miesiąc temu

Przewidywanie ceny Ethereum: ETH/USD może spaść poniżej 4000 $

Prognoza ceny Ethereum – 26 grudnia

Prognoza cen Ethereum pokazuje, że ETH zbliża się do krytycznego poziomu wsparcia; moneta musi pozostać powyżej wsparcia 4000 USD.

Rynek ETH/USD

Kluczowe poziomy:

Poziomy oporu: 4500 USD, 4700 USD, 4900 USD

Poziomy wsparcia: 3700 USD, 3500 USD, 3300 USD

Przewidywanie cen Ethereum

ETHUSD – wykres dzienny

W chwili pisania tego tekstu ETH/USD waha się na poziomie 4081 USD po stracie 0,38% po dotknięciu dziennego maksimum na poziomie 4105 USD. Jednak cena Ethereum nie doczekała się jeszcze większych spadków, ponieważ moneta może użyć 21-dniowej średniej ruchomej do wsparcia, jeśli tak się stanie. Tymczasem najważniejszym ruchem dla Ethereum jest wybicie powyżej poziomu oporu 4200 USD, co może stanowić główny poziom oporu.

Prognoza cen Ethereum: czy ETH spadnie poniżej średnich kroczących?

Zgodnie z wykresem dziennym cena Ethereum utrzymuje się powyżej 9-dniowych i 21-dniowych średnich kroczących, ale dzienne minimum na poziomie 4000 USD może prawdopodobnie sprawić kupującym trudny czas. Co więcej, wybicie poniżej tego poziomu wsparcia może spowodować spadek ETH/USD poniżej dolnej granicy kanału przed osiągnięciem krytycznych wsparć na poziomie 3700, 3500 i 3300 USD.

Co więcej, wskaźnik siły względnej (14) może potwierdzić ruch niedźwiedzi, jeśli linia sygnału zmierza poniżej poziomu 50. Jednak dopóki rynek nie znajdzie stabilnego poziomu, który wzmocni trend wzrostowy, ETH/USD może wybić się poniżej kanału. Jeśli nie, poziom oporu może wynieść 4200 USD, podczas gdy potencjalne poziomy oporu mogą znajdować się na 4500 USD, 4700 USD i 4900 USD.

W porównaniu z BTC cena Ethereum wyraźnie waha się w momencie pisania. Ponieważ cena pozostaje poniżej 9-dniowej i 21-dniowej średniej kroczącej, sprzedający stwarzają dodatkowe zagrożenie dla kupujących, którzy mogą przesuwać się w kierunku dolnej granicy kanału, w którym znajduje się najbliższy poziom wsparcia. Jednak ewentualne przebicie poniżej tej bariery może spowodować zawalenie się monety.

ETHTBTC – wykres dzienny

Niemniej jednak kontynuacja trendu spadkowego może dotknąć krytycznego wsparcia na poziomie 7500 SAT i poniżej, ponieważ wskaźnik siły względnej (14) prawdopodobnie pozostanie poniżej poziomu 50. W międzyczasie, jeśli cena wróci do góry, kupujący mogą popchnąć rynek powyżej średnich kroczących, aby uderzyć w potencjalny opór na 8700 SAT i powyżej.

Chcesz teraz kupić lub handlować Ethereum (ETH)? Zainwestuj w eToro!

68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą

Czytaj więcej:

Źródło: insidebitcoins.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy