19 dni temu

Współczynnik wymiany wielorybów sugeruje przychodzący zrzut Bitcoin

Dane on-chain pokazują, że wskaźnik wymiany bitcoinów zaczął rosnąć, co sugeruje, że wkrótce może nastąpić zrzut krypto.

Wieloryby Bitcoin stanowią teraz 90% napływu na giełdy

Jak wskazano w poście CryptoQuant, współczynnik wymiany wielorybów wzrósł powyżej 0,9, co sugeruje, że na rynku może mieć miejsce dumping.

Współczynnik wymiany wielorybów ” jest wskaźnikiem, który mierzy stosunek między całkowitą kwotą bitcoinów 10 najlepszych transakcji na giełdach a całkowitymi wpływami.

Mówiąc prościej, metryka mówi nam, jak dziesięć największych transakcji na giełdach ma się do łącznej liczby monet przenoszonych na giełdy.

Gdy wskaźnik ma wartości niższe niż 0,85, oznacza to, że dziesięć największych transakcji na giełdach (które z założenia należą do wielorybów) stanowią mniej niż 85% całkowitej kwotynapływu Bitcoinów. Takie wartości były historycznie zdrowe dla rynku.

Z drugiej strony, gdy metryka osiąga wysokie wartości, oznacza to, że pierwsza dziesiątka transakcji stanowi większość wpływów na giełdy.

Inwestorzy zazwyczaj przenoszą swoje Bitcoiny na giełdy w celu sprzedaży. Tak więc trend ten może wskazywać, że wieloryby są obecnie zrzucane, ponieważ przenoszą ogromne ilości monet na giełdy.

Powiązane czytanie | Rok 2021 Data Cementuje Bitcoin jako aktywa ryzyka

Oto wykres, który pokazuje trend wymiany wielorybów BTC w ciągu ostatnich kilku miesięcy:

Stosunek wielorybów wymiany bitcoin

 Wygląda na to, że wartość wskaźnika ostatnio wzrosła | Źródło: CryptoQuant

Jak widać na powyższym wykresie, wskaźnik wymiany bitcoinów przekroczył już wartości 0,9. Oznacza to, że dziesięć największych transakcji stanowi obecnie ponad 90% wpływów.

Za każdym razem, gdy wskaźnik osiągnął ostatnio wysokie wartości, cena monety wkrótce po tym spadła, jak pokazuje wykres.

Powiązane czytanie | Dlaczego Chiny zakazały wydobywania bitcoinów? Oto siedem wiodących teorii

Może to oznaczać, że obecne wysokie wartości współczynnika wymiany wielorybów mogą również okazać się niekorzystne dla ceny Bitcoina.

Cena BTC

W chwili pisania tego tekstu cena Bitcoina oscylowała wokół 47,3 tys. USD, spadając o 7% w ciągu ostatnich siedmiu dni. W ciągu ostatniego miesiąca krypto straciło na wartości 16%.

Poniższy wykres przedstawia trend ceny monety w ciągu ostatnich pięciu dni.

Wykres cen bitcoin

 Cena BTC wydaje się ponownie konsolidować | Źródło: BTCUSD na TradingView

Wyglądało na to, że Bitcoin w końcu wyszedł z konsolidacji kilka dni temu, ale krypto ponownie spadło z powrotem do przedziału cenowego od 45 000 do 50 000 USD. Nie jest jasne, w którym momencie moneta może pokonać tę stagnację, ani w jakim kierunku może się włamać.

Jeśli jednak wskaźnik wymiany wielorybów jest czymś do przejścia, wkrótce może nastąpić dalszy spadek ceny BTC.

 Polecane zdjęcie z Unsplash.com, wykresy z TradigView.com, CryptoQuant.com
Źródło: www.newsbtc.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy