19 dni temu

Prezydent Salwadoru ponownie strzela do krytyka „Bitcoin City”, gdy BTC spada dalej

Znaczne ilości krytyki wciąż napływają, zaledwie sześć tygodni po tym, jak prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił plany rządu dotyczące budowy pełnoprawnego miasta Bitcoin zasilanego energią geotermalną. Najnowszy to tweet znanego amerykańskiego profesora ekonomii, Steve'a Hanke, który wczoraj zabrał się do Twittera, aby radykalnie zdyskredytować pomysł „miasta bitcoinów” Bukele, stwierdzając, że projekt energii geotermalnej jest powiązany z „nieaktywnym wulkanem” u wybrzeży Conchagua na Południowo-wschodni region Salwadoru.

Steve Hanke również zrobił gorące ciosy młodemu prezydentowi w tweecie, który brzmi:

„Zaproponowane przez @nayibbukele Bitcoin City jest tak przygotowane, jak Floryda jest na śnieg. Reklamowanym źródłem zasilania miasta jest nieczynny wulkan. To tylko bardziej przyciągające uwagę wybryki narcystycznego prezydenta, który jest pełen gorącego powietrza.

Odpowiedź Bukele

Były burmistrz San Salvador nie szczędził koni, powiększając błędne wnioski Hanke na krótkiej, ale brutalnej lekcji geologii.

Bukele odpowiedział siedmioletnim profesorem dość przebiegłym tonem, wskazując, że należy budować i zasilać miasto tylko w pobliżu nieaktywnego wulkanu, ponieważ miast nie można budować w pobliżu aktywnych wulkanów. Fragmenty jego odpowiedzi na tweeta brzmiały:

"Ten facet

Oczywiście jest aktywnym wulkanem……

Większość energii geotermalnej jest pozyskiwana ze studni w pobliżu nieaktywnych wulkanów.

Dlaczego miałbyś budować miasto pod aktywnym wulkanem?”

Projekt Bitcoin City

W listopadzie 2021 roku młody i ambitny Bukele poinformował tłum entuzjastów kryptowalut na konferencji Latin Bitcoin o swojej propozycji Bitcoin City.

Wolne od podatku miasto z dostępem do rozrywki, usług mieszkaniowych i lotniska to niektóre korzyści, które Bukele zachwalał swoim słuchaczom. Miasto byłoby również zasilane finansowo w 100% z Bitcoin, a wszystkie problemy związane z wydobyciem Bitcoinów będą odpowiednio załatwione, dzięki zasilaniu z proponowanej elektrowni geotermalnej.

Bukele planuje pozyskać fundusze poprzez sprzedaż obligacji o wartości 1 miliarda dolarów.

Jak wygląda życie BTC w Salwadorze?

Odkąd przebił się przez bariery prawne Salwadoru, aby zostać intronizowanym ze statusem prawnym, Bitcoin musiał znosić wszystkie pochwały i krytykę charakterystyczną dla mapowania nieznanego terenu. Dychotomia mieszkańców nadal postrzega Bukele jako bohatera lub autorytarnego złoczyńcę za to, co wielu uważa za wizjonerskie przywództwo w kierunku wolności finansowej i pospieszne wdrożenie wbrew życzeniom ludzi .

Poważny protest przeciwko bitcoinom, ponad 11 milionów dolarów zysków, rosnące problemy z portfelem Chivo; i mnóstwo krytyki ze strony MFW , Banku Światowego, Vitalik Buterin stanowi podsumowanie słodko-gorzkich wydarzeń związanych z bitcoinową podróżą Salwadoru.

Źródło: zycrypto.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy