15 dni temu

Deweloper Final Fantasy rozmawia z Metaverse, potwierdza dalsze skupienie się na AI i grach Blockchain

Pandemia zmieniła zachowania społeczne w niewyobrażalny sposób. W 2022 r. giganci technologiczni będą nadal przesuwać kopertę jeszcze dalej – do Metaverse. Podobnie jak w zeszłym roku, NFT pozostają u steru rewolucji kryptowalutowej i blockchain. Na przykład prezes Square Enix, Yosuke Matsuda, rozumie, że te dwa sektory to nie tylko modne słowa: zamiast tego mają pozostać.

2021: Rok 1 Metaverse i NFT

Zastanawiając się nad minionym rokiem, Matsuda nazwał 2021 nie tylko Metaverse: Year One, ale także NFT: Year One, ponieważ koncepcje zyskały na znaczeniu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W przypadku Metaverse dyrektor oczekuje w tym roku „znaczącego przejścia” do fazy biznesowej, co wiąże się z szerokim zakresem usług.

W noworocznym liście Matsuda powiedział, że abstrakcyjna koncepcja Metaverse wkrótce nabierze konkretnego kształtu w postaci oferty produktów i usług. Przewiduje również, że będzie to miało większy wpływ również na biznes.

Z drugiej strony, NFT zdołały wywołać globalne rozmowy, ale spekulacyjne podteksty nadal trwają. Według Matsudy to nie jest idealna sytuacja. Może jednak dojść do „ostatecznego dostosowania rozmiaru w umowach dotyczących towarów cyfrowych”, gdy staną się one bardziej powszechne, a „wartość każdej dostępnej treści zostanie skorygowana do ich prawdziwej szacowanej wartości”.

Wielką wiadomością jest to, że Square Enix planuje inwestować w domeny gier w sztuczną inteligencję, chmurę i blockchain. Prezydent stwierdził:

„Aby zająć się tymi zmianami w naszym środowisku biznesowym, średnioterminowa strategia biznesowa, którą przedstawiliśmy w maju 2020 r., określiła sztuczną inteligencję, chmurę i gry blockchain jako nowe domeny, na których powinniśmy skoncentrować nasze inwestycje, a następnie byliśmy agresywni w naszych Wysiłki badawczo-rozwojowe i inwestycje w tych obszarach.”

Square Enix już od dłuższego czasu wychodzi poza tradycyjne koncepcje sztucznej inteligencji w grach. W rzeczywistości firma zajmująca się grami zaprezentowała SQUARE ENIX AI & ARTS Alchemy Co., Ltd., aby kontynuować rozwój w sektorze „rozrywkowej sztucznej inteligencji”. Poczyniła również sporą inwestycję w wirtualny świat oparty na Ethereum – The Sandbox.

„Zdecentralizowana gra” to słowo

Nie trzeba dodawać, że gry Blockchain to kolejny sektor, który przeplata się z zalesionymi koncepcjami. Tradycyjnie gry online mają charakter jednokierunkowy, a twórcy zapewniają grę konsumentom, którzy w nie grają.

Jednak pojawienie się blockchain zmieniło tę dynamikę. Matsuda przyznał, że gry oparte na technologii blockchain są wciąż w powijakach, ale mają potencjał, aby ułatwić samowystarczalny rozwój gier. Dzieje się tak, ponieważ konsumenci mogą cieszyć się „wyraźnymi zachętami” dzięki postępom w gospodarkach symbolicznych.

Od podejścia „graj, aby się dobrze bawić”, sektor gier prawdopodobnie zobaczy, że użytkownicy będą zarabiać, a także wnosić wkład. Według Matsudy tokeny oparte na blockchain utorują następnie drogę dla szerokiego zakresu „motywacji”, które zainspirują użytkowników do angażowania się w gry i łączenia się z innymi.

Zauważył również, że poprzez wbudowanie w gry opłacalnych gospodarek tokenów, społeczność będzie w stanie stworzyć samowystarczalny wzrost. Prezes dodał ponadto:

„To właśnie ten rodzaj ekosystemu leży u podstaw tego, co nazywam „zdecentralizowanymi grami” i mam nadzieję, że stanie się to głównym trendem w grach w przyszłości”.

Wyróżnione zdjęcie dzięki uprzejmości DBLTAP

OFERTA SPECJALNA (Sponsorowane) Binance Free 100 $ (Exclusive): Użyj tego linku, aby zarejestrować się i otrzymać 100 $ za darmo i 10% zniżki na opłaty za pierwszy miesiąc Binance Futures (warunki).

Oferta specjalna PrimeXBT: Użyj tego linku, aby się zarejestrować i wprowadzić kod POTATO50, aby uzyskać 25% zniżki na opłaty transakcyjne.

Link źródłowy

Źródło: cryptomarketoptimists.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy