18 dni temu

Wyjaśnienie mocy mega basenów

Mega pule uruchomione niedawno w Puzzle Swap już udowodniły magię liczb, pokazując niesamowitą RRSO dla dostawców płynności, których średnia wynosi 400%, a czasami osiąga szczyt powyżej 1500%. W tym artykule wyjaśnimy, jak działają mega baseny i co czyni je wyjątkowymi.

Przez cały ostatni tydzień nasz zespół otrzymywał od użytkowników to samo pytanie: w jaki sposób możliwe jest 1500% RRSO?

Zazwyczaj usługi Defi osiągnąć su stóp c h przez górnictwo płynności, co oznacza wydanie nowego tokena i dystrybucji dla inwestorów. W przeciwieństwie do tego, model puli Puzzle Swap pozwala na osiągnięcie wysokiego pułapu dochodowego przy jednoczesnym pominięciu nieskończonego bicia tokenów. Niezależność inwestorów od ceny tokenów i emisji sprawia, że ​​jest to wysoce zrównoważone rozwiązanie.

Co zatem umożliwia rentowność? Przede wszystkim prowizje. Dostawcy płynności są wynagradzani za każdą transakcję, a jest ich bardzo dużo. W pierwszych trzech dniach handlu wolumen przekroczył 500 000 USD, a przy średniej płynności 200 000 USD wyraźnie widać, że płynność jest nadużywana o 250%.

Tak wysoki wolumen można wytłumaczyć matematyką stojącą za mega-pulami, która faworyzuje arbitrów i traderów. Weźmy następujący przykład.

Trader Bob kupuje token A w mega puli, która zawiera również tokeny B, C i USD. Ta transakcja zmienia nie tylko cenę tokena A, ale także wpływa na tokeny B i C. Tym samym Bob tworzy dochodową okazję dla innego tradera.

Pojedyncza transakcja może spowodować 3-5 innych transakcji, co zwiększy wolumen obrotu, a w konsekwencji prowizje dostawców płynności.

Można również dodać, że pierwsze pule uruchomione na Puzzle Swap są tak opłacalne ze względu na początkowo wysoki zysk z tokenów. Większość z nich ma RRSO powyżej 100%, co jest korzystne dla dostawców płynności, a także dla Puzzle Swap ze względu na monopolistyczną pozycję rynkową, jeśli chodzi o handel tymi tokenami.

Jednak wysoka wydajność nie jest główną zaletą mega basenów. Jest też mniej oczywista, ale integralna zaleta.

Możesz zapytać, co może być ważniejsze niż 1500% RRSO? A naszą odpowiedzią jest bezpieczeństwo inwestycji. Model mega pool pozwala na dywersyfikację portfela i jednoczesne ograniczenie jego zmienności.

W ten sposób, zapewniając płynność w mega pulach w Puzzle Swap, nie tylko otrzymujesz zwrot z inwestycji, ale także otrzymujesz nowy token puli zabezpieczony wszystkimi aktywami depozytowymi.

W tradycyjnych finansach istnieje podobny instrument zwany indeksem — papier wartościowy, którego wartość opiera się na wszystkich aktywach bazowych.

W porównaniu z tradycyjnymi finansami, Puzzle Swap ma tutaj również swoje zalety! Zgodnie z zasadami DeFi cena indeksu megapool jest ustalana algorytmicznie i nie zależy od pośredników, którzy mogą nią manipulować. Wartość takiego indeksu opiera się wyłącznie na wartości aktywów w puli.

Na przykład w puli Farms 2 znajduje się 9 różnych rodzajów tokenów o łącznej wartości 112 500 USD. Te tokeny są konwertowane na 222 tokeny indeksowe. Konto na powyższym zrzucie ekranu posiada 1,87 tokenów indeksu, co odpowiada 947 USD.

Obecnie wszystkie tokeny indeksowe są automatycznie stawiane, aby zarobić RRSO w puli. Ale wyobraź sobie, że te tokeny indeksowe mogłyby być przedmiotem handlu, czy po prostu przechowywane w Twoim portfelu — od tego zacznie się cała zabawa!

To zdumiewające, gdy zobaczymy pierwsze wyniki płynnego uruchomienia megapuli zawierających tokeny z uniwersum Waves Ducks. Ale to nic w porównaniu z pełną pojemnością Puzzle Swap.

Formuła mega puli umożliwiających indeksowanie tokenów okazała się opłacalna i zwiększy wartość nie tylko za pomocą RRSO, ale także poprzez przyciągnięcie inwestorów zainteresowanych inwestycjami niskiego ryzyka.

To jest nasza wizja DeFi 2.0!

Ciesz się wysoką rentownością i bądź na bieżąco z aktualizacjami, subskrybując naszTwitter i dołączając do naszego czatu Telegram .

Ujawnienie: Ten artykuł został napisany przez PuzzleSwap

Źródło: cryptomode.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy