16 dni temu

Fantom, BLISKO Ride Layer 1 Boom do 2022

Fantom i NEAR to dwie z najnowszych monet warstwy 1, które można zebrać.

Kontynuacja boomu w warstwie 1 kryptowalut

Szum w warstwie 1 jeszcze nie umarł.

Kilka inteligentnych łańcuchów bloków kontraktowych odnotowało w tym tygodniu wzrost liczby natywnych tokenów, pomimo spadku wśród głównych aktywów, takich jak Bitcoin i Ethereum. Dwóch ostatnich zwycięzców to Fantom i NEAR Protocol.

FTM wzrósł o 15,5% w ciągu ostatnich 24 godzin, obecnie notowany jest na poziomie 2,88 USD. Tymczasem NEAR jest o 16,1% w górę, notując 16,91 USD. Wzrost nastąpił w okresie zwyżkowym dla obu aktywów: FTM wzrósł o 109,3% w ciągu ostatnich 14 dni, podczas gdy NEAR zyskał 97,7% w tym samym okresie. Inne zasoby warstwy 1, takie jak Oasis Network, Celo i Harmony, również wzrosły, choć ich zyski były mniej znaczące.

Co ciekawe, w ciągu ostatnich kilku dni popularni twórcy DeFi Andre Cronje i Daniele Sestagalli dokuczali planom nowego produktu opartego na Fantomie na Twitterze, co mogło przyczynić się do nagłego wstrząsu Fantomu. „Jaki jest adres multisig frog nation na Fantomie? Prosić o przyjaciela…” Cronje napisał w poniedziałek. Założyciel Yearn.Finance potwierdził wcześniej , że planuje „wdrożenie nowego eksperymentu” na Fantom w styczniu. Po tweecie Cronje Sestagalli ostrzegł swoich zwolenników, że „nadchodzi sezon FTM”. Entuzjaści kryptowalut często odnoszą się do „sezonów” ze względu na szybkość, z jaką porusza się kosmiczna przestrzeń: pod koniec 2021 roku na przestrzeni kilku miesięcy pojawił się tak zwany sezon NFT, sezon monet dla psów i sezon Metaverse, ponieważ traderzy obracali się między różnymi niszami w ekosystemie kryptowalut.

Tymczasem „Frog Nation” odnosi się do społeczności, która powstała wokół Abracadabra.Money firmy Sestagalli, Wonderland Money i Popsicle Finance, trzech innowacyjnych projektów, które kładą nacisk na zachowanie decentralizacji w DeFi. Wiele osób podzieliło ten nowy pakiet produktów na kategorie w ramach nowego ruchu o nazwie „DeFi 2.0” wraz z takimi jak Tokemak i Olympus DAO.

Po ostatnim wzroście Fantom ma kapitalizację rynkową w wysokości 7,3 miliarda dolarów, podczas gdy NEAR wynosi około 10,1 miliarda dolarów. Chociaż obie sieci odnotowały znaczny wzrost w ciągu ostatniego roku, zostały przyćmione przez Solana, Terra i Avalanche — trzy sieci warstwy 1, które eksplodowały w ostatnich miesiącach dzięki szybkiemu wzrostowi ich ekosystemów DeFi. Podczas gdy Ethereum było obciążone wysokimi opłatami za gaz w 2021 roku, wielu uczestników rynku zwróciło uwagę na tak zwaną narrację „SOLUNAVAX”, nawiązującą do SOL, LUNA i AVAX. Solana była pierwszą z trzech, która cieszyła się własnym „sezonem”, ponieważ poszła parabolicznie, a następnie Avalanche, a na końcu Terra.

Podczas gdy rynek wyglądał niepewnie przez większą część grudnia, 2022 r. rozpoczął się od kilku monet o niższych kapitalizacjach, które przewyższały główne aktywa. Po słabym końcu do 2021 r. zarówno Bitcoin, jak i Ethereum odnotowały niewielki spadek w ciągu ostatnich 24 godzin, popychając Solana, Terra i Avalanche dalej na minus. Jednak w oparciu o ostatnie wyniki Fantom i NEAR wygląda na to, że wielu traderów dokonuje kolejnej rotacji w warstwie 1.

Ujawnienie: W momencie pisania tego tekstu autor tej funkcji był właścicielem ETH, FTM i kilku innych kryptowalut. Andre Cronje jest udziałowcem Crypto Briefing.

Źródło: cryptobriefing.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy