19 dni temu

Defiers Defiers z 2021 roku

The Defiant przygotował listę osobistości, które zdefiniowały rok dla DeFi i web3 — są to założyciele, hakerzy i inwestorzy, którzy pomogli rozwinąć otwartą gospodarkę; politycy i regulatorzy, którzy kładą podwaliny pod przemysł lub grożą jego powstrzymaniem; dyrektorzy generalni w branżach sąsiadujących z DeFi, którzy dzięki swojemu globalnemu wpływowi kształtują przestrzeń; artystów i twórców społeczności, którzy wpychają krypto dalej w kulturę głównego nurtu.

pppleasr, NFT Maestro

To był wielki rok dla Pplpleasr (Emily Yang). Była już dobrze znana w kręgach DeFi w zeszłym roku, ponieważ ściśle współpracowała z projektami w kosmosie podczas DeFi Summer, ale w marcu jej sława eksplodowała wraz z filmem, który stworzyła na uruchomienie Uniswap V3. Klip został sprzedany jako NFT za ponad 500 000 $, które przekazała na rzecz ruchu Stand With Asians. PleasrDAO, kolektyw inwestorów NFT, utworzony, aby licytować o dzieło i stał się jednym z najwybitniejszych kolekcjonerów NFT.

Później w tym samym roku Emily stworzyła grafikę do The Infinite Garden, filmu dokumentalnego o Ethereum, i zaprojektowała okładkę do wydania Fortune z sierpnia/września 2021 r., które zostało sprzedane jako limitowana seria NFT za 1,3 miliona dolarów. Współpracowała również z DJ Steve'em Aoki, aby stworzyć utwór, który został wystawiony na aukcji w Sotheby's. To był rok NFT, a wśród nich niewielu artystów świeciło bardziej niż Emily.


Samczsun, DeFi Hero

„Jesteś?”

Te dwa słowa, pochodzące od samczsun, są najbardziej przerażające dla każdego założyciela projektu DeFi, ponieważ jest on znany z ostrzegania zespołów o potencjalnie katastrofalnych błędach w ich kodzie. Ale zamiast wykorzystywać je dla osobistych korzyści, postanowił pomóc naprawić te błędy, aby zapewnić bezpieczeństwo degens DeFi. Otrzymuje wynagrodzenie, ale jak powiedział The Defiant w wywiadzie w marcu 2020 roku, robi to głównie dla wyzwania – i dla zabawy.

Anonimowy haker z białym kapeluszem w październiku 2020 r. dołączył do firmy Paradigm z kapitałem podwyższonego ryzyka jako partner badawczy, ale to nie powstrzymało go od walki z przestępczością DeFi. Na początku tego roku znalazł błąd w SushiSwap , jednym z największych projektów w kosmosie. Inne projekty, w których znalazł błędy lub potencjalne exploity, to Curve Finance, Ethereum Name Service, Synthetix, Kyber Network, Nexus Mutual, Hegic Options, Aragon i Yearn Finance.


Nayib Bukele, Crypto Prez

Żadna głowa państwa nie wstrząsnęła kryptowalutami bardziej w 2021 niż Nayib Bukele, 40-letni prezydent Salwadoru. Kiedy Bukele objął Bitcoin i uczynił z niegolegalny środek płatniczy w Ameryce Środkowej, wielki plan Satoshiego Nakamoto dotyczący cyfrowej alternatywy pieniężnej posunął się naprzód. Teraz prawdziwy test zaczyna się, gdy Salwadorczycy przystosowują się do używania Bitcoina w swoim codziennym życiu i już nastąpiło odepchnięcie . Bukele trzyma się broni — 21 grudnia napisał na Twitterze, że Salwador kupił 21 BTC.


Jack Dorsey, krnąbrny Maxi

Maksymaliści Bitcoina zapewniają świetną rozrywkę na Crypto Twitterze, mówiąc, że DeFi nigdy nie będzie w stanie osiągnąć tego, co już robi i zawstydza się swoją radykalną zamkniętą umysłem, odmawiając uznania wszystkich innowacji dziejących się poza Bitcoinem („nie kult”) . Ale jest jeden maxi, którego świadoma ignorancja jest szczególnie szkodliwa i tak się składa, że ​​jest w centrum samego Twittera: Jack Dorsey.

Dorsey jako były szef Twittera i dyrektor generalny Square (obecnie zwanego Block) oraz jako osoba, która dostrzega potencjał blockchainów jako podstawowej architektury systemu finansowego i internetu wartości, ma wyjątkową pozycję do wspierania web3. Ale zamiast przyjąć rzeczywisty rozwój, który już ma miejsce w DeFi, postanowił zamiast tego spróbować budować tylko na Bitcoin. Czas pokaże, czy odniesie sukces w robieniu tego, co wielu innych przed nim próbowało i nie udało mu się zrobić.


Cooper Turley, pełnoetatowy DAO-ist

Cooper Turley wydaje się być wszędzie w kraju DAO. Jest strategiem zdecentralizowanej, strumieniowej platformy muzycznej Audius i doradcą Variant Fund, ale to nie wszystko. Jego droga do przejścia na pełnoetatowe DAO rozpoczęła się w 2018 roku, wspierając kolektywy, w tym MetaCartel i Moloch DAO. Doprowadziło to do stworzenia Fire Eyes DAO, gdzie pomaga startupom web3 rozwijać ich społeczności i uruchamiać tokeny.

Coopahtroopa przypisuje większość swojego sukcesu pisarstwu; wyrobił sobie markę i dogłębnie poznał przestrzeń DAO, DeFi i NFT, przyczyniając się do różnych publikacji, w tym tej. Poprzez Fire Eyes był ściśle zaangażowany w uruchomienie tokenów, takich jak RARE marketplace NFT Superare. Pomógł także stworzyć Friends with Benefits, społeczność z tokenami, która jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy FWB. A to tylko kilka z wielu projektów, w które doradzał i w które zainwestował — jest także inwestorem i doradcą The Defiant!


Chris Dixon, Ultimate DeFi VC

Dixon, wspólnik generalny w a16z, w 2021 r. był ponadDeFi. Odegrał kluczową rolę w zebraniu ogromnego funduszu kryptowalutowego firmy VC o wartości 2,2 mld USD — jego trzeciego — a jego zespół wspierał projekty, od platformy płatniczej Celo po Emporium NFT OpenSea i Compound, gra pożyczkowa. Doprowadził Andreessen Horowitz Crypto do stania się siłą grawitacyjną w DeFi i web3, z firmą posiadającą udziały i/lub udziały tokenowe w prawie każdym dużym projekcie, we wszystkich pionach. Dixon również ewangelizował DeFi w licznych postach. W swoim najnowszym artykule porównał nadejście „programowalnych łańcuchów bloków” do innowacji w smartfonach.


Do Kwon, innowator i budowniczy ekosystemów

Do Kwon jest współzałożycielem Terraform Labs, które buduje ekosystem Terra, pełnoprawny, samowystarczalny, alternatywny system finansowy. W centrum tej sieci znajduje się UST, stablecoiny, które zdołały w dużej mierze utrzymać powiązanie z dolarem amerykańskim, opierając się na systemie zachęt i algorytmach wspieranych przez token LUNA i bez faktycznego utrzymywania żadnego fiat. To był wielki wyczyn, którego żaden inny algorytmiczny stablecoin nie osiągnął tak długo i tak skutecznie, a UST niedawno przekroczył granicę kapitalizacji rynkowej 10 miliardów dolarów.

Poza stabelcoin, ekosystem Terra obejmuje również platformę rynków pieniężnych Anchor; Mirror, który pozwala użytkownikom handlować syntetycznymi wersjami akcji i innych aktywów; Astroport, zdecentralizowana giełda; i jeszcze inne projekty tworzące tę galaktykę DeFi, zamieszkaną przez samozwańczych LUNAtics. Terraform Labs urosło na tyle, że zostało zauważone przez SEC, która bada protokół Mirror. Kwon wydawał się jednak niezdecydowany, a Terraform pozwał SEC z powrotem za „nieprzestrzeganie własnych zasad”. https://www.youtube-nocookie.com/embed/mYc2ouIMCVQ?rel=0&autoplay=0&showinfo=0&enablejsapi=0


Daniele Sestagalli, założyciel serii

Niewielu przedsiębiorców DeFi jest tak płodnych i otwartych jak Daniele Sestagalli. Wczesny wielbiciel Bitcoina, Sesta, jak lubi być znany, prowadził dyskurs na Twitterze, który trzeba przeczytać, nawet gdy był współzałożycielem trio przyciągających nagłówki projektów: Wonderland, który rozwidlał się od OlympusDAO, to gra stablecoin wspierana przez skarbiec ; Abracadabra przedsięwzięcie dłużne DeFi; i Popsicle Finance, platforma optymalizacji wydajności. Ten ostatni w sierpniu doznał włamania o wartości 25 milionów dolarów, ale Sesta zwróciła ofiarom koszty i przyznała 20% premii tym, którzy trzymali wszystkie swoje tokeny ICE.

Jego projekty, wraz z Olympus DAO, były odpowiedzialne za ruch nazwany DeFi 2.0, który ma na celu lepsze wyrównanie bodźców między zespołami projektowymi a użytkownikami.


Banteg, nadzwyczajny haker

Banteg uosabia najlepszego hakera DeFi. Anonimowy programista z awatarem króliczka, którego umiejętności doprowadziły go do tego, że został głównym członkiem zespołu Yearn Finance . Pod obserwacją Banteg, w tęsknią konsekwentnie wśród największych protokołów Defi przez TVL i nadal do innowacji w jego dążeniu, aby dostarczyć możliwie najlepsze plony użytkowników.

Banteg wykazał również pasję do wspierania szerszego ekosystemu, proponując, aby procent opłat za skarbiec Yearn był przeznaczony na finansowanie dóbr publicznych Ethereum za pośrednictwem dotacji Gitcoin, a ostatnio opowiadając się za protokołem, aby przyczynić się do nowego DAO poświęconego rzecznictwu prawnemu dla Defi.


Elon Musk, gówniarz Par Excellence

Elon Musk, nosi wiele czapek – lub koron, dla niektórych – Technoking firmy Tesla, dyrektor generalny Dogecoin, współzałożyciel SpaceX i najbogatszy człowiek na świecie . Mimo to dla Crypto Twittera Musk jest przede wszystkim jego najpotężniejszym gównianym plakatem.

Na początku roku wysłał Bitcoina o 14%, kiedy powiedział, że Tesla zaakceptuje BTC jako płatność i utrzyma token w swoim bilansie. Następnie wysłał Dogecoin w górę, gdy napisał na Twitterze, że to jego ulubiona krypto. Zmienił swoją melodię w czerwcu, kiedy napisał na Twitterze swoje pozorne zerwanie z Bitcoinem, wraz z emoji ze złamanym sercem; BTC spadł o 7%. Shibu Inu upadł w październiku, kiedy Musk napisał na Twitterze, że nie ma żadnego. Wygląda na to, że rozkoszuje się swoimi wpływowymi mocami, ale dla inwestorów jego kaprysy są nie do zniesienia.


Cathie Wood, Królowa TradFi

Cathie Wood's ARK Web x.0 ETF był pierwszym funduszem ETF, który zainwestował w Bitcoin w 2015 roku, za pośrednictwem Grayscale's Bitcoin Investment Trust, i nadal jest mistrzem kryptowalut. W tym miesiącu powiedziała CNBC, że Bitcoin może zwiększyć swoją cenę o 500 000 USD, gdy instytucje się zanurzą, a Ethereum może być jeszcze bardziej niedowartościowane. Przygląda się również wprowadzeniu BTC ETF i jest zwolenniczką web3. Mimo to, w tym roku był testem dla Wood's ARK Innovation ETF, który bronił takich jak Tesla. Fundusz spadł o 21% , co stanowi poważny test rzeczywistości po zwróceniu 152% w 2020 roku. Prawdziwym testem dla zarządzającego pieniędzmi jest to, jak się odbiją. Biorąc pod uwagę występ ARK w tym roku, będzie miała wiele okazji, aby pokazać swoją odporność w 2022 roku.


Brian Armstrong, król CeFi

Trudno mieć to w obie strony w krypto, ale Armstrong, dyrektor generalny Coinbase, stara się być scentralizowaną firmą kryptograficzną w centrum zdecentralizowanych finansów. Coinbase jest na czele USDC, najpopularniejszego stablecoina w sektorze wraz z Circle; uruchomiła własny portfel bez depozytu i pracuje nad oferowaniem stóp procentowych opartych na DeFi za pośrednictwem swojego interfejsu. Ten ostatni wysiłek spowodował, że SEC wpadła w konflikt z SEC, nie rejestrując swoich nowych ofert kredytowych . W niesamowitym wątku na Twitterze Armstrong oskarżył agencję o „szkicowe zachowanie” i tłumienie innowacji. Kiedy grasz na środku CeFi, musisz liczyć się z dużo większą liczbą zasad, zwłaszcza teraz, gdy największa giełda kryptowalut w USA jest teraz spółką publiczną.


Mark Zuckerberg, Najgorszy z sieci2

To nie było jego przyjęcie metawersu i zmiana nazwy korporacyjnej Facebooka na Meta , jakkolwiek by to było żałosne. Nie było to też jego niedowierzające świadectwo złożone w Kongresie w październiku po ujawnieniu przez demaskatorkę Frances Haugen, że Facebook zignorował prośby swoich pracowników, by zająć się kłamstwami i rasizmem kwitnącym na gigantycznej platformie. Nie, najgorszym momentem Marka Zuckerberga w sieci było nagranie, na którym wodolot 4 lipca trzymał Stars & Stripes. Nic nie uchwyciło arogancji i wymyślonego chłodu 37-letniego miliardera lepiej niż ten klip, który wydawał się nigdy nie mieć końca.


Alexis Ohanian, Best of Web2

Współzałożyciel Reddit, Ohanian, kierował siecią społecznościową web2, która podejmuje najważniejsze kroki w celu integracji i wsparcia web3, współpracując z Fundacją Ethereum w celu zapewnienia zasobów programistycznych dla narzędzi skalujących i uruchamiając swoje punkty społecznościowe w sieci testowej Ethereum. Reddit współpracuje również z Arbitrum warstwy 2, aby sprawdzić, czy może tam uruchomić swoje punkty społeczności.

Ohanian aktywnie inwestuje w firmy technologiczne i blockchainowe od czasu rezygnacji z Reddit w 2020 roku. W tym roku jego fundusz VC Seven Seven Six, wraz z Polygon, ogłosił 200 milionów dolarów inicjatywy wspierającej projekty na skrzyżowaniu mediów społecznościowych i Web3. Ohanian od dawna jest zwolennikiem bardziej otwartego internetu, przemawiając w Kongresie i lobbując w FCC w celu wspierania neutralności sieci.

👉PRZECZYTAJ PEŁNĄ HISTORIĘ W DEFIANT.IO👈


Gary Gensler, złoczyńca z DeFi

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd jest rzadkim graczem — regulatorem, który faktycznie rozumie zawiłości blockchain. Nie oznacza to, że będzie szedł łagodnie z kryptowalutami, co udowodnił serią inicjatyw, aby powstrzymać branżę przed działaniem „ poza granicami ”, jak to ujął.

Crypto przeciwstawił się jego ofensywnemu szyderstwu z tego, jak obiecał „chronić” inwestorów przed niebezpieczeństwami zrzutów z powietrza, 10-krotnych zysków i obfitych farm plonów, jednocześnie robiąc miejsce dla niedoskonałych instrumentów finansowych, takich jak ETF oparty na kontraktach futures.

Do tej pory było to głównie pobrzękiwanie szabelką, ale Gensler zdefiniował praktycznie wszystkie oferty kryptowalut jako papiery wartościowe lub kontrakty podlegające regulacjom na mocy obowiązujących przepisów. To więcej niż jakikolwiek inny duży regulator.


Hester Peirce, oświecona regulatorka

Komisarz SEC Hester Peirce, znana również jako Crypto Mom, była jednym z najgłośniejszych zwolenników jasnych ram regulacyjnych dla kryptowalut, które zapewniłyby niezbędną ochronę inwestorom bez tłumienia innowacji w kwitnącej branży.

Jednym z jej największych wkładów jest jej propozycja Token Safe Harbor, która dałaby start-upom blockchain trzyletni okres karencji na uruchomienie bez obawy o ściganie, aby dać projektom wystarczająco dużo czasu na spełnienie wymogu agencji, aby sieć była wystarczająco zdecentralizowana, aby token mógł nie mogą być uważane za papier wartościowy.

W tym roku nadal dążyła do bardziej przyjaznej regulacji kryptowalut. Na początku tego miesiąca Peirce powiedział, że rozczarowuje fakt, że program regulacyjny Gary'ego Genslera nie zawierał wyjaśnień dotyczących zasobów cyfrowych.

Źródło: thedefiant.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy