16 dni temu

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, rozmawia o Argentynie, BCH, Stablecoinach, Skalowaniu w Tweetstorm

Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, drugiej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, zareagował na niektóre z jego wcześniejszych przekonań w noworocznej burzy na Twitterze. Deweloper poruszył niektóre tematy, w tym rozwój kryptowaluty w Argentynie i rozwój stablecoinów w tym kraju, jak skalowanie ethereum wciąż jest dla niego palącym problemem oraz wydajność bitcoin cash.

Vitalik Buterin zastanawia się nad wcześniejszymi ujęciami

Vitalik Buterin , współzałożyciel Ethereum, poruszył niektóre ze swoich wcześniejszych opinii na niektóre tematy i to, jak wypadają one na tle obecnego stanu rzeczy w krajobrazie kryptowalut w noworocznej burzy na Twitterze . Buterin zaczął od przypomnienia artykułu, który mówił o tym, jak bitcoin może pomóc Argentyńczykom i Irańczykom w 2019 roku, gdzie doszedł do wniosku, że wynika to z jego nieocenzurowanego i międzynarodowego charakteru, a nie z powodu rzadkości, że może się to zdarzyć.

Wizja Buterina w tej sprawie była „ogólnie poprawna”, zgodnie z jego poglądami. Na ten temat stwierdził :

Mój werdykt: ogólnie słuszny. Adopcja kryptowalut jest wysoka, ale adopcja stablecoin jest również naprawdę wysoka; wiele firm działa w USDT . Chociaż oczywiście, jeśli sam USD zacznie wykazywać więcej problemów, może się to zmienić.

Sektor stablecoin znacznie się rozwinął w tym roku, a Tether, największy projekt stablecoin, osiągnął kapitalizację rynkową w wysokości 78 miliardów dolarów. Zdecentralizowane alternatywy, takie jak UST, główny stablecoin środowiska Terra, również dobrze prosperowały, osiągając kapitalizację rynkową w wysokości 10 miliardów dolarów.

Skalowanie i gotówka Bitcoin

Z drugiej strony Buterin przyznaje, że się mylił, rozważając problem skalowania Ethereum w 2015 roku. Udostępnił zrzut ekranu mapy drogowej pokazu slajdów Ethereum, w której szacowany czas wdrożenia konsensusu dowodu stawki (PoS) wynosił 6 do 12 miesięcy. Jednak dopiero w zeszłym roku wystartowała sieć beaconów Ethereum 2.0, która wdroży zmianę proof of work na proof of stake consensus.

Przypisuje to niedocenianiu złożoności tworzenia oprogramowania i stwierdza, że ​​teraz zespół Ethereum koncentruje się na prostocie, w projektowaniu tych rozwiązań i na produkcie końcowym. Buterin skierował również swój słynny komentarz za pięć centów, stwierdzając :

W 100% popieram mój komentarz, że „internet pieniądza nie powinien kosztować więcej niż 5 centów za transakcję”. Taki był cel w 2017 roku i nadal jest celem. Właśnie dlatego poświęcamy tyle czasu na pracę nad skalowalnością.

Skomentował również obecny stan bitcoin cash ( BCH ) i chociaż był bardziej skłonny wspierać stronę dużych bloków w wojnie o skalowanie i był optymistą co do projektu, teraz uważa go za „głównie porażkę”. Rozwijając to, wyjaśnił uzasadnienie swojej obecnej opinii, oświadczając, że:

Społeczności utworzone wokół buntu, nawet jeśli mają słuszną sprawę, często przeżywają trudne chwile na dłuższą metę, ponieważ cenią odwagę ponad kompetencje i są zjednoczone wokół oporu, a nie spójnej drogi naprzód.

Co sądzisz o opiniach Vitalina Buterina na temat jego wczesnych przekonań? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: news.bitcoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy