9 dni temu

Czym są pożyczki kryptograficzne i jak działają

Świat kryptowalut przeszedł długą drogę od 2008 roku, kiedy to został wymyślony przez tajemniczego twórcę, Satoshi Nakamoto w gazecie dla Bitcoin . Podróż była po prostu astronomiczna, a kryptowaluty dawały wolność finansową ludziom na całym świecie. Kryptowaluty zyskały znacznie większą popularność w ciągu ostatnich 5 lat niż lata wcześniej, z tysiącami altcoinów, projektów, technologii itp. wchodzących na rynek. Z każdym rokiem unowocześnia przestrzeń finansową. Pożyczki kryptograficzne to jedna z takich innowacji, w której użytkownicy mogą uzyskać dostęp do pożyczek pod zastaw swoich aktywów kryptograficznych, znanych jako pożyczki wspierane kryptowalutami i pożyczki kryptograficzne bez zabezpieczeń (pożyczki błyskawiczne) itp.

Tutaj przedstawiamy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o pożyczkach zabezpieczonych kryptowalutami oraz o tym, jak możesz uzyskać pożyczki pod zastaw kryptowalut, a także o korzyściach i ryzyku z nimi związanym.

Co to są pożyczki kryptograficzne

Aby zrozumieć, czym jest pożyczka kryptograficzna, ważne jest, aby zrozumieć, czym jest konwencjonalna pożyczka i jak działa. Pożyczka konwencjonalna może być dwojakiego rodzaju: zabezpieczona lub niezabezpieczona. Pożyczki zabezpieczone wymagają zabezpieczenia lub zabezpieczenia przed nimi jako zabezpieczenia w obliczu niemożności spłaty pożyczki przez pożyczkobiorcę. Pożyczki niezabezpieczone nie wymagają zabezpieczenia ani zabezpieczenia, są raczej przyznawane na podstawie CIBIL lub oceny kredytowej pożyczkobiorcy.

Tak więc pożyczka kryptograficzna jest również podobna do konwencjonalnej pożyczki w taki sposób, że podstawowe zabezpieczenie lub zabezpieczenie potrzebne do zabezpieczenia pożyczki nie jest aktywem fizycznym, a raczej aktywem kryptowalutowym. Istnieje również inny rodzaj pożyczki kryptograficznej, znanej jako pożyczka błyskawiczna, która nie jest zabezpieczona żadnym aktywem i jest obsługiwana na podstawie inteligentnych kontraktów. Ale kiedy mówimy o pożyczce kryptograficznej, odnosi się to do pożyczki zabezpieczonej krypto.

Istnieje wiele platform, które służą jako kanał zabezpieczający pożyczki kryptograficzne, takie jak BlockFi , Celsius , Aave , Compound , a nawet scentralizowane giełdy, takie jak Binance .

Zalety pożyczki kryptograficznej

Kolejnym ważnym pytaniem, które przychodzi do głowy, jest to, czy uzyskanie pożyczki kryptograficznej jest dobrym pomysłem, czy nie. Jeśli chodzi o pożyczki kryptowalutowe, dla każdego użytkownika dostępnych jest wiele opcji. Mogą wybrać, czy są pożyczkobiorcą, czy pożyczkodawcą. Każda z tych ról ma swoje zalety i wady, takie jak:

Zarabiaj odsetki

Jako pożyczkodawca, ludzie mają ogromną szansę na uzyskanie odsetek od udzielanych pożyczek. Jest to łatwy sposób na uzyskanie stałego pasywnego dochodu poprzez pożyczanie aktywów kryptograficznych, stabilnych monet, takich jak USDT, lub gotówki.

Niskie oprocentowanie

Dla pożyczkobiorców pożyczki pod zastaw kryptowalut są bardzo lukratywną perspektywą, ponieważ stopy procentowe są bardzo niskie. Na przykład BlockFi oferuje 4,5 procent APR (roczna stopa procentowa) pożyczki. Wiele innych platform ma również bardzo niskie oprocentowanie pożyczek kryptowalutowych, gdy pożyczki są zabezpieczone długoterminowo.

Banki nie są potrzebne

Pożyczki kryptowalutowe wzmacniają ludzi w taki sposób, że odbierają one bankom i innym instytucjom finansowym władzę zatwierdzania lub odmowy udzielania pożyczek. Chociaż kwota większości pożyczek zabezpieczonych kryptowalutami zwykle przekracza 10 000 USD, nadal jest bardzo lukratywna i daje dostęp do funduszy, których zabezpieczenie za pomocą konwencjonalnych metod zajęłoby im dużo czasu.

Szybki i bezpieczny

Głównym problemem związanym z konwencjonalnymi pożyczkami jest to, że są one bardzo czasochłonne i nie każdy może być pewny zabezpieczenia pożyczki. Przy pożyczkach kryptowalutowych czas potrzebny na uzyskanie pożyczki jest minimalny i prawie każdy może go otrzymać.

Własność aktywów Crypto

Jeśli ktoś posiada dużą liczbę aktywów kryptograficznych i potrzebuje gotówki, nie musi sprzedawać swoich aktywów kryptograficznych. Zamiast tego mogą zabezpieczyć pożyczki gotówkowe, zachowując swoje aktywa kryptograficzne jako zabezpieczenie i odzyskując je po spłacie pożyczki.

Wady kryptowaluty

Chociaż pożyczki kryptowalutowe mogą wydawać się bardzo lukratywne i rozsądne, jeśli chodzi o uzyskiwanie pożyczek dla osób, które parają się światem kryptowalut. Wiążą się z nimi pewne nieodłączne wady. Niektóre z tych wad to:

Wysoka minimalna kwota kredytu

Jeśli chodzi o pożyczki kryptowalutowe, to zazwyczaj kwota pożyczki jest wysoka. To sprawia, że ​​myślenie o jego zdobyciu jest o wiele bardziej ryzykowne. Co więcej, w celu zabezpieczenia pożyczki w kryptowalucie o wartości 10 000 USD, platformy takie jak BlockFi wymagają minimalnego posiadania kryptowaluty o wartości 20 000 USD w celu uzyskania zgody na pożyczkę.

Krótki okres spłaty

Większość pożyczek kryptowalutowych ma krótki okres spłaty wahający się od 12 miesięcy do 3 lat. W porównaniu z konwencjonalnymi pożyczkami okres ten jest krótszy i wywiera znacznie większą presję na pożyczkobiorcę.

Zmienny charakter cen kryptowalut

Zasób kryptograficzny, przeciwko któremu zabezpieczona jest pożyczka, może podlegać ogromnej zmienności cen w okresie kredytowania. Jeśli cena aktywów kryptograficznych spadnie poniżej poziomu progowego ustalonego przez pożyczkodawcę, istnieje ryzyko wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Jeśli wystąpi wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, pożyczkobiorca może być zmuszony do zdeponowania większej ilości tego składnika aktywów w celu spełnienia wymagań pożyczki. Jeśli pożyczkobiorca tego nie zrobi, platforma może zdecydować się na sprzedaż Twoich aktywów, aby odzyskać straty.

Aktywa kryptograficzne są zablokowane

Gdy pożyczka zostanie zabezpieczona przed aktywami kryptograficznymi, są one zablokowane na cały czas trwania pożyczki. Podczas których pożyczkobiorca nie może już uzyskać dostępu do swoich aktywów i używać ich do celów handlowych i innych. W przypadku, gdy cena twojego majątku spadnie na księżyc, nie będziesz mógł ich sprzedać. Podobnie, jeśli cena znacznie spadnie, nie będziesz w stanie ich sprzedać, aby skrócić swoje straty.

Wniosek

Chociaż pożyczki kryptowalutowe są bardzo łatwe do zabezpieczenia i mają wiele nieodłącznych zalet, dając jednocześnie wolność finansową ludziom na całym świecie. Mechanizm i oferujące je platformy są wciąż na bardzo wczesnym etapie. Co więcej, niestabilny charakter aktywów kryptograficznych, które stanowią podstawę pożyczek kryptowalutowych, czyni je bardzo ryzykownym przedsięwzięciem. Nawet jeśli jesteś pożyczkodawcą, który chce zarabiać na odsetkach pożyczając swoje aktywa kryptograficzne, znacznie lepszym pomysłem jest trzymanie swoich aktywów w portfelu CoinStats i zarabianie na swoich zasobach. Co więcej, zarządzaj wszystkimi swoimi zasobami kryptograficznymi na różnych platformach za pomocą portfela i aplikacji CoinStats.

Źródło: coinstats.app
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy