22 dni temu

Uśrednianie kosztów w dolarach (DCA): jak z tym inwestować

Rynek kryptowalut jest niestabilnym i często nieprzewidywalnym miejscem. Znalezienie idealnego momentu na zakup aktywów cyfrowych jest wyzwaniem, nawet dla profesjonalistów zajmujących się handlem.

Jeśli szukasz mniej stresujących sposobów inwestowania na rynku kryptowalut, uśrednianie kosztów w dolarach może być rozwiązaniem, którego potrzebujesz.

Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów inwestowania, który dyscyplinuje traderów, eliminuje emocjonalne zakupy i zwiększa szanse na maksymalizację długoterminowych zysków.

Co to jest uśrednianie kosztów w dolarach?

Uśrednianie kosztu w dolarach to prosta strategia inwestycyjna, w której inwestujesz stałą ilość środków w te same aktywa w regularnych odstępach czasu.

Kluczowym przekonaniem stojącym za strategią DCA jest idea, że ​​wszystkie aktywa mają tendencję do wzrostu cen w czasie, jednak w krótszych ramach czasowych doświadczają szeregu wzlotów i upadków. Dlatego znalezienie idealnego momentu na wejście na rynek nie jest łatwym zadaniem, nawet dla profesjonalistów, nie mówiąc już o niedoświadczonych inwestorach.

Uśrednianie kosztu dolara koncentruje się na długoterminowych inwestycjach i eliminuje potrzebę poszukiwania idealnego okna, w którym można kupić dip.

W związku z tym zmniejsza wpływ wahań cen i pomaga traderom uniknąć bolesnych błędów, takich jak kupowanie zbyt wielu aktywów po nadmiernie stymulowanej cenie lub, przeciwnie, zbyt mało, gdy są one szczególnie tanie.

Metoda DCA pozwala inwestorom obniżać średni koszt ich inwestycji w czasie, co oznacza, że ​​tracą mniej w przypadku spadku ceny aktywów, ale generują wyższe zwroty, gdy cena aktywów rośnie. Historycznie, regularnie dokonywane inwestycje zazwyczaj prowadziły do ​​wyższych zwrotów w dłuższej perspektywie.

Jak działa uśrednianie kosztów w dolarach

Kiedy koszt w dolarach jest uśredniony, wchodzisz na rynek w regularnych odstępach czasu, aby wykonać to samo działanie; wydać tyle samo pieniędzy na zakup tego samego zasobu.

To, co różni się za każdym razem, gdy dokonujesz zakupu w ramach tej metody, to cena samego składnika aktywów.

Załóżmy, że masz 500 USD i chcesz je wydać w równych ratach przez 5 różnych miesięcy. Korzystając z metody DCA, oznacza to, że każdego miesiąca będziesz dokonywać pięciu oddzielnych zakupów o wartości 100 USD tego samego dnia.

Jak wiesz, wykresy cenowe nie stoją w miejscu, a ceny aktywów podlegają ciągłym zmianom, więc za każdym razem, gdy kupujesz, robisz to na innym poziomie. Oznacza to, że ilość danego zasobu, który nabyłeś, jest odpowiednio zróżnicowana.

Kiedy cena jest wyższa, otrzymujesz mniej jednostek aktywów za swoje 100 USD, ale z drugiej strony, gdy jego cena spada, 100 USD netto obejmuje większą część aktywów.

Mówiąc najprościej, oznacza to, że otrzymujesz więcej aktywów, gdy rynek jest w dołku, i mniej aktywów, gdy rynek jest w szczycie.

Jakie są zalety strategii DCA

 • Psychologia jest głównym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Nawet najbardziej doświadczeni inwestorzy ulegają lękom i chciwości, powiększając swoje portfele, gdy ceny rosną lub sprzedając, gdy ceny spadają. Uśrednianie kosztów w dolarach chroni traderów przed podejmowaniem decyzji opartych na emocjach i zmniejsza ryzyko inwestycyjne.

 • Uśrednianie kosztów w dolarach zapewnia dyscyplinę. Oznacza to mniejsze ryzyko i mniejsze wydatki. Strategiczne umiejscowienie inwestycji we właściwym czasie jest bardzo ważne na rynku kryptowalut, a pomyłka może być kosztowna. Stosowanie strategii DCA chroni traderów przed wejściem na rynek w złym momencie, co w przeciwnym razie mogłoby znacząco zaszkodzić portfelowi inwestycyjnemu.

 • Uśrednianie kosztów w dolarach pomaga inwestorom zarządzać i minimalizować koszty inwestycji, które mogą wzrosnąć, gdyby zaczęli kupować i sprzedawać kryptowaluty częściej, niż początkowo planowali i planowali.

 • Fundusze są inwestowane przez cały czas. O ile nie robią regularnych zakupów DCA, inwestorzy nie muszą czekać na najlepszy czas na zakup aktywów, ani żadne pieniądze nie są bezczynne lub, co gorsza, stracone. Zamiast tego zwykłe inwestycje zaczynają działać w momencie ich umieszczenia. W przeciwnym razie pieniądze na koncie bankowym tradera czekające na odpowiedni czas nie będą działać na nic, a nawet mogą stracić na wartości w czasach inflacji.

 • Każdy, nawet ten, który ma tylko 10 USD na inwestycje, może po prostu zacząć od planu DCA. Strategia nie wymaga szczególnej wiedzy inwestycyjnej ani żadnych szczegółowych lub dogłębnych badań w celu zidentyfikowania okien wejściowych. Uśrednianie kosztów w dolarach jest jedną z najłatwiejszych do wykonania strategii inwestycyjnych, nawet dla zupełnie początkujących.

Jakie są zagrożenia związane z uśrednianiem kosztów w dolarach?

 • Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i nieprzewidywalny. Czasami nawet pojedynczy tweet od wpływowej osoby, takiej jak Elon Musk, może doprowadzić do rekordowej ceny aktywów. Nie ma gwarancji, że strategia DCA zawsze będzie działać, zwłaszcza w czasie, gdy rynki spadają.

 • Uśrednianie kosztu dolara zmniejsza ryzyko strat, gdy ceny aktywów spadają, jednak nie chroni całkowicie traderów przed spadkami cen. Jeśli krach na rynku trwa przez dłuższy czas, straty również się piętrzą.

 • DCA nie zastępuje podstaw i badań. Przyjęcie strategii DCA nie gwarantuje, że jakikolwiek zasób jest sam w sobie dobrą inwestycją. Zawsze przeprowadzaj własne badania przed wyborem kryptowaluty, w którą chcesz zainwestować.

 • DCA to plan inwestycji długoterminowych. Jeśli chcesz osiągnąć szybki zysk, uśrednianie kosztów w dolarach może nie być odpowiednie dla Twoich potrzeb.

 • Niższe ryzyko wiąże się z niższymi zwrotami. Rynki hossy mogą wystrzelić w górę i okazać się bardzo korzystne dla tych, którzy inwestują wszystko na raz, ale przy takiej hossy inwestorzy DCA składaliby zlecenia tylko w przyrostach. Oznacza to, że niektóre z tych zakupów zostałyby dokonane po wyższej cenie, co prawdopodobnie skutkowałoby ostatecznie niższymi zyskami.

Jak rozpocząć uśrednianie kosztów w dolarach?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutami, Twoim priorytetem powinno być znalezienie aktywów, w które chciałbyś zainwestować. Na rynku są tysiące kryptowalut do wyboru, ale zawsze dokładaj należytej staranności, niektóre z nich będą po prostu oszustwami.

Przed zainwestowaniem konieczne jest przeprowadzenie własnych badań. Przestudiuj monetę, jej białą księgę, przypadki użycia, tokenomiki, zespół i społeczność, aby zrozumieć szerszy obraz i potencjał monety.

Drugim zadaniem do wykonania jest założenie i otwarcie konta na giełdzie kryptowalut. Rejestracja na giełdzie kryptowalut jest całkowicie bezpłatna, co nie zajmie dużo czasu i zapewni Ci furtkę do zakupu aktywów cyfrowych.

Po utworzeniu konta musisz wpłacić środki. Większość czołowych giełd kryptograficznych akceptuje przelewy bankowe i bezpośrednie doładowania za pomocą kart kredytowych.

Gdy Twoje konto kryptograficzne będzie miało niezbędne środki, sprawdź, czy istnieje para handlowa wybranego przez Ciebie krypto i fiat. Jeśli nie, możesz wymienić swój depozyt fiat na stablecoin, taki jak USDT lub USDC, a następnie użyć tego do złożenia zlecenia kupna wybranej krypto.

Na koniec skonfiguruj portfel kryptowalut do przechowywania swoich cyfrowych inwestycji. Oczywiście możesz trzymać swoje aktywa w portfelu powierniczym giełdy kryptowalut, jednak w tym przypadku nie byłbyś jedynym właścicielem swoich kluczy prywatnych, a w przypadku włamania na giełdę byłbyś narażony na ryzyko tracąc swoje aktywa.

Powiązane: Jak prawidłowo kupić krypto?

Powiązane: Proste zasady zarządzania ryzykiem dla traderów kryptowalut

Dlaczego powinieneś się troszczyć

  Źródło: dailycoin.com
  Zgarnij darmowe kryptowaluty
  Aktualne airdropy