14 dni temu

Krzyż Śmierci może ponownie nawiedzać zwyżkę cen bitcoinów, prawie 25% spadek spodziewany do 10 stycznia 2022 r.

Cena Bitcoina zaczęła gwałtownie spadać we wczesnych godzinach handlu w Azji w czwartek. BTC spadł poniżej strefy wsparcia 45 500 USD. Obecnie (04:40 UTC) spadł o prawie 8% i jest notowany w pobliżu 42 900 USD.

Flagowa waluta od kilku tygodni znajduje się w silnym trendzie spadkowym. Bliższe spojrzenie na wykres pokazuje, że utworzył wzór głowy i ramion. Rzeczywiście, obecnie handluje się na szyi tego wzoru. Zsunęła się również poniżej 25-dniowej i 50-dniowej średniej kroczącej.

Dlatego istnieje możliwość, że cena BTC będzie spadać w najbliższym czasie. Jeśli tak się stanie, następny kluczowy poziom do obejrzenia wyniesie 40 000 USD.

Przeczytaj także: Potwierdzono, że Bitcoin Death Cross wydarzy się z czasem, cena BTC osiągnie 38 000 USD?

Kiedy inwestorzy Bitcoin mogą spodziewać się krzyża śmierci BTC?

Jak widać na powyższym wykresie, aktywa są bliskie spotkania z kolejnym Krzyżem Śmierci, około 10 stycznia 2022 r. Jednak obecnie ożywienie może nie być tak silne jak wcześniej, ponieważ wolumen pozostaje poniżej średniej. Może to wynikać prawdopodobnie z tego, że długoletni posiadacze i inwestorzy instytucjonalni, którzy trzymają aktywa tight, pozostają nienaruszeni przez wahania rynkowe.

Ponieważ cena Bitcoina skacze w kierunku północnym lub południowym, wolumen pozostaje stosunkowo niski, wskazując na drastyczną zmianę ceny już w następnej chwili.

Na przykład, jeśli cena skacze przy niskim wolumenie, oznacza to, że sprzedający po prostu zachowaj spokój, dopóki kupujący nie podniosą ceny do pewnych limitów, aby mogli czerpać zyski. To samo w przypadku kupujących, nie wskoczą, dopóki aktywa nie osiągną najniższych poziomów.

Jednak poprzedni krzyż śmierci został odzyskany w bardzo krótkim czasie. Jednak nadchodzące wydarzenie może w większym stopniu obniżyć cenę Bitcoina (BTC), ponieważ platforma może doświadczyć braku silnych rąk.

Źródło: coinpedia.org
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy