23 dni temu

Elon Musk poważnie podchodzi do Dogecoin: Wciąż trzyma BTC i ETH

Myślisz, że Dogecoin to żart? Pomyśl jeszcze raz, ponieważ Elon Musk poważnie traktuje kryptowalutę, która zaczęła się jako mem.

Zainteresowanie Elona Dogecoinem nie jest wielką tajemnicą . CEO Tesli nawet mocno pokazuje poparcie dla tej kryptowaluty w większości swoich publicznych wystąpień.

W najnowszym podcaście prowadzonym przez Lexa Fridmana, Elon wskazał, że Dogecoin był jak dotąd najlepszą kryptowalutą w skali fundamentalnej.

Elon kocha dożę!

Elon zwrócił też uwagę na pewne wady Bitcoina – największej kryptowaluty na świecie. Zasadniczo „Bitcoin jest komicznie powolny w 2021 r.” – przypomniał centibillionaire.

Z drugiej strony Dogecoin jest bardzo korzystny ze względu na niską opłatę transakcyjną, co skutkuje wzrostem wolumenu transakcji.

Chociaż Elon może zwariować z powodu nadmiernego wsparcia, nie można zaprzeczyć, że jego wypowiedzi mają znaczący wpływ na rynek kryptowalut i cenę Bitcoina w tym roku.

Jak wspomniano, Elon trzyma Bitcoin, Ethereum i Dogecoin. Jednak w połowie roku dyrektor generalny Tesli nagle zirytował się Bitcoinem ze względu na jego wysokie zapotrzebowanie na energię.

W ramach podcastu Elon Musk wskazał również, że zachowanie konsumentów jest kolejnym ważnym atrybutem, który sprawia, że ​​Dogecoin jest „lepszy niż cokolwiek innego” , co kiedykolwiek widział.

Posiadacze bitcoinów wolą trzymać bitcoiny, zamiast je wydawać. Okazuje się, że „istnieje niechęć do wydawania bitcoinów”, co może być przeszkodą na drodze do stania się regularną metodą płatności.

Kluczową wartością, która sprawia, że ​​Dogecoin zasługuje na uwagę, jest powszechna akceptacja. Większość inwestorów początkowo znała monetę ze względu na jej zabawną funkcję. Ale zostają, ponieważ Dogecoin ma zdolność reprezentowania „nas” – ludzi.

Wcześniej dyrektor generalny SpaceX ujawnił, że prawdziwym powodem, dla którego zaczął wspierać kryptowalutę Dogecoin, nie była miłość do psów ani osobiste preferencje, ale powodem było to, że ta moneta była w rzeczywistości związana z życiem i zainteresowaniami jego pracowników.

Musk konsekwentnie chwalił Dogecoin nad Bitcoinem, twierdząc, że memecoin jest ciekawszy niż Bitcoin i inne kryptowaluty.

Nazywa siebie „pro doge” i twierdzi, że jeśli Dogecoin może obniżyć czas transakcji i opłaty, lepsze wyniki to tylko kwestia czasu.

A co z innymi głównymi monetami?

Jeśli istnieje jedno słowo opisujące przestrzeń kryptograficzną w 2021 r., musi to być „szalony” lub „gorączkowy”.

Ogromna liczba nowych uczestników zadebiutowała, a wielu poszybowało w górę. Ponadto w 2021 r. odnotowano również coraz częstsze pojawianie się Wall Street, a także głośnych postaci na rynku.

Dane pokazują, że kryptowaluty cieszą się w tym roku większym zainteresowaniem niż w poprzednich latach dzięki wsparciu wielu znanych osób, takich jak Elon Musk, Jack Dorsey, którzy również kilkakrotnie wspominali i wstrząsali tym światem.

Największa na świecie cyfrowa waluta Bitcoin osiągnęła w tym roku znaczące kamienie milowe.

Moneta wzrosła o około 70%, podnosząc całkowitą wartość rynku kryptowalut do 2 bilionów USD. Mimo to przyszłość Bitcoina jest wciąż niejasna. Zmienność cen i zwiększona kontrola regulacyjna to największe czynniki.

Cena Bitcoina podlega ciągłym wahaniom, cena może wzrosnąć, a także spaść zawrotna i nieprzewidywalna. Po szczytowych szczytach cen kapitalizacja rynkowa Bitcoina została bardzo szybko zdmuchnięta. To ogromny minus w oczach inwestorów.

Bitcoin jest uznawany za legalny w wielu krajach, jednak niektóre rządy nadal nie mają konkretnych ram regulacyjnych dla tej klasy aktywów lub niektóre rządy w niektórych krajach uchwaliły całkowity zakaz korzystania z Bitcoin.

W poprzednim okresie władze i banki nie mogły kontrolować BTC. Jednak z biegiem czasu rząd zaczął sprawować kontrolę i ustawić ją na legalnej trajektorii. A jeśli tak się stanie, wirtualna waluta może stracić potencjalne perspektywy.

W ostatnim czasie dużą uwagę przykuł również trend gier NFT, w tym Axie Infinity, The Sandbox czy Decentraland.

Rozwój NFT i DeFi znacznie wzmocnił blockchain Ethereum. Ale podobnie jak Bitcoin, opłata transakcyjna i brak skalowalności to minusy w oczach inwestorów.

Źródło: blockonomi.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy