14 dni temu

Rynek kryptowalut był świadkiem rekordowego napływu 9,3 miliarda dolarów instytucjonalnych pieniędzy w 2021 roku

Rynek kryptowalut był świadkiem mega hossy w ostatnim roku 2021. We wtorek 4 stycznia instytucjonalna platforma do inwestowania w kryptowaluty CoinShares podzieliła się rocznymi statystykami dotyczącymi instytucjonalnych wpływów w przestrzeni kryptowalut w zeszłym roku.

Zgodnie z raportem, roczne instytucjonalne napływy kryptowalut wyniosły oszałamiające 9,3 miliarda dolarów, co oznacza prawie 36-procentowy wzrost w porównaniu z 6,8 miliarda dolarów w 2020 roku. Ponadto całkowita liczba aktywów kryptograficznych i produktów inwestycyjnych również wzrosła z 9 do 15 w 2021 roku.

Dodatkowo w ubiegłym roku wprowadzono 37 nowych produktów inwestycyjnych w porównaniu z 24 produktami w 2020 r. Tak więc na chwilę obecną istnieją 132 instytucjonalne produkty kryptograficzne, co sugeruje silny popyt instytucjonalny w przestrzeni kryptograficznej. W swoim raporcie CoinShares wspomniał :

„Chociaż wzrost w latach 2019-2020 był znacznie wyższy i wyniósł 806%, uważamy, że jest to branża dojrzewająca, z całkowitymi aktywami pod zarządzaniem (AUM) kończącymi rok na poziomie 62,5 mld USD w 2021 r. w porównaniu z zaledwie 2,8 mld USD na koniec 2019 r.”

Bitcoin nadal dominuje w napływach netto na rynku w stosunku do innych altcoinów. Zgodnie z raportem CoinShares, Bitcoin zarejestrował wpływy netto w wysokości 6,3 miliarda dolarów w 2021 r., co oznacza 16% wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Z drugiej strony, Ethereum zarejestrowało wpływy netto w wysokości 1,3 miliarda dolarów w 2021 roku. Inne fundusze wieloaktywowe z koszykiem kryptowalut odnotowały wpływy netto w wysokości 775 milionów dolarów.

Największy na świecie zarządzający aktywami cyfrowymi – Grayscale – nadal utrzymuje swoją dominację na rynku z 43,5 miliardami dolarów w AUM. Na kolejnych miejscach uplasowały się CoinShares z wartością 4,75 miliarda dolarów oraz 3iQ z AUM w wysokości 2,52 miliarda dolarów.

Kontynuacja instytucjonalnego kupowania kryptowalut w 2022 r. w obliczu obaw o inflację

Podczas niedawnego wywiadu dla Forbes założyciel giełdy FTX Sam Bankman-Fried powiedział, że spodziewa się, że instytucjonalny zakup kryptowalut będzie kontynuowany w 2022 roku. Będzie to głównie napędzane większą jasnością przepisów, a także rosnącymi obawami o inflację, powiedział SBF. W swoim wywiadzie założyciel FTX zauważył:

Rzeczy, które napawają mnie optymizmem, to w zasadzie większa przejrzystość przepisów w Stanach Zjednoczonych i na świecie, co moim zdaniem mogłoby pomóc w wielu instytucjonalnych adopcjach. Wiele zależy również od tego, co dzieje się na froncie regulacyjnym.

Dodał dalej: „Zasadniczo każda duża instytucja finansowa, z którą rozmawiałem, każdy duży bank, każdy duży bank inwestycyjny, fundusze emerytalne, wszyscy przyglądają się temu sektorowi”.

Źródło: coingape.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy