14 dni temu

Demokratyczna Partia Korei wyda NFT w celu zebrania funduszy na wybory prezydenckie w Korei

NFT pojawiły się na scenie kryptograficznej w 2021 roku i teraz zmieniają politykę, zbierając fundusze na kampanię partii, która zamierza rządzić krajem.

Rządząca Demokratyczna Partia Korei (DPK) ma na celu wydawanie NFT w celu zbierania funduszy na wybory prezydenckie w kraju, w którym kandydatem na prezydenta jest Lee Jae-Myung. To sprawia, że ​​DPK jest pierwszą partią polityczną na świecie, która to zrobiła.

Od stycznia 2022 r. DPK będzie wydawać cyfrowe zdjęcia zdjęć Lee i polisy ubezpieczeniowe zwolennikom, którzy wpłacają pieniądze na jego kampanię wyborczą. Po DPK będzie działał jako rodzaj obligacji, dzięki czemu będzie wymienialny między posiadaczami.

Jak donosi Korea Times, były minister ds. MŚP i Startups Park Young-sun odpowiada za politykę cyfryzacji w komitecie wyborczym DPK. To również zatwierdziło politykę partii przyjazną wirtualnym aktywom, wydając NFT powiązane z jej wiadomością na Facebooku napisaną w 2018 r., w której sprzeciwiła się zamknięciu giełd kryptowalut.

 „Mój pierwszy NFT został sprzedany 1 stycznia anonimowemu kupcowi za 2000 Klay, czyli około 3 milionów wonów (2500 USD)”

Park Young-sun napisał na Facebooku.

Z drugiej strony

  • NFT mogą służyć rządom jako narzędzie polityczne i zmieniać sposób, w jaki partie radzą sobie ze sporem o władzę.

    Źródło: dailycoin.com
    Zgarnij darmowe kryptowaluty
    Aktualne airdropy