19 dni temu

Zdecentralizowana platforma do strumieniowego przesyłania wideo Livepeer zapewnia 20 milionów dolarów w rozszerzeniu serii B

Livepeer, zdecentralizowana platforma do strumieniowego przesyłania wideo oparta na Ethereum (ETH), pozyskała kolejne 20 milionów dolarów w rozszerzeniu serii B od nowych inwestorów, w tym Alana Howarda i Tiger Global.

Runda ma miejsce pięć miesięcy po tym, jak zebrała 20 milionów dolarów z podstawowej rundy finansowania Serii B. Najnowsza zbiórka obejmowała również finansowanie od istniejących inwestorów, takich jak Digital Currency Group, Northzone i Warburg Serres.

Livepeer to platforma do strumieniowego przesyłania wideo oparta na blockchain, która ma na celu zwiększenie skalowalności dystrybucji wideo i zmniejszenie powiązanych kosztów. Livepeer wyemitował własny token użytkowy LPT, który w zeszłym roku był notowany na Coinbase Pro, amerykańskiej spółce zależnej giełdy kryptograficznej Coinbase .

„Zaobserwowaliśmy silny organiczny wzrost popytu na transkodowanie, a także rosnącą świadomość niezawodności, wartości i wydajności infrastruktury web3” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Livepeer, Doug Petkanics.

Ostatnia runda przyniosła dotychczasowe całkowite finansowanie firmy do 48 milionów dolarów, powiedział Livepeer w komunikacie . Teraz planuje rozszerzyć swoją bazę klientów i wykorzystać „rosnące możliwości w infrastrukturze transmisji na żywo” dzięki nowo zebranym funduszom.

Ponadto firma planuje wdrożyć dużą aktualizację skalowania o nazwie „Confluence”, która pozwoli Livepeerowi przenieść swój wewnętrzny protokół z Ethereum do Arbitrum sieci warstwy 2. Przeprowadzka spowoduje niższe wydatki dla operatorów węzłów i posiadaczy tokenów.

Ogłoszenie spowodowało wzrost liczby tokenów LPT do 51,54 $ w środę. Jednak nie zdołał utrzymać się powyżej na długo i spadł do 43,58 $ w czasie do prasy.

Link źródłowy

Źródło: www.bitcointe.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy