25 dni temu

Ethereum po 9 tys. dol. w 2022 r., bitcoin wart co najmniej 100 tys., prognozy Fundstrat

Ethereum po 9 tys. dol. w 2022 r., bitcoin wart co najmniej 100 tys., prognozy FundstratW tym momencie, musiałby nastąpić kolejny ekstremalny skok zmienności, aby bitcoin (BTC) osiągnął 70 tys. dol. – poziom cenowy, który Armando Aguilar z Fundstrat wyznaczył w swoich prognozach jako docelowy dla rynku najstarszej kryptowaluty w tym roku. W 2022 roku celuje natomiast w ponad 100 tys. dol., a na rynku ethereum (ETH) w wartości 9 tys. doo.

  • Rynek kryptowalut jest niestabilny w obliczu słabego handlu świątecznego i zmieniających się tendencji makroekonomicznych
  • Według Armando Aguilary z Fundstrat, ta niestabilność prawdopodobnie utrzyma się w nowym roku.
  • Podzielił się swoimi prognozami cenowymi na 2022 dla BTC i ETH oraz listą 16 obiecujących altcoinów, które śledzi
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty zaczną nowy rok na grząskim gruncie

Mając na horyzoncie niewiele krótkoterminowych katalizatorów oraz szereg zmieniających się trendów makro w przyszłym roku, Aguilar zrewidował część swoich projekcji i stał się bardziej ostrożny. Jako że  Rezerwa Federalna planuje trzy podwyżki stóp procentowych w 2022 r., rynek może stać się znacznie bardziej grząski, zwłaszcza jeśli utrzyma się wyższa inflacja i negatywny wpływ wariantu omikron.

Do niepewności dochodzą jeszcze problemy z łańcuchem dostaw, które mogą utrudnić funkcjonowanie zakładów wydobywczych bitcoina, a także potencjalne ryzyko i zmienność związane z wyborami samorządowymi w USA w przyszłym roku.

– Z perspektywy makro, myślę, że pierwszy kwartał i drugi kwartał przyszłego roku będzie trochę rozdrobniony z tymi wszystkimi rzeczami wchodzącymi w grę – powiedział Aguilar, wiceprezes ds. strategii aktywów cyfrowych w Fundstrat Global Advisors.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Bitcoin osiągnie sześciocyfrową wartość, ethereum przekroczy 9 tys. dol.

Niemniej jednak, oczekuje on, że dalsze instytucjonalne wdrożenie bitcoina w obliczu rosnącej inflacji podniesie cenę tokenu do sześciocyfrowej wartości w pierwszej połowie 2022 roku. Zauważył, że istnieje wystarczająco dużo amerykańskich spółek publicznych z ekspozycją na bitcoina, aby Valkyrie Funds uruchomił Balance Sheet Opportunities ETF w celu śledzenia takich firm.

Jednocześnie prognozuje, że ethereum przekroczy 9000 dol., napędzane przez gwałtowny wzrost zdecentralizowanych finansów, meatwersów i NFT.

Według DeFi Llama całkowita wartość zablokowana w zdecentralizowanych aplikacjach finansowych wzrosła do około 250 miliardów dolarów na dzień 22 grudnia z ponad 18 miliardów dolarów na początku roku. Zdaniem Aguilara, instytucjonalny popyt na DeFi wzrośnie w nadchodzącym roku, ponieważ inwestorzy poszukują zysków w świecie niskich stóp procentowych.

Wskazał na szybko rozwijający się sektor metaverse jako kolejny pozytywny katalizator, który może podnieść cenę ethereum. Od czasu zmiany marki Facebooka na “Meta” w październiku, analitycy z Wall Street określili metawersum jako kolejną rynkową okazję, podczas gdy altcoiny i NFT powiązane z branżą poszybowały w górę.

Pomimo pojawienia się w tym roku konkurencyjnych platform inteligentnych kontraktów, ethereum nadal pozostaje dominującą siecią, na której budowana jest większość protokołów DeFi i platform metaverse.

16 altcoinów, które warto obserwować w 2022 roku

W miarę zbliżania się 2022, Aguilarastawia na tokeny platform inteligentnych kontraktów, w tym avalanche (AVAX), polkadot (DOT), kadena (KDA), terra (LUNA), cosmos (ATOM), solana (SOL) i algorand (ALGO).

Podczas gdy avalanche, terra i solana osiągnęły w tym roku przykuwające uwagę zyski, Aguilar podkreśla, że kadena jest jednym z tych tokenów, które należy obserwować w przyszłym roku. Protokół, który może pochwalić się niskimi opłatami i wysoką przepustowością, obsługuje do 480 000 transakcji na sekundę, w porównaniu z możliwością obsługi 50 000 transakcji na sekundę przez ssolanę. Token KDA wystrzelił w górę o 6363% w tym roku, ale spadł o 37% w ciągu ostatniego miesiąca, zgodnie z wyceną CoinGecko.

Ponieważ problemy ze skalowaniem ethereum utrzymują się, sieci layer-two, takie jak polygon (MATIC), które mają na celu uczynienie transakcji opartych na ethereum tańszymi i szybszymi, również przykują uwagę inwestorów w przyszłym roku. Token MATIC wzrósł o 14 017% w ciągu ostatniego roku, jak wynika z danych CoinGecko.

Z kolei Boba network (BOBA), yearn.finance (YFI), aave (AAVE) i 1inch (1INCH) reprezentują wysokie przekonanie Aguilara o wzroście i instytucjonalnej adopcji DeFi.

– Ponieważ popyt instytucjonalny i detaliczny wyniósł DeFi na nowe wyżyny, trendy te będą się nadal utrzymywać w 2022 roku. Blisko 25% wszystkich funduszy VC w tym roku, czyli 428 transakcji o wartości około 1,9 mld USD, było skoncentrowanych w DeFi – dodaje przedstawiciel Fundstrat.

Podobają mu się również projekty infrastrukturalne, takie jak helium (HNT) i giant protocol (GIC).

Jedną z propozycji związanych z metaverse na przyszły rok jest render (RNDR), która oferuje zdecentralizowane usługi renderowania jednostek przetwarzania grafiki za “ułamek kosztów i prędkości renderingu wewnętrznego”. Sieć ostatnio zebrała 30 milionów dolarów w ramach sprzedaży tokenów prowadzonej przez Multicoin Capital. Token RNDR wzrósł o 5246% w ciągu ostatniego roku, według CoinGecko.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji celon pharma | echo investment akcje prognozy | akcje cdr | dow jons | sp 500 notowania | orange gpw | bitcoin cash prognozy |
Źródło: comparic.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy