24 dni temu

Nie możemy się doczekać bardziej ekologicznego Ethereum w 2022 roku

Ten artykuł jest częścią naszej serii O radarze 2022.

Według wszystkich relacji, Ethereum miał wspaniały rok.

Cena Ethernetu wzrosła o 400% w 2021 roku, aktywa zablokowane w DeFi wzrosły 12-krotnie do 250 miliardów dolarów, a użytkownicy sieci zapłacili prawie 10 miliardów dolarów opłat .

Jednak zwiększona aktywność sieci w 2021 r. spowodowała, że ​​roczne zużycie energii przez Ethereum wzrosło do ponad 100 TWh, co stawia je na równi z Kazachstanem.

(Źródło: Digiconomist )

Głodny władzy

Crypto, a w szczególności blockchainy Proof-of-Work (PoW), takie jak Bitcoin i Ethereum, zostały skrytykowane za ich wpływ na środowisko i być może nie bez powodu.

Podsumowując, dwie najwyższe kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej stanowią 12. największego konsumenta energii elektrycznej na świecie, tuż za Wielką Brytanią.

Scalanie

Deweloperzy Ethereum wcześnie zauważyli, że Proof-of-Work nie będzie trwały, ponieważ sieć rozrosła się poza pewien rozmiar, więc wieloletni plan przejścia Ethereum na bardziej wydajny mechanizm konsensusu Proof-of-Stake został uruchomiony z uruchomienie sieci Beacon w grudniu 2020 roku.

Obecnie 276 000 walidatorów postawiło ponad 8,8 mln ETH (33 mld USD) i zdobywają nagrody za stawianie ETH2.0.

Ostatni krok w przejściu Ethereum na Proof-of-Stake został nazwany „fuzją”, w której obecna sieć główna Ethereum połączy się z systemem PoS łańcucha Beacon, który do tej pory działał równolegle z istniejącym mechanizmem PoW.

Będzie to oznaczać koniec energochłonnego wydobycia, a Fundacja Ethereum spodziewa się, że zużycie energii spadnie o 99% po zakończeniu transformacji.

Fuzja ma nastąpić w pierwszej połowie 2022 roku.

Źródło: thedefiant.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy