13 dni temu

Dyrektor generalny Devere Group przewiduje, że w tym roku 3 kraje przyjmą Bitcoin jako środek prawny

Dyrektor generalny firmy zajmującej się doradztwem finansowym i zarządzaniem aktywami Devere Group przewiduje, że w tym roku trzy kraje przyjmą bitcoin jako prawny środek płatniczy. Jest bardziej uparty niż prezydent Salwadoru, który przewidział, że dwa kraje uczynią bitcoin swoją narodową walutą.

3 kraje przyjmą Bitcoin jako prawny środek płatniczy w 2022 r., przewiduje dyrektor generalny Devere

Dyrektor generalny Devere Group, niezależnej firmy doradztwa finansowego i zarządzania aktywami, przewidział na początku tego tygodnia, że ​​trzy kolejne kraje przyjmą bitcoin jako prawny środek płatniczy w 2022 roku.

Jego przepowiednia jest bardziej optymistyczna niż dzień wcześniej prezydenta Salwadoru. Prezydent Salwadoru Nayib Bukele przewidział, że dwa kolejne kraje przyjmą w tym roku BTC jako prawny środek płatniczy.

„Jestem przekonany, że młody, niezależny prezydent Nayib Bukele ma rację, mówiąc, że inne kraje przyjęły Bitcoin jako prawny środek płatniczy w 2022 r.” – powiedział Green, podkreślając:

Ale poszedłbym dalej. Wierzę, że prawdopodobnie trzy kolejne narody pójdą za pionierskim, przyszłościowym prowadzeniem Salwadoru w erze cyfrowej.

„Dzieje się tak, ponieważ kraje o niskich dochodach od dawna cierpią, ponieważ ich waluty są słabe i wyjątkowo podatne na zmiany rynkowe, co powoduje szalejącą inflację” – zaopiniował.

Dyrektor generalny Devere dodał: „Przyjmując kryptowalutę jako prawny środek płatniczy, kraje te natychmiast mają walutę, na którą nie mają wpływu warunki rynkowe w ich własnej gospodarce ani bezpośrednio z gospodarki jednego innego kraju”.

Green zauważył ponadto, że kryptowaluty mogą pomóc „wzmocnić włączenie finansowe osób fizycznych i firm” w krajach rozwijających się. Szef Devere podsumował:

Ze względu na podobną zależność od przekazów pieniężnych, między innymi, inne kraje, w tym Panama, Gwatemala i Honduras, również mogą przyjąć bitcoin.

Jak myślisz, ile krajów przyjmie w tym roku bitcoin jako prawny środek płatniczy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: news.bitcoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy