miesiąc temu

GM

Ten artykuł jest częścią naszej serii Przegląd Roku.

GMI

Czy WAGMI? Jestem GMI czy NGMI?

Pytania takie jak te są niezwykle ważne dla uczestników web3, którzy poruszają się w terenie, w którym znajdują się ciągi dywanowe, psyops, anonimowe shills oraz schematy pompowania i zrzucania w swoich wysiłkach, aby „zrobić to”.

To, co oznacza „robienie tego”, jest sprawą subiektywną, co sprawia, że ​​krzyk WAGMI jest jeszcze skuteczniejszy, ponieważ mem może być wykorzystany do zaangażowania każdego w prawie każdy projekt.

(3,3 )

Mem (3,3) wyłonił się z OlympusDAO, gdy projekt dążył do stania się globalną jednostką rozliczeniową i środkiem wymiany walut. Mem pierwotnie pochodzi ze stołu, aby przedstawić sytuację w teorii gier; (3,3) znajduje się w lewym górnym rogu tabeli, sygnalizując najkorzystniejszy scenariusz dla wszystkich zaangażowanych stron. Jest to sytuacja, w której obydwaj uczestnicy mogą wspólnie wygrywać i wspólnie przegrywać.

W przypadku OlympusDAO, (3,3) oznacza możliwość postawienia swoich tokenów OHM, zdobycia nagród rebase i wycofania podaży z rynku, co daje korzyści sobie i posiadaczom OHM.

Od tego czasu ludzie umieszczali różne rzeczy między dwoma apostrofami. Na szczególną uwagę zasługują zwoje, które reprezentują udział w staraniach grupy o zakup oryginalnej kopii konstytucji USA .

GM

Klasyk. Oznacza „dzień dobry” i oznacza to samo. Standardowe powitanie w web3 zostało usprawnione, aby zaoszczędzić cenne sekundy w świecie, w którym czas to nie tylko pieniądze, ale także dużo pieniędzy.

Gm również buduje koleżeństwo. Możesz nazwać jednostkę o minimalnym możliwym udziale w kręgach web3. Mem ewoluował również i zawierał „ge” ​​i „gn”. Zawierał nawet „bd” dla bom dia , kiedy duża liczba Etherejczyków podróżowała do Portugalii na ETHLisbon. Pamiętaj jednak, że to właśnie poranek, kiedy mówienie „gm” może mieć minimalne znaczenie.

oooo

Wyjęcie „e” i dodanie dużej ilości litery „o” do wielu nieformalnych ról w krypto. Jest misooor zrzutów, który przegapia każdy zrzut, mimo że jest online 24/7. Jest taki przypominający o podatkach, który, jak można się spodziewać , lubi przypominać wszystkim, że nie zarabiają tyle pieniędzy, ile im się wydaje. No i oczywiście reporter o kryptowalutach , który lubi informować (nawet wbrew przytłaczającym dowodom), że łańcuchy bloków są wykorzystywane wyłącznie do przestępstw – oczywiście nie jesteśmy tego rodzaju reporterami o kryptowalutach w The Defiant.

Wygląda rzadko

Ludzie używają tego do NFT . To prosty sposób na pompowanie swoich lub cudzych toreb. Ponieważ rzadkie transakcje NFT na ogół osiągają wyższe ceny, im mniej powszechne, tym lepiej.

Dla niektórych rzadkość staje się czymś w rodzaju obsesji. Podczas gdy NFT typu „jeden do jednego” są z natury jedyne w swoim rodzaju, 10 000 zrzutów tokenów często wiąże się z mieszaniem i dopasowywaniem różnych cech. Na przykład, istnieje tylko dziewięć CryptoPunków obcej odmiany i tylko trzy na sprzedaż, a najtańszy kosztuje ponad 90 milionów dolarów.

Wygląda naprawdę rzadko.

Jak wszystkie dobre memy, „wygląda rzadko” wykroczyło poza swoje korzenie — fraza ta osiągnęła nawet stopień nasycenia kulturowego, o którym ludzie mówią, że ich noworodkiwyglądają rzadko”.

Prawdopodobnie nic

Używane, gdy jest to prawdopodobnie coś, na przykład coś ważnego.

Duże ogłoszenie? Prawdopodobnie nic. Przełomowy rozwój? Prawdopodobnie nic. Jest to jedna z niewielu fraz, które na Twitterze można właściwie zidentyfikować jako sarkazm, co sprawia, że ​​„prawdopodobnie nic” jest całkiem przydatne.

Dywan Pull

Co się stało z twoim ulubionym projektem? To takie dziwne. Deweloperzy właśnie przestali wchodzić w interakcje z Discordem po tym, jak przeprowadzili sprzedaż 10 000 zdjęć profilowych NFT, co dało im dziesiątki milionów dolarów.

Właśnie wyciągnąłeś dywanik. Wyciąganie dywanika to złośliwy czyn, w wyniku którego liderzy projektu zabierają twoje pieniądze i uciekają, zostawiając cię trzymającego kilka ich bezwartościowych żetonów, a tym samym „wyciągając dywan” spod ciebie.

„Wyciąganie dywanu” ewoluowało poza oszustwa kryptograficzne – czy musiałeś odwołać swoje wakacje w ostatniej chwili? Dywan ciągnięty przez Covida. W rzeczywistości Codid-19 nadal jest czymś, co prawdopodobnie pokonuje widelce DeFi jako największy dywanik ludzkości w 2021 roku.

Ultradźwiękowe pieniądze

Mniej żartu. Często oznaczany wizualnie emoji nietoperza obok tego z głośnikiem i trzema falami dźwiękowymi.

Pieniądze Ultra Sound Money to gra na Bitcoin, który ludzie nazywają „zdrowymi pieniędzmi” ze względu na ich limit 21 mln BTC. Propozycja ulepszenia Ethereum 1559 zawiera mechanizm spalania, który usuwa część ETH z podaży przy każdej transakcji. Prowadzi to do możliwości, że ETH faktycznie stanie się walutą deflacyjną, czyniąc ją bardziej „zdrową” niż Bitcoin.

Przejście Ethereum na proof-of- stake może obniżyć emisję ETH do punktu, w którym spalony ETH z EIP-1559 przeważa nad nową walutą. To oficjalnie spowodowałoby, że Ethereum stałoby się deflacyjne, podczas gdy Bitcoin zachowałby twardy limit podaży.

Źródło: thedefiant.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy