24 dni temu

Dziś urodziny Bitcoina

Dziś urodziny Bitcoina! Waluta ta była główną siłą napędową rewolucji, która trwa już od ponad dekady. Wszystko zaczęło się w 2009 roku, gdy Satoshi Nakamoto wprowadził swój nowatorski system. Wówczas jeszcze niewiele osób wiedziało, czym są kryptowaluty.

Dziś urodziny Bitcoina – już trzynaste

Odkąd Bitcoin powstał 13 lat temu, stale walczył o utrzymanie znaczenia w świecie, który nie był do końca gotowy na rewolucję finansową. Rządy próbowały wszelkiego rodzaju sztuczek, aby powstrzymać wzrost popularności i adopcję Bitcoina. Instytucje, zwłaszcza banki głównego nurtu, przeprowadziły serię negatywnych kampanii, aby ogólnie przedstawić cyfrowe aktywa w złym świetle. 

Jednak pomimo całego tego oporu, pierwsza moneta zdołała przebić się do mainstreamu, a także stać się najpopularniejszym dziś zasobem cyfrowym. BTC przyjęły i zaakceptowały miliony ludzi i tysiące instytucji na całym świecie. Nawet państwa zaczęły prowadzić własne badania w tym kierunku. Niedawno rząd Salwadoru uznał BTC za prawny środek płatniczy, a nawet zaczął uzupełniać swoje rezerwy o kryptowalutowe zasoby

Co dalej?

Oprócz pozytywnych zmian związanych ze wzrostem popularności i akceptacji, wahania cen Bitcoina były przez lata przedmiotem ostrych spekulacji. Gdy zasób ten dopiero zadebiutował na rynku, jego wartość była bardzo niska. Pod koniec 2010 r. BTC był warty mniej niż dolara. Dziś jego cena wynosi 47 tysięcy dolarów. To niewiarygodnie duży zwrot z inwestycji dla każdego, kto dekadę temu zdecydował się na inwestycję. Bardzo możliwe, że żadna inna lokata kapitału nie zapewniła zysków w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Wielu ekspertów jest zdania, że wciąż daleko nam do momentu, w którym Bitcoin osiągnie swoją ostateczną cenę. Niektórzy mają nawet pewność, że pojedyncze monety mogą być warte miliony dolarów, a całkowita kapitalizacja rynkowa sięgać miliardów USD. Są też tacy, którzy wierzą, że BTC pewnego dnia obali złoto jako najbezpieczniejszy magazyn wartości.

Na ten moment przyszłość BTC rysuje się w bardzo jasnych barwach. Czy taki trend utrzyma się przez kolejne 12 lat?

 

Źródło: kryptowaluty.expert
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy