17 dni temu

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele mocno wierzy, że w tym roku bitcoin osiągnie 100 000 $

Nayib Bukele uważa, że ​​bitcoin osiągnie w tym roku 100 000 USD, mimo że rynki zamknęły się ze zwieszonymi głowami w 2021 roku .

Według niedzielnego tweeta prezydent Salwadoru podzielił się listą przewidywań dotyczących powstającej kryptowaluty, ożywiając oczekiwania Bitcoinerów. Pomimo nadziei, że kryptowaluta może osiągnąć sześciocyfrową cenę, która spada, zwłaszcza w pierwszych trzech kwartałach 2021 r., Bukele uważa, że ​​Bitcoin „ osiągnie 100 tys. USD ” przed końcem roku.

Bukele przewidział również, że Bitcoin będzie coraz częściej przyjmowany jako prawny środek płatniczy przez kraje. „Dwa kolejne kraje przyjmą go jako prawny środek płatniczy” – powiedział.

Jak dotąd Salwador jest jedynym krajem, który ogłosił Bitcoin jako prawny środek płatniczy , oficjalnie uznając go za środek wymiany, jednocześnie budując wokół niego sieć usług. Wraz ze wzrostem ocen zatwierdzenia stanowiska Bitcoin przez Salwador, stany takie jak Tonga również zasygnalizowały, że uczynią kryptowalutę prawnym środkiem płatniczym, a więcej, takich jak Ukraina i Turcja, znalazło się w centrum uwagi. Dyrektor generalny BitMEX niedawno wyraził zaufanie do większej liczby krajów, które w tym roku uczynią Bitcoin Legal przetargiem, przewidując, że co najmniej pięć krajów może dołączyć do ścieżki Salwadoru.

Bitcoin na szczyt w amerykańskiej polityce

Ostatnio narracja Bitcoina rozszerza się również z dyskusji ekonomicznych na politykę. Znaczna liczba amerykańskich mężów stanu zadeklarowała już swoje poparcie dla kryptowalut, a burmistrzowie, tacy jak Eric Adams z Nowego Jorku, deklarują, że chcą zapłacić monetą. Burmistrz Kolorado ujawnił również plan swojego rządu, aby ludzie płacili podatki w Bitcoin.

Jednym z rzucających się w oczy zmian jest wzrost liczby kandydatów ubiegających się o różne stanowiska polityczne, dodając Bitcoin jako alternatywną walutę darowizn w swoich kampaniach.

W trendzie zapoczątkowanym przez republikanina Andrew Hemingwaya w 2014 roku jako kandydata na gubernatora New Hampshire, kandydaci do Senatu, tacy jak Josh Mandel z Ohio, Aarika Rhodes z Kalifornii i Narodowy Komitet Kongresowy Republikanów, akceptują kryptowaluty dla swoich działań. To tylko niektóre z powodów, dla których Bukele dalej wierzy, że Bitcoin stanie się głównym problemem wyborczym w wyborach w USA w tym roku.

Więcej infrastruktury - wielka zapowiedź w kwietniu

Salwador ma również rozpocząć budowę swojego Bitcoin City jeszcze w tym roku. Miasto będzie finansowane z zysków uzyskanych z zakupów bitcoinów, a także z obligacji Bitcoin o wartości 1 miliarda dolarów, która według Bukele będzie „nadsubskrybowana ”. Będzie zasilany energią geotermalną wydobytą z wulkanu Aconcagua, a jego mieszkańcy będą zwolnieni z płacenia podatków, co przyciągnie inwestycje zagraniczne.

To powiedziawszy, przewodniczący pro-krypto-krypto zasugerował również, że wygłosi ogromne ogłoszenie na konferencji Bitcoin, która odbędzie się w Miami Beach w połowie tego roku.

Źródło: zycrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy