18 dni temu

Handlowcy kryptowalut płacą 15% swoich zysków jako podatek w Tajlandii

Republika Tajlandii ogłosiła, że ​​handlowcy kryptowalut w tym kraju będą musieli zapłacić podatek od zysków kapitałowych w wysokości 15% od wszystkich swoich transakcji kryptograficznych.

Tajlandia wprowadza nowe prawo dotyczące podatku od kryptowalut

6 stycznia Bangkok Post ujawnił, że Ministerstwo Finansów Tajlandii poinformowało, że gracze w branży kryptograficznej, tacy jak inwestorzy i operacje wydobywcze, będą podlegać nowemu prawu podatkowemu.

Krajowy Departament Skarbowy uważnie obserwuje branżę, patrząc na większe przychody z sektora kryptowalut, który odnotował imponujący wolumen obrotu w 2021 r.

Co zaskakujące, nowe prawo podatkowe ułaskawiło giełdy kryptowalut. Przekłada się to na fakt, że giełdy kryptograficzne nie zapłaciłyby 15% zysku podatkowego od kryptowalut. Warto zauważyć, że kilka z tych giełd ma powiązania z dużymi bankami i bogatymi biznesmenami w Tajlandii.

Na przykład czołowy bank w Tajlandii niedawno przejął największą giełdę w kraju, Bitkub, w listopadzie, kupując 51% udziałów w giełdzie. Podobnie największy w kraju monopolista spożywczy CP Group jest właścicielem Upbit Thailand, jednej z najważniejszych giełd w kraju.

Innym dobrym przykładem jest Zipmex Thailand. Ma powiązania z Bank of Ayudhya. Przypomnijmy, że giełda pozyskała ponad 40 milionów dolarów z piątego co do wielkości banku w sierpniu zeszłego roku.

Nowe prawo dotyczące kryptowalut może być skomplikowane dla laików — CEO Zipmex

Mówiąc o nowej ustawie o podatku od kryptowalut, współzałożyciel i dyrektor generalny Zipmex, Akalarp Yimwilai, zauważył, że handlowcy są zainteresowani płaceniem podatku od kryptowalut, ale metody i obliczenia podatkowe są zbyt skomplikowane, aby zwykli ludzie mogli je zrozumieć.

Metody i obliczenia podatkowe powinny być bardziej zwięzłe, jasne i łatwe do zrozumienia. Wiele osób, które znam, chce płacić podatki, ale nie wie, jak je obliczyć.

Chociaż metodologia rządu dotycząca zniesienia podatku jest niejasna, to już daje różne sygnały. Tajlandia słynie jako światowe centrum turystyczne, które co roku przyciąga miliony turystów.

Jego ministerstwo turystyki, dążąc do ożywienia branży turystycznej, niestrudzenie pracuje nad zachęceniem branży kryptograficznej nowymi inicjatywami. Wydaje się jednak, że bank apeksowy tego kraju działa przeciwko niemu, rozprawiając się z aktywami cyfrowymi.

W grudniu ubiegłego roku Bank Tajlandii ogłosił plan opracowania nowych środków regulujących działania związane z kryptowalutami dla osób fizycznych i firm. W rzeczywistości wkrótce opublikuje dokument konsultacyjny na temat krajobrazu finansowego jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: cryptoslate.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy