19 dni temu

Fantom, Harmony i osmoza zwracają uwagę na zdrowy wzrost DeFi TVL pomimo bessy na rynkach

Kiedy rynki kryptowalut staną się niedźwiedzie, nastąpi kaskadowy wpływ na zdecentralizowane finanse i ich liczby TVL. Chociaż główne sieci straciły na wartości w zeszłym tygodniu, kilka mniejszych ekosystemów odnotowało znaczny wzrost. W świecie kryptowalut i blockchain zawsze jest coś ekscytującego do nauczenia się.

Wzrost Fantomu, Harmonii i Osmozy

Ciekawe trendy stają się widoczne, gdy spojrzymy poza najlepsze ekosystemy iblockchainy dlaDeFi Total Value Locked. Wygląda na to, że użytkownicy gromadzą się w mniejszych ekosystemach, gdy ogólne ceny kryptowalut stają się spadkowe. Na przykład niedawny wzrost cen Fantom (FTM) zbiega się ze wzrostem TVL sieci o prawie 16% w ciągu tygodnia.

Jest to niezwykłe, ponieważ Fantom niedawno stracił sporo wartości Total Value Locked. Nawet w tym tygodniu trzy projekty na Fantom straciły 100% TVL – Tomb Finance, Grim Finance i Draco Force – jeszcze inne zyskały ponad 45% w Total Value Locked – Hundred Finance, Luxor Money, Tetu, TopShelf, Coffin Finance i inne.

Harmony również miał dobry tydzień dla zdecentralizowanych finansów. Chociaż DeFi Kingdoms pozostają czołowym projektem TVL, Multichain uzyskał 16,26% wzrost płynności. Inne projekty zwiększające ich udziały to Tranquil Finance, Hundred Finance, Synapse, FarmersOnly itp. Harmony ma teraz 36 projektów DeFi, co jest dość dobrą liczbą.

Osmosis miał również fantastyczny tydzień, w którym uwzględniono blokadę DeFi Total Value. Dzięki wzrostowi TVL o 32,18%, projekt plasuje się w czołówce. Osmosis ma dziś ponad 1,13 miliarda dolarów w Total Value Locked, co potwierdza silny wzrost projektu. Pod koniec lipca 2021 r. Osmosis reprezentował telewizor o wartości poniżej 97 000 USD.

Ethereum traci mniej, niż mogłoby się wydawać

Mimo że cena eteru spadła ostatnio bezwzględnie, całkowita zablokowana wartość ekosystemu nie spada tak bardzo. Chociaż spadek o 4,1% jest dość wysoki przy wartości ponad 148 miliardów dolarów, wydaje się, że nie ma powodów do ogólnego niepokoju. Spadek TVL Ethereum jest niższy niż Terra (-9,97%), Binance Smart Chain (-5,53%), Avalanche (-6,84%), i Solana (-11,49%).

Źródło: Lama DeFi

To będzie ekscytujące zobaczyć, jak te rankingi będą wyglądać za kilka miesięcy. Odbicie na rynku kryptowalut wydaje się prawie nieuniknione, chociaż nikt nie wie, kiedy dokładnie to nastąpi. Jednak ekosystem DeFi pozostaje tak odporny jak zawsze. Przekroczenie 300 miliardów dolarów w Total Value Locked pozostaje kwestią czasu.

Źródło: cryptomode.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy