19 dni temu

Rynki kryptowalut są w „ekstremalnym strachu” – czy powinieneś kupić teraz?

Istnieją trzy główne czynniki stojące za każdym rodzajem rynku, na którym odbywa się handel. Czy to akcje, obligacje, metale szlachetne, towary czy kryptowaluty — na wszystkie te czynniki mają wpływ te trzy czynniki: podstawy, dane techniczne i nastroje inwestorów.

Ta ostatnia zmienna sentymentu jest pełna emocji, irracjonalności i strachu. Bardzo niewielu ludzi ma dyscyplinę i chęć kupowania, sprzedawania i utrzymywania się na rynku opartym wyłącznie na czystej logice. Ludzie mają tendencję do polegania na swoich „instynktach” lub czystych emocjach. Każdy, kto wątpi w rolę, jaką emocje odgrywają na rynkach i w podejmowaniu decyzji, wystarczy przypomnieć cytat słynnego ekonomisty Johna Maynarda Keynesa: „Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej, niż ty możesz pozostać wypłacalny”.

To z powodu tego trzeciego napędzanego emocjami elementu rynku powstał Crypto Fear and Greed Index (FGI) .

FGI to bezpłatny, łatwy w użyciu, interaktywny pulpit nawigacyjny, który zapewnia codzienną migawkę ogólnego nastroju na rynku kryptowalut w oparciu o różne czynniki ważone, takie jak: zmienność, wielkość rynku, media społecznościowe, dominacja i trendy. Oprogramowanie automatycznie przeszukuje internet w poszukiwaniu tych zmiennych, podłącza te dane do swojego zastrzeżonego algorytmu i aktualizuje FGI co 24 godziny.

Po obliczeniu dziennego wyniku FGI jest on wykreślany w skali 0-100 z ocenami pomiędzy 0-50 reprezentującymi różne stopnie „strachu” i 50-100 reprezentującymi różne stopnie „chciwości”.

W chwili pisania tego tekstu FGI zajmuje 24 miejsce, co mieści się w zakresie „ekstremalnego strachu”, jak widać tutaj. Jeśli jesteś fanem Warrena Buffetta i chcesz inwestować w ten sam sposób, co on, teraz jest idealny czas, aby wejść w krypto, gdy weźmiesz pod uwagę jego słynny kontrariański cytat inwestycyjny: „Bądź straszny, gdy inni są chciwi i chciwi, gdy inni są straszliwy."

W tej perspektywie jest mądrość, ponieważ ludzie stają się chciwi, gdy rynek rośnie, co powoduje FOMO (strach przed utratą). Ponadto ludzie często sprzedają swoje krypto w irracjonalnej reakcji na zmienność lub spadki. Jednak strona internetowa stwierdza, że ​​FGI stara się usunąć nadmierne reakcje emocjonalne w oparciu o te dwa proste założenia:

  • Ekstremalny strach może oznaczać, że inwestorzy są zbyt zaniepokojeni. To może być okazja do zakupu.
  • Kiedy inwestorzy stają się zbyt zachłanni, oznacza to, że rynek czeka korekta.

Ma to sens, jeśli chcesz „kupować tanio” i „sprzedawać drogo” — i czy nie jest to ogólny cel inwestowania?

FGI jest użytecznym narzędziem; jest to jednak tylko jeden punkt danych, który pomaga zarówno posiadaczom, jak i traderom, oceniać rynki kryptowalut z nieco mniejszymi emocjami i nieco większym zrozumieniem w czasach niepewności. Niezależnie od tego, wszystkie modele inwestycyjne powinny być traktowane z przymrużeniem oka i powinny być używane tylko jako kolejny punkt odniesienia – a nie jedyny powód kupna lub sprzedaży jakichkolwiek aktywów.

    Źródło: dailycoin.com
    Zgarnij darmowe kryptowaluty
    Aktualne airdropy