17 dni temu

Definiowanie pożyczek Startup Aave uruchamia platformę dozwoloną, aby zachęcić instytucje finansowe

5 stycznia platforma Aave, działająca na zasadach otwartego źródła, nie służąca do przechowywania środków zdecentralizowanych (defi), uruchomiła dozwoloną wersję protokołu skierowanego do instytucji. Platforma nazwana Aave Arc będzie wykorzystywać Fireblocks jako pierwszą białą listę, ponieważ platforma ma na celu pomóc połączyć tradycyjne instytucje finansowe z defi.

KYC-Centric Defi Liquidity: Aave wprowadza protokół dozwolony Aave Arc dla instytucji finansowych

Aave uruchomił w środę licencjonowaną platformę o nazwie Aave Arc, nowy protokół przeznaczony dla instytucji finansowych, które chcą uczestniczyć w defi w sposób zgodny. Aave jest popularną platformą kredytową defi, a protokół defi ma obecnie trzecią co do wielkości pozycję z blokadą całkowitej wartości (TVL). Metryki pokazują, że Aave ma 14,52 miliarda TVL w trzech łańcuchach bloków, w tym Ethereum, Avalanche i Polygon.

Firma Fireblocks zajmująca się powiernictwem kryptowalut zatwierdziła 30 podmiotów finansowych do przyłączenia się do Aave Arc. Lista obejmuje firmy takie jak Ribbit Capital, Coinshares, Hidden Road, Wintermute i Celsius. Aave ujawnił koncepcję Aave Arc w lipcu 2021 roku, a w połowie listopada ujawniono, że Fireblocks był pierwszym białym listem. Startup defi opisał również, w jaki sposób Aave Arc będzie działał po wyjaśnieniu, że defi jest „niedostępny dla tradycyjnych instytucji finansowych”.

„Aave Arc jest licencjonowanym rynkiem opartym na rynku Aave V2” – powiedział wtedy Aave. „W duchu innowacji i eksperymentów, Aave Arc tworzy natywne środowisko Web3 dla instytucji finansowych, aby wykorzystać moc defi w dozwolonym środowisku piaskownicy”. Uruchomienie defi dodało:

Wierny wartościom defi, Aave Arc został zaprojektowany tak, aby był w pełni zdecentralizowany i zarządzany przez Aave Governance. „Biała lista”, że KYC oraz instytucje i korporacje na pokładzie mogą być wyznaczane lub usuwane przez zarządzanie protokołem Aave.

Whitelister Fireblocks przewiduje „Instytucjonalny wzrost zainteresowania kryptowalutami w 2022 roku”

Zasadniczo nowa platforma umożliwia tradycyjnym firmom finansowym korzystanie z systemu Aave, ale jednocześnie wykorzystuje dozwoloną pulę płynności. Firma Fireblocks zajmująca się powiernictwem kryptowalut uważa, że ​​więcej instytucji przyjmie kryptowalutę i jest to najważniejsza prognoza firmy na 2022 rok. „Instytucjonalne zainteresowanie kryptowalutami przyspieszy w 2022 roku” – pisze Fireblocks w poście na blogu .

„Ta adopcja nabierze większego tempa dzięki rozwojowi infrastruktury potransakcyjnej, która jest obecnie wdrażana na rynku”, dodaje post prognozy Fireblocks 2022.

Natywny zasób kryptograficzny Aave, aave (AAVE), ma wycenę rynkową około 3,47 miliarda dolarów w dniu 5 stycznia 2022 r. i 294 miliony dolarów w globalnym wolumenie handlu. Tygodniowe statystyki pokazują, że AAVE wzrósł o ponad procent, dwutygodniowe wskaźniki wskazują, że zasób zyskał 38,1%, a od początku roku AAVE zyskał 135%.

Co sądzisz o autoryzowanej platformie defi Aave Arc? Daj nam znać, co myślisz na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: news.bitcoin.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy