19 dni temu

Prezydent Salwadoru mówi, że 2022 będzie rokiem, w którym Bitcoin osiągnie 100 000 $

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ponownie zyskał na popularności na Bitcoin. Bukele niedawno przewidział, że Bitcoin może osiągnąć upragnioną sześciocyfrową liczbę w 2021 r., po zwiększonej adopcji.

Bukele stwierdził, że w 2022 r. Bitcoin zyska na wartości i przyjmie zastosowanie monety jako suwerennej waluty.

Bukele zwyżkuje na Bitcoinie w 2022 r.

W tweet wysłany w niedzielę, Bukele stwierdził, że podstawowym kryptowaluta może wkrótce trafić $ 100,000. Ponadto stwierdził, że moneta może zostać przyjęta przez dwa kolejne kraje, aby zatwierdzić ją jako legalny środek płatniczy.

Bukele zauważył ponadto, że kryptowaluty były kontrowersyjną kwestią podczas wyborów śródokresowych w USA, które odbyły się 8 listopada.

Salwador trafił na pierwsze strony gazet w 2021 r. po tym, jak kraj zatwierdził Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Był to pierwszy raz, kiedy kraj zatwierdził prywatną kryptowalutę jako oficjalną walutę, co spowodowało tarcie z Bankiem Światowym i Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) .

W listopadzie Bukele ogłosił plany wyemitowania obligacji Bitcoin o wartości 1 miliarda dolarów z terminem zapadalności dziesięciu lat. Bukele zauważył, że obligacja zostanie wyemitowana za pośrednictwem Bitcoin's Lightning Network, a 50% dochodów z obligacji zostanie wykorzystanych do stworzenia Bitcoin City.

W 2021 r. wielu analityków przewidywało, że bitcoin osiągnie 100 000 USD, ale to się nie udało, ponieważ moneta osiągnęła najwyższy poziom około 69 000 USD. Jednak Salwador był jednym z największych nabywców dipów, co pokazuje, że kraj jest pewny przyszłych zysków monety.

Niektórzy analitycy preferują monety warstwy pierwszej

Rynek kryptograficzny nie odnotował żadnych znaczących wzrostów w listopadzie i grudniu 2021 r. Korekta ceny monety do 47 000 USD podzieliła analityków. Podczas gdy niektórzy zauważają, że ten spadek może być sygnałem zwyżkowym, inni twierdzą, że dno monety jeszcze nie zostało osiągnięte.

Niektórzy analitycy przewidują również, że w tym roku Bitcoin pozostanie w tyle za protokołami warstwy pierwszej. Sieci te obejmują Ethereum, Solana, Fantom i Avalanche. Cała czwórka odnotowała znaczne wzrosty w 2021 r., a oczekuje się, że rozprzestrzeni się w 2022 r.

Sieci warstwy pierwszej stają się popularne dzięki protokołom zdecentralizowanych finansów (DeFi) , zwiększając ich wartość. Zyski osiągnięte przez te tokeny wpłynęły również na dominację rynkową Bitcoina, która obecnie oscyluje na poziomie około 38%. Monety osiągnęły lepsze wyniki niż Bitcoin w 2021 r., co może nastąpić w 2022 r. Co więcej, monety te przyciągają również ten sam poziom instytucjonalnej adopcji, co Bitcoin.

Twój kapitał jest zagrożony.

Czytaj więcej:

Źródło: insidebitcoins.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy