13 dni temu

Ethereum traci dominację w przestrzeni Defi: JPMorgan

Ethereum traci swoją dominację w przestrzeni DeFi według analityków z JPMorgan, jak widać w dzisiejszych najnowszych wiadomościach na temat Ethereum.

Ethereum traci swoją dominację w Defi i może zacząć odzyskiwać grunt po aktualizacji ETH 2.0. Analitycy banku inwestycyjnego, w tym dyrektor zarządzający Nikolaos Panigirtzouglu, zauważyli, że Ethereum traci dominację w ekosystemie zdecentralizowanych finansów. Wiele protokołów kryptograficznych, takich jak Terra, Solana, Avalanche, które pojawiły się jako silni konkurenci w 2021 roku z ich dominacją, jest zagrożonych erozją w bieżących latach, jak dodali eksperci. Cytując analityka, Bloomberg poinformował, że Ethereum stanowi obecnie prawie 65% udziału w rynku Defi, ale protokół traci obecnie dominację na początku 2021 r., która wynosiła prawie 100%.

JPMorgan Will Develop, siemens, blockchain, płatność, bank

Eksperci powiedzieli, że Ethereum ponownie nabierze rozpędu w końcowej fazie Shardingu jako najbardziej krytyczny rozwój dla skalowania sieci ETH, który zostanie ukończony w 2023 roku, ale do tego czasu projekty takie jak Terra, Binance Smart Chain, Solana i Avalanche mogą wypełnić lukę tym bardziej, że otrzymywały większe fundusze i uwagę opinii publicznej. Analityk JPMorgan zauważył:

„Innymi słowy, Ethereum jest obecnie w intensywnym wyścigu o utrzymanie dominacji w przestrzeni aplikacji, a wynik tego wyścigu jest, naszym zdaniem, daleki od danych”.

Ether jest natywnym tokenem i drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, która zakończyła się w 2021 r. ze wzrostem ceny o 220%. eksperci argumentowali, że jego wartość w dolarach może ucierpieć w krótkim okresie ze względu na osłabioną dominację sieci w sektorze Defi. Gigant bankowy, a zwłaszcza jego dyrektor generalny Jamie Dimon, był jednym z największych przeciwników BTC i wielokrotnie nakłaniał inwestorów do trzymania się z dala od głównego aktywa, nazywając go „bezwartościowym”. JPMorgan wydaje się mieć inne stanowisko w sprawie Ethereum. Analitycy z instytucji finansowej stwierdzili, że ETH przewyższa BTC i spodziewa się, że trend się utrzyma. Bitcoin to magazyn wartości, podczas gdy rywal to technologia i kręgosłup całej gospodarki kryptograficznej.

eth akcji
Udział Ethereum w DeFi, źródło defillama.com

Ci sami badacze stwierdzili, że protokoły działające na mechanizmie PoS są bardziej energooszczędne niż BTC, który wykorzystuje dowód pracy, a niektórzy inwestorzy mogą z tego powodu być bardziej skłonni do inwestowania w ETH niż w BTC.

Źródło: www.dcforecasts.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy