12 dni temu

Współzałożyciel Ethereum (ETH), Vitalik Buterin, tweety na temat mostów krzyżowych

  • Pamięć masowa w bezpośrednim łańcuchu zapewnia pewną ochronę przed 51-procentowymi atakami.
  • Mosty cross-chain nie mają tego samego stopnia bezpieczeństwa.

W przypadku technologii blockchain interoperacyjność pomaga w kwestii łączenia zasobów i danych w różnych łańcuchach. Wymiana danych i wartości między dwiema stronami korzystającymi z tej samej platformy blockchain, takiej jak Bitcoin , Litecoin czy Ethereum , stała się łatwa. Jednak tego samego nie można stwierdzić w przypadku wymiany danych i wartości między dwiema stronami korzystającymi z różnych platform blockchain.

W rezultacie transfer cyfrowy staje się znacznie trudniejszy ze względu na rosnącą różnorodność sieci blockchain wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa na całym świecie. Oczekuje się, że interoperacyjność pomogłaby złagodzić te problemy i ułatwiłaby stronom handel w różnych łańcuchach bloków.

Przyszłość ekosystemów wielołańcuchowych

Kiedy Vitalik Buterin zamieścił dziś rano na Twitterze link do artykułu na Reddit , mówił o przyszłości ekosystemów wielołańcuchowych i zgłosił zastrzeżenia dotyczące ekosystemów wielołańcuchowych.

Zgodnie z rozumowaniem Buterina „podstawowe granice bezpieczeństwa mostów” sprawiają, że interakcje między łańcuchami są problematyczne. W przypadku Buterina przechowywanie w bezpośrednim łańcuchu (np. Ethereum, Solana) zapewnia pewną ochronę przed 51-procentowymi atakami. Nie ma możliwości, aby hakerzy mogli zaproponować bloki, które zabrałyby krypto danej osobie, nawet jeśli mogą cenzurować lub odwracać transakcje.

Z drugiej strony, według Buterina, mosty krzyżowo-łańcuchowe nie zapewniają tego samego stopnia bezpieczeństwa. Jeśli atakujący zdeponuje swój ETH na moście Solana (SOL), aby uzyskać Ether zawinięty w Solana (WETH), a następnie cofnie tę transakcję po stronie Ethereum. Jak tylko strona Solana (SOL) to potwierdzi, spowoduje to katastrofalne straty u innych uczestników, dla których monety są zablokowane w kontrakcie SOL-WETH, ponieważ opakowane żetony nie są już zabezpieczone inicjałem w stosunku 1:1 .

Źródło: thenewscrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy