21 dni temu

Ethereum i bitcoin nadal przy wsparciach, chainlink liderem wzrostów

Ethereum i bitcoin nadal przy wsparciach, chainlink liderem wzrostówBitcoin (BTC) testował poziomy poniżej 46 tys. dol., reagując na umocnienie dolara amerykańskiego oraz powrót pełnej aktywności handlowej na rynki finansowe po przerwie świątecznej. Najstarsza kryptowaluta od dynamiczniejszych spadków z 28 grudnia cały czas testuje dolne ograniczenie obecnej konsolidacji wywierając presję podażową również na inne tokeny. Widać, to między innymi na wykresie ethereum (ETH), który również pozostaje przyklejony do południowej bandy kanału bocznego.

  • Bitcoin i reszta kryptowalut traci w związku z dynamicznym umocnieniem dolara w trakcie poniedziałkowej sesji
  • ETH wraz z BTC kolejną sesję z rzędu testują dolne ograniczenie konsolidacji i lokalne dołki z grudnia
  • Na rynku altcoinów, w gronie TOP20 kryptowalut, wyróżnia się chainklink (LINK) zyskujący najmocniej w przeciągu ostatniej doby
  • Więcej podobnych i ciekawyh artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin w dół, reaguje na umocnienie kursu dolara amerykańskiego i Wall Street

Na rynkach tradycyjnych, S&P 500 wzrósł nieznacznie na otwarciu Wall Street po noworocznej przerwie, w obliczu przewidywań, że pierwsza połowa roku będzie utrzymaniem dobrej koniunktury dla akcji we wszystkich sektorach dzięki perspektywie podwyżki kluczowych stóp procentowych.

Tymczasem dolar amerykański odnotował nagły wzrost 3 stycznia, a indeks walutowy dolara (DXY) rósł najsilniej od dwóch tygodni. Jak to zwykle bywa, ze szkodą dla bitcoina, który wyceniany jest w amerykańskiej walucie.

Bitcoin tracił ostatecznie 1,92% w trakcie poniedziałkowej sesji i zamykał dzień na poziomie 46 439,89 dol., natomiast we wtorek notuje marginalne wzrosty rzędu 0,12%. Ma za sobą jednak test dziennych dołków na 49 941,07 dol.

Bitcoin walczy z dolnym ograniczeniem konsolidacji oraz linię trendu, notowania BTC/USD
Bitcoin walczy z dolnym ograniczeniem konsolidacji oraz linię trendu, notowania BTC/USD

– Na rynku Bitcoina trwa krótka konsolidacja, której dolna banda przebiega nieco poniżej 46 tys. USD za token. We wtorek kwotowania wszystkich ważnych kryptowalut znajdują się przy poziomach odniesienia – komentuje Maciej Madej z TMS Brokers.

Zonda

Ethereum również testuje doły konsolidacji, podobnie jak bitcoin

Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta ethereum traciła w poniedziałek 1,72% zamykająć sesję na poziomie 3764,90 dol., jednak rozrysowując dzienne minima o wiele niżej, przy 3681,14 dol., gdzie przebiega dolna banda ruchu bocznego.

We wtorek spadki wynoszą zaledwie 0,23%, a ETH/USD kosztuje 3756,34 dol., w momencie przygotowywania tego tekstu. Patrząc jednak na ethereum od strony technicznej widać, że sytuacja niewiele różni się od tej na wykresie BTC/USD, a kryptowaluta również uzależniona jest od kluczowego wsparcia na wysokości lokalnych minimów:

Ethereum podobnie jak bitcoin walczy z lokalnymi minimami, notowania ETH/USD
Ethereum podobnie jak bitcoin walczy z lokalnymi minimami, notowania ETH/USD

Chainlink liderem wzrostów, avalanche traci najmocniej

Wśród 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji w przeciągu ostatnich 24 godzin zdecydowanie przeważają spadki. Jak pokazują dane coinmarketcap.com, na zielono świeci się jedynie chainlink (LINK) oraz polkadot (DOT), które rosną kolejno o 8,5% oraz 3,3%.

Reszta rynku świeci się na czerwono, a najsilniej kolor ten reprezentuje avalanche (AVAX) oraz terra (LUNA) oddające w tym momencie 4,5-5% wartości.

Nieznacznie osuwa się również łączna kapitalizacja całego ekosystemu cyfrowych aktywów, która spada w tym momencie w kierunku 2,3 bln dol.

Autor poleca również:

Źródło: comparic.pl
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy