18 dni temu

Escrowed Illuvium (sILV), token do gier NFT spadł o 99% z 530 USD do 1,41 USD po włamaniu

Token gry NFT, który rynek uważał za obiecujący, spadł z 530 USD do 1,41 USD w ciągu godzin, co jest bolesnym 99% spadkiem.

W ostatnich miesiącach gra Illuvium (ILV) stała się obiektem pożądania wielu graczy NFT ze względu na dobrze skonstruowaną oprawę i ciekawy mechanizm nagradzania. Ale jego ekosystem gier obejmuje inne tokeny, jednym z nich jest Escrowed Illuvium (sILV).

4 stycznia Illuvium ogłosiło, że znalazło lukę w umowach na staking, w związku z czym eDAO tymczasowo wstrzymało wybijanie sILV . Zespół Illuvium powiedział później, że usterka została naprawiona w kontraktach tyczenia V2. Według zespołu wektor ataku został zamknięty i żadne fundusze nie zostały naruszone.

Ale nawet po wykonaniu wszystkich pomiarów ochronnych Escrowed Illuvium doznał włamania ; w rezultacie cena tokena sILV spadła z 530 USD do 1,41 USD w krótkim czasie.

cena tokena srebrnego
źródło obrazu: coinmarketcap.com

Natywny token Illuvium (ILV) również odczuł szkodliwy wpływ hakowania, który spadł o ponad 30%, obecnie wyceniany na 848 USD.

Haker szybko przeprowadził hakowanie, zanim zespół Illuvium zmodernizował sieć; mógł wbić 8000 SILV i 452 Ethereum.

Illuvium twierdzi, że pula sILV nigdy nie była oficjalnym dziełem Illuvium.

„Proszę NIE kupować w puli SILV . Odkryliśmy lukę w zabezpieczeniach i pracujemy nad uratowaniem puli SILV . Atakującym udało się ukraść część środków, ale nie wszystkie, ponieważ dokonaliśmy własnej wymiany”.

Illuvium wyjaśnia dalej, że po uzyskaniu informacji o faktycznych właścicielach SILV , dokonają niezbędnych zwrotów kosztów. Pula sILV nigdy nie była oficjalną, ale zespół zauważył ponadto, że badają problem i udostępni aktualizacje tak szybko, jak to możliwe.

Czy token odzyska zdrowie?

Z przerażającym spadkiem o 99,8%, sILV spadł z 530 USD do 1,41 USD w ciągu kilku godzin, a kilku użytkowników twierdziło, że stracili wszystkie swoje pieniądze. To, czy po tak drastycznym upadku uda się odzyskać, czy nie, będzie zależeć od wysiłków zespołu programistów, aby zrekompensować wszystkim, którzy zostali dotknięci, i zapewnić, że takie zdarzenia nie powtórzą się w przyszłości. Społeczność uważnie śledzi teraz sprawę i czeka na szczegółową sekcję zwłok tego, co się wydarzyło, szukając przejrzystości.

Niedawno firma Polygon przyznała, że ich sieć została zhakowana, haker przesunął 801.601 tokenów MATIC

Źródło: thecryptobasic.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy