14 dni temu

Awaria kryptowalut w 2022 roku

Ceny bitcoinów gwałtownie spadły zeszłej nocy. Ogólny rynek kryptowalut spadł o ponad 7% w ciągu ostatnich 24 godzin. Ceny bitcoinów osiągnęły najniższy poziom 43 000 USD, podczas gdy inne altcoiny przekroczyły swoje poziomy wsparcia. Czy oficjalnie weszliśmy na kryptowalutowy rynek niedźwiedzia? Dlaczego rynek kryptowalut się załamuje? Przejdźmy do konkretnych powodów.

Rezerwa Federalna USA

Po tym, jak Rezerwa Federalna USA (FED) opublikowała wczoraj wieczorem protokoły z poprzednich posiedzeń, prawie wszystkie amerykańskie akcje spółek technologicznych załamały się . Na koniec handlu indeks technologiczny Nasdaq-100 stracił prawie 2%. Wraz z wartościami technicznymi uległy również awarii wartości kryptowalut. Oprócz Bitcoina przegrali również Ethereum, Cardano i Solana. Zwykle nawet w postaci dwucyfrowej. Wygląda na to, że rynek obecnie ocenia kryptowaluty jako akcje technologiczne.

Dlaczego Cryptos się zawiesił?

Akcje spółek technologicznych zwykle reagują znacznie bardziej agresywnie na informacje z banków centralnych niż akcje spółek wyceniających. Szczególnie zmiany stóp procentowych i inflacja zwykle obciążają akcje spółek technologicznych. Często zadłużone firmy muszą wydawać więcej pieniędzy na spłatę długów, gdy stopy procentowe są wyższe. Jeśli inflacja będzie wyższa, ich przyszłe zyski będą bezwartościowe, co również obniży cenę. Nawet jeśli tak nie jest w przypadku Bitcoina, cena wydaje się korelować z akcjami Tech lub przynajmniej z protokołem FED. W tym samym protokole bankierzy centralni obawiają się dalszego wzrostu inflacji (więcej niż zakładano) i co najmniej trzech podwyżek stóp procentowych do 2022 r. Być może nawet jednej czwartej. Koniec luźnej polityki pieniężnej.

Jak to wpłynie na Bitcoina?

Wpływ na Bitcoin powinien być możliwy do opanowania. W rzeczywistości nie wiadomo jeszcze, jak zachowuje się Bitcoin, gdy inflacja jest wysoka. Możliwe, że wysoka inflacja może nawet napędzać cenę Bitcoina i nadać mu reputację cyfrowego złota. Fakt, że na rynku będzie mniej płynności ze względu na wyższe stopy procentowe, powinien mieć wpływ na Bitcoina tylko w ograniczonym stopniu. Zwłaszcza, że ​​stopy procentowe prawdopodobnie pozostaną stosunkowo niskie nawet po podwyżkach.

Ogólnie rzecz biorąc, większość zagrożeń związanych z inflacją i stopami procentowymi prawdopodobnie zostanie już uwzględniona. Niewiele powinno stanąć na drodze do długoterminowego odzyskania ceny Bitcoina. Jeśli chcesz kupić dip, sprawdź Binance .

Źródło: cryptoticker.io
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy