12 dni temu

Rynek kryptowalut rośnie i traci 200 miliardów przed globalną korektą rynkową

Po globalnych korektach giełdowych, rynek kryptowalut upadł. Cały rynek kryptograficzny jest w rozsypce, a popularne tokeny, takie jak Bitcoin i Ethereum, ponoszą główny ciężar szkód. Jastrzębia postawa Rezerwy Federalnej osłabiła nastroje inwestorów. Również przez oczekiwania na szybkie podwyżki stóp.

Zmniejsza się dominacja Bitcoina

W ciągu ostatnich 24 godzin globalna kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o 8,88 procent do 2,04 biliona dolarów. Strata wynosi około 200 miliardów dolarów. Podobnie, całkowity wolumen obrotu wzrósł o 71,45% do 153,09 miliardów dolarów. Stablecoins stanowią 82,95 procent wolumenu obrotu przy 126,98 miliarda dolarów, podczas gdy DeFi stanowi 15,45 procent przy 23,65 miliarda dolarów.

Dziś współczynnik dominacji bitcoin, czyli miara kapitalizacji rynkowej BTC w stosunku do całkowitej kapitalizacji rynkowej kryptowalut, spadła do 39 procent. Od kwietnia ubiegłego roku, stosunek nie był tak niski, kiedy cryptocurrencies były w rynku niedźwiedzia .

Według danych TradingView, Bitcoin został uderzony przez falę sprzedaży . W związku z tym cena spadła do 43,717 USD w ciągu dnia po tym, jak przez kilka dni oscylowała wokół wsparcia blisko 46 000 USD. Społeczność kryptograficzna jest w oczekiwaniu, ponieważ cena Bitcoina oscyluje wokół 43 000 USD.

W okresach paniki na rynku niektórzy inwestorzy zazwyczaj sprzedają altcoiny, które są uważane za ryzykowne. Jedyną opcją pozostawioną dla traderów jest poszukiwanie względnego bezpieczeństwa w BTC, co skutkuje wyższym współczynnikiem dominacji bitcoinów.

W tej chwili jednak altcoiny nadal przewyższają bitcoiny. Tym samym wskazuje, że apetyt inwestorów na ryzyko pozostaje wysoki.

Bitcoin w niebezpieczeństwie flippeningu?

Ethereum jest mniej więcej 50% od wyprzedzenia bitcoina jako najbardziej znanej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej. Niektórzy analitycy określają bitwę o pierwsze miejsce w kryptowalutach jako „The Flippening”. W zeszłym roku Ether zyskał popularność na bitcoinie w kilku wskaźnikach. Obejmuje aktywne adresy, zainteresowania w wyszukiwarce Google i liczby transakcji.

Wzrost kapitalizacji rynkowej etheru sugeruje, że inwestorzy szukają potencjalnych możliwości zwrotu poza bitcoinami. Ulepszenia sieci Ethereum mogą działać jako katalizator przyciągający więcej funduszy etheru niż bitcoin.

Czego oczekujemy dalej?

Według analityków rynku korekty były powszechne. Dotknęły one zarówno rynek tradycyjny, jak i kryptowaluty z powodu przyspieszonego spływu bilansu przez Fed.

W połączeniu z nadchodzącym stopniowym zmniejszaniem i podwyżkami stóp, ogólne perspektywy makroekonomiczne dla rynków wydają się pesymistyczne. Podobnie, główne klasy aktywów notowane są po absurdalnie wysokich wycenach oderwanych od danych fundamentalnych. Dodali, że najprawdopodobniej zobaczymy kontynuację wyprzedaży na wzrost, z rotacją w wartości i bezpieczne schronienia.

Tymczasem w tej chwili NFT wybuchają . Opensea już w ciągu ostatnich czterech dni zrealizowała większy wolumen niż w pierwszej połowie ubiegłego roku.

Powiązane posty:

Lubisz BTCMANAGERA? Wyślij nam wskazówkę!
Nasz adres Bitcoin: 3AbQrAyRsdM5NX5BQh8qWYePEpGjCYLCy4

Źródło

Źródło: btcmanager.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy