując zablokowane aktywa tymi, które mają mieć lepsze wyniki na rynku, można uniknąć obu dopasowanych sytuacji. Odbywa się to tradycyjnie poprzez spłatę pożyczki, a następnie zamianę aktywów zabezpieczających. Tej sytuacji można uniknąć dzięki pożyczkom flash. Dzięki pożyczce błyskawicznej możesz zamknąć pozycję zabezpieczenia pożyczonymi środkami i natychmiast otworzyć nową pozycję zabezpieczenia z innym aktywem.

Pożyczki błyskawiczne do zamiany zabezpieczeń

W przypadku inwestorów bez wystarczającego kapitału na wymianę, pożyczki błyskawiczne mogą rozwiązać ich bezpośrednie potrzeby, zapewniając „bezkosztowe” aktywa w celu ochrony ich zabezpieczenia przed spadkiem ceny i likwidacją. Co więcej, pożyczki błyskawiczne umożliwiają wykonywanie operacji wymiany i operacji w ramach jednej transakcji, chroniąc traderów przed niepewnością rynkową między transakcjami, np. poślizgiem.

Załóżmy na przykład, że masz 1 milion dolarów w Ethereum, które pożyczałeś, aby zarobić na odsetki. Aby to zrobić, pożyczyłeś 800 000 $ Stablecoina. Załóżmy wtedy, że zdecydowałeś się wymienić Ethereum na inną monetę. Aby uzyskać dostęp do Ethereum, musisz najpierw spłacić Stablecoin. Następnie możesz wymienić Ethereum na nową monetę i wpłacić tę nową monetę z powrotem na platformę pożyczkową, gdzie możesz ponownie pożyczyć swoje 800 000 $. Brzmi skomplikowanie, prawda? Wprowadź pożyczki Flash. Jeśli korzystałeś z pożyczki błyskawicznej, możesz zrobić to wszystko jednocześnie, zamiast przechodzić przez wiele kroków. Możesz po prostu napisać pożyczkę Flash, która pożyczyła pieniądze, aby spłacić pożyczkę, wymienić swoje Ethereum na inną monetę, a następnie wpłacić ją z powrotem, i w ten sposób zasadniczo wymieniłeś swoje zabezpieczenie bez dotykania prawdziwych 800 000 $, które pożyczyłeś.

Wymiana zabezpieczeń to jeden z wielu innowacyjnych sposobów, w jaki Flash Loans zasilają środowisko DeFi, tworząc więcej możliwości dla wszystkich. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie usługi pożyczki flash za pośrednictwem platformy Flashloans.com.

Flashloans to nowe narzędzie DeFi, które pozwala użytkownikom tworzyć i przeprowadzać transakcje oparte na pożyczkach Flash za pomocą łatwego w użyciu interfejsu użytkownika. Więcej informacji na www.flashloans.com

Źródło: thecryptobasic.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy