22 dni temu

Platforma prognozująca kryptowaluty Polymarket zapłaci karę w wysokości 1,4 mln USD

Platforma zakładów kryptograficznych Polymarket została poproszona przez Commodity Futures Trading Commission lub CFTC o zapłacenie grzywny w wysokości 1,4 miliona USD 3 stycznia 2022 r. za nieuzyskanie wyznaczonego rynku kontraktowego. Zgodnie z komunikatem prasowym jest to obowiązkowe, aby oferować pozagiełdowe kontrakty opcji binarnych oparte na zdarzeniach i zapewniać użytkownikom pełny zwrot pieniędzy, ponieważ firma nie spełniła wymagań regulatora.

Oprócz grzywny, nakaz wymaga również firmy z siedzibą w Nowym Jorku i obowiązujących przepisów CFTC oraz zaprzestania naruszania przepisów CEA i CFTC, zgodnie z opłatami. Czytając w tym samym tonie, p.o. dyrektora ds. egzekwowania prawa Vincent McGonagle stwierdził:

„Wszystkie rynki instrumentów pochodnych muszą funkcjonować w granicach prawa, niezależnie od wykorzystywanej technologii, w szczególności włączając te z tak zwanych zdecentralizowanych finansów lub przestrzeni „DeFi”. Uczestnicy rynku powinni proaktywnie współpracować z CFTC, aby zapewnić, że nasze rynki pozostaną solidne, przejrzyste i zapewnią klientom ochronę zapewnianą przez CEA i nasze regulacje.”

Polymarket — przegląd tła

CFTC odkryła w czerwcu 2020 r., że Polymarket prowadził nielegalną, niezarejestrowaną lub niewyznaczoną placówkę dla internetowych kontraktów handlowych opcji binarnych opartych na zdarzeniach, znaną jako „rynki zdarzeń”. Zgodnie z zamówieniem, za pośrednictwem swojej strony internetowej platforma rynku kryptograficznego oferowała publiczny handel kontraktami opcji binarnych związanymi z wydarzeniami takimi jak „Czy Trump wygra wybory prezydenckie w 2020 roku?”. Oprócz tego w zamówieniu stwierdzono również, że Polymarket od 2018 r. oferuje ponad 900 oddzielnych rynków wydarzeń, wdrażając inteligentne kontrakty hostowane na blockchain do obsługi rynków.

W zamówieniu zauważono również, że takie kontrakty na rynku zdarzeń, z których każdy składa się z pary opcji binarnych, stanowią swapy pod jurysdykcją CFTC, a zatem mogą być oferowane wyłącznie na zarejestrowanej giełdzie zgodnie z regulacjami CEA i CFTC. Jak stwierdzono w nakazie, CFTC uznaje znaczącą współpracę Polymarket z dochodzeniem w tej sprawie Wydziału Wykonawczego w formie obniżonej cywilnej kary pieniężnej.

Źródło: www.tronweekly.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy