miesiąc temu

Inwestycja Dogecoin w Indiach: 5 wskazówek do zapamiętania przed inwestowaniem

Uwaga: ten blog jest pisany przez zewnętrznego blogera. Poglądy i opinie wyrażone w tym poście należą wyłącznie do autora.

Nie było wielu kryptowalut z bardziej szalonym 2021 niż Dogecoin. Cena Dogecoina wzrosła o 12 000% od początku roku do początku maja. Od tego czasu spadła o ponad połowę. To także jedna z niewielu kryptowalut, które stały się dobrze znane. Wahania cen i rosnąca popularność Dogecoina mogą zachęcić Cię do przyłączenia się. Ta moneta nie jest jednak pewna, więc przed zainwestowaniem zadaj sobie kilka kluczowych pytań.

Oto krótki przegląd wszystkiego, o czym powinieneś pomyśleć przed zaangażowaniem się w Dogecoin i ogólnie kryptowaluty. Ponadto, jeśli dokonałeś już inwestycji w kryptowalutę i szukasz sposobów na dalsze czerpanie z niej korzyści, te wskazówki mogą być pomocne.

Co to jest Dogecoin?

Zanim kupisz Dogecoin, upewnij się, że wiesz, co to jest. W podstawowych słowach Dogecoin to kryptowaluta podobna do Bitcoina . W 2013 roku programista IBM Billy Markus i programista Adobe Jackson Palmer współpracowali przy jego tworzeniu. To alternatywna moneta, która zaczęła się jako żart, ale zyskała dużą popularność w ciągu ostatniego roku.

Teraz, gdy wiemy, czym jest Dogecoin, przyjrzyjmy się kilku czynnikom, o których warto pomyśleć przed zainwestowaniem. Zanim zaczniemy, pamiętaj, że ten post nie ma być traktowany jako porada inwestycyjna. Inwestowanie w jakiekolwiek aktywa, jak zwykle, jest niebezpieczne i powinno być dokonywane tylko po dokładnych badaniach finansowych i poradach.

5 wskazówek do rozważenia przed zainwestowaniem w DOGE w Indiach

Wymagane są znaczne badania i wiele rzeczy do rozważenia przed zainwestowaniem w jakiekolwiek krypto. Oto 5 istotnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zainwestowaniem w DOGE.

1. Zmienność

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na znaczną zmienność Dogecoina. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy cena Dogecoina gwałtownie się wahała, osiągając najwyższy w historii poziom około 0,70 USD. Jednak wkrótce spadł do około 0,45 USD i obecnie wynosi 14,0572 jenów na dzień 29 grudnia 2021 r. Chociaż Dogecoin zyskał na popularności, ponieważ coraz więcej osób dowiaduje się o nim i inwestuje w niego, inwestorzy ci również wypłacają pieniądze, gdy cena rośnie, powodując cenę spadać.

2. Influencerzy

Znane osoby mogą wpływać nie tylko na akcje, ale także na kryptowaluty. Elon Musk, nazywany przez społeczność „Dogefather” i „CEO Dogecoin”, często pisał na Twitterze o monecie. W rezultacie jego ceny kilkakrotnie drastycznie wzrosły. Jest oczywiste, że jeśli jedna osoba ma możliwość wpływania na ceny Dogecoin, sprawy mogą się potoczyć w obie strony.

Musk zawsze był zwolennikiem tokena, a jego niedawny występ w Saturday Night Live miał spowodować, że jego cena zbliży się do 1 dolara. Jednak tak się nie stało, ponieważ wartość Dogecoina spadła po jego występie w Saturday Night Live.

3. FOMO i wpływy publiczne

Ponieważ Dogecoin zamiata internet i wszyscy mówią o inwestowaniu w niego, istnieje poważne ryzyko, że FOMO skorzysta z bogatej okazji inwestycyjnej. Ale zanim to się stanie, ważne jest, aby pamiętać, że nie wszyscy odnoszą takie sukcesy, jak nieliczni Redditorzy, którzy zostali milionerami, obstawiając swoje życiowe oszczędności na modę.

4. Bańka kryptowalut

Kryptowalutę Dogecoin można postrzegać jako bańkę spekulacyjną, która wkrótce pęknie. Jednak nierozpoznanie go jako takiego spowodowałoby dalsze problemy, ponieważ jego wartość waha się w zależności od tego, ile osób go posiada, ile DOGE jest w obiegu i ile jest wydawanych każdego dnia. Jeśli przyjrzymy się wykresowi cen Dogecoina, powszechnie oczekuje się, że w przyszłości wzrośnie, ale nie ma na to dowodów. Nawet jeśli ktoś zainwestuje w kryptowalutę, może rozważyć sprzedaż przed pęknięciem bańki, ale czy nie tak myśli każdy inwestor?

5. Zrozumienie jego rzeczywistej wartości

Zrozumienie prawdziwej wartości zasobu cyfrowego może być trudne i czasochłonne, jeśli nie wręcz niemożliwe. Możesz otrzymać stosunek ceny do zarobków dla większości aktywów, który mówi Ci, ile inwestorzy są gotowi zapłacić za firmę za każdego dolara zarobków. Ta statystyka może pomóc w ustaleniu, czy firma jest przeszacowana lub niedoszacowana. Jednak z dogecoinem jesteś w ciemności.

Wydawanie DOGE

W przeciwieństwie do akcji posiadacze kryptowalut mogą używać swoich zasobów do kupowania czegoś. Jeśli zamierzasz wydać swoje Dogecoin, jest kilka miejsc, które je przyjmują.

The Kessler Collection, marka luksusowych hoteli, podpisała współpracę z BitPay, aby akceptować DOGE jako płatność w swoich obiektach. Burger Bear, znajdujący się w Wielkiej Brytanii, wydaje się teraz akceptować Dogecoin jako płatność. Podobnie DOGE może być używany do płacenia setkom małych firm w Stanach Zjednoczonych.

DOGE można kupić na WazirX dla tych, którzy zamierzają uczestniczyć w najnowszych kryptowalutowych trendach!

Źródło: wazirx.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy