14 dni temu

Crypto Memes w 2021: Pamiętając, Płacz i Śmiej się

Crypto Memes: Dla uczestników społeczności kryptograficznej rok 2021 został zapamiętany za pośrednictwem memów. Tutaj jest kilka z nich.

Co się dzieje z Bitcoinem

Najbardziej skapitalizowana kryptowaluta – Bitcoin (BTC) – rozpoczęła 2021 r. aktywnym wzrostem. Przez 12 miesięcy moneta kilkakrotnie podnosiła stawkę. Według zasobu CoinMarketCap, szczyt w wysokości 68 789 USD odnotowano 10 listopada 2021 r.

Na tle aktywnego rozwoju kryptowalut członkowie społeczności kryptowalut nie przegapili okazji, by śmiać się z niedoświadczonych inwestorów, którzy kupowali monety w wyniku szumu.

Niestety. Po wspaniałych szczytach, jakie bitcoin osiągnął w listopadzie 2021 r., nastąpił przedłużający się okres korekty. Częściowo winne są władze chińskie, które postanowiły wydalić górników z kraju. Wielu członków społeczności kryptograficznej ChRL musiało odłączyć swój sprzęt od sieci i poszukać nowego domu. Bitcoin zaczął spadać.

Do końca roku inwestorzy zachęcali innych uczestników rynku, by nie wpadali w panikę. Zasugerowali, że inwestorzy powinni wykorzystać spadek ceny do kupna. Dzięki takim optymistom film o okresowych spadkach BTC i zakupach na dole stał się popularny.

Jednocześnie wielu członków społeczności kryptograficznej nadal czekało, aż bitcoin osiągnie 100 000 USD.

Inwestorzy mieli również nadzieję, że aktualizacja Taproot pomoże. Aktualizacja miała miejsce w listopadzie 2021 roku na bloku nr 709 632.

Inwestorzy z nerwami ze stali

Wysoki poziom zmienności rynku aktywów cyfrowych w 2021 r. był jednym z gorących tematów dyskusji. Inwestorzy żartobliwie zauważyli, że zachowanie kryptowalut znacząco wpłynęło na ich poziom dobrego samopoczucia.

„2 tygodnie temu, 2 dni temu, wczoraj, dzisiaj.”

Wielu inwestorów zaczęło narzekać, że tak gwałtowne ruchy na rynku aktywów cyfrowych zaczęły negatywnie wpływać na ich psychikę.

Czy Bitcoin znowu na dole?”

Jednocześnie wielu zwracało uwagę na nielogiczne zachowanie uczestników rynku, którzy często aranżują sprzedaż cyfrowych aktywów w najbardziej nieodpowiednim momencie.

"Trzymać się. Trzymać. A teraz sprzedajemy.”

Jednocześnie członkowie społeczności kryptograficznej nie zapomnieli, że w 2022 r. rynek aktywów cyfrowych może napotkać nową serię przeszkód.

Mimo to inwestorzy z optymizmem patrzą w przyszłość, ponieważ bitcoin i inni liderzy kapitalizacji od kilku lat wykazują pozytywną dynamikę.

Kolejnym tematem do dyskusji był szum wokół „psich” kryptowalut (Dogecoin i Shiba Inu). Ze względu na rosnącą popularność monet, wielu inwestorów uważało, że liderzy kapitalizacji, tacy jak Bitcoin i Ethereum, zostali pokonani.

W 2021 r. na fali szumu pojawiły się również niewymienne tokeny (NFT). Ceny wirtualnych tokenów sięgały nawet milionów dolarów. Gotowość uczestników rynku do płacenia tak dużych kwot za cyfrowe NFT stała się okazją do żartów.

Squid Games łączy się z krypto

Członkowie społeczności kryptograficznej zostali również złapani przez południowokoreańską serię „Squid Game”. Jego popularność wykorzystali oszuści. Nieznane osoby uruchomiły w serii kryptowalutę. Po tym, jak moneta przyciągnęła uwagę społeczności kryptograficznej i inwestycji, napastnicy uciekli ze swoimi pieniędzmi.

Wielu inwestorów ironicznie zauważyło też, że praca na rynku aktywów cyfrowych jest pod wieloma względami podobna do jednego z konkursów Squid Games. Uczestnicy muszą ostrożnie oderwać tło od znaku na ciastku. Ci, którym się nie udało, zginęli.

Niedoświadczeni inwestorzy na rynku aktywów cyfrowych również stanęli przed jedną błędną decyzją (po drugiej). Podobnie jak Gry Squid, oni też mogą stracić pieniądze. Dlatego każdy boi się złamania ciasteczek.

Cryptomem o ciasteczkach z gry The Squid Game. Plik cookie przedstawia symbol drugiej co do wielkości kryptowaluty Ethereum pod względem kapitalizacji.

Miniony rok został również zapamiętany przez uczestników rynku za zmianę nazwy Facebooka na Meta i zmianę kierunku rozwoju firmy. Przedstawiciele organizacji postanowili zbudować własny metawers. Wielu inwestorów uznało rebranding za nieudany.

Kryptomemy: Salwador

Kolejnym tematem do dyskusji była legalizacja bitcoina w Salwadorze. We wrześniu 2021 r. władze kraju uczyniły z BTC drugą walutę. Funkcjonuje obok dolara amerykańskiego, waluty krajowej. Mem stał się wirusowy z odniesieniem do żartu popularnego w społeczności kryptograficznej. Oznacza to, że wszyscy odnoszący sukcesy inwestorzy w aktywa cyfrowe mogą sobie pozwolić na zakup Lamborghini.

Podziel się swoimi ulubionymi kryptomami na naszym kanale Telegram.

Zastrzeżenie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w celach ogólnych. Czytelnik podejmuje wszelkie działania w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie wyłącznie na własne ryzyko.

Link źródłowy

Źródło: cryptomarketoptimists.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy