22 dni temu

Arbitraż kryptograficzny: jak to działa i strategie handlowe

Co to jest arbitraż kryptowalut?

Arbitraż kryptograficzny to metoda handlowa, w której kupujesz określoną kryptowalutę na jednym rynku i od razu sprzedajesz ją na innym, ale tym razem po wyższej cenie.

W związku z tym daje możliwość skorzystania z różnicy cen między dwoma rynkami przy sprzedaży tej samej kryptowaluty na różnych platformach.

Proces nie wymaga wyjaśnień. Na przykład, jeśli cena Bitcoina wynosi 12 000 USD, a platforma taka jak Binance ustala swój górny limit na 11 800 USD, arbitraż kryptograficzny pozwala zbadać możliwość różnic cenowych.

Możesz kupić Bitcoin na Binance za 11 800 USD, a następnie sprzedać go na innym rynku, takim jak Coinbase za 12 000 USD, zarabiając 200 USD.

Jakie są rodzaje arbitrażu kryptograficznego?

Rodzaje arbitrażu kryptograficznego

Arbitraż przestrzenny

W tego rodzaju arbitrażu kryptowalutowym należy użyć modelu danych ilościowych, aby określić arbitraż różnych robotów statystycznych kryptowalut w celu uzyskania zysków. Arbitraż statystyczny jest więc transakcją opartą na modelach matematycznych.

Arbitraż przestrzenny bez przenoszenia

Ze względu na ryzyko związane z kosztami transportu i ramami czasowymi niektórzy handlowcy starają się unikać arbitrażu przestrzennego. Mogą zrobić wiele bitcoinów w jednej transakcji i krótkie bitcoiny w innej transakcji, a następnie czekać, aż wartości dwóch giełd zbiegną się w hipotetycznym scenariuszu.

Eliminuje to konieczność przenoszenia środków i tokenów z jednego konta na drugie.

Arbitraż trójkątny

Na tej samej giełdzie arbitraż trójkątny wykorzystuje różnicę cen między wieloma parami kryptowalut. Inwestorzy korzystają z tej metody, aby kupić kryptowalutę, a następnie wymienić ją na inną kryptowalutę na tej samej giełdzie, która jest niedowartościowana w porównaniu z pierwszą.

Następnie inwestor wymieni drugi token na trzecią kryptowalutę, która jest zbyt droga w porównaniu z pierwszą. Ostatecznie inwestor sfinalizuje transakcję wymieniając trzecią kryptowalutę na pierwszą monetę.

Jak arbitraż kryptowaluty?

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym traderem, czy doświadczonym inwestorem, korzyścią płynącą z handlu arbitrażem kryptowalutowym jest to, że obecnie istnieje wiele platform, które mogą zautomatyzować proces znajdowania i handlu różnicami cen na wielu giełdach. Te „jeden dla wszystkich” platformy mogą zapewnić doskonałe możliwości pasywnego dochodu dla traderów poszukujących rozwiązań handlowych o niskim ryzyku i bez zakłóceń, w tym:

  • Arbismart
  • Pionex
  • Cryptohopper

Jakie są zalety i wady arbitrażu kryptograficznego?

Plusy Crypto Arbitrage

1) Szybki zysk

Możesz przeprowadzić wymianę kryptowalut po zakończeniu wymiany, co może zająć godzinę lub mniej. Jest to o wiele szybsze niż zwykłe giełdy, na których kupujesz i przechowujesz kryptograficzne pieniądze na późniejszą transakcję.

2) Szeroki wachlarz możliwości

Obecnie dostępnych jest wiele transakcji walut cyfrowych. Przy tak ogromnej liczbie otwierają się szerokie możliwości mediacyjne. Jak wskazuje Coindesk, obecnie na świecie istnieje ponad 391 transakcji walutami cyfrowymi.

3) Rynek kryptowalut wciąż się rozwija

Pieniądze kryptograficzne nie są jeszcze dobrze znane, więc rynek walut cyfrowych jest jeszcze w początkowej fazie rozwoju. W związku z tym istnieje wiele naruszeń, błędów i wadliwej transmisji danych między transakcjami. Dodatkowo jest mniej poszukiwanych dealerów walut cyfrowych i mniej rywalizacji, co powoduje potencjalne kontrasty wartości.

4) Kryptowaluty są nadal niestabilne

Chociaż główna waluta cyfrowa Bitcoin została wysłana przez Satoshi Nakamoto w 2009 roku, jest to jak dotąd jedna z najbardziej chwiejnych dostępnych form kryptograficznych pieniędzy. Wynika to ze zmian na rynku organicznym i sposobu, w jaki tokeny są zdecentralizowane. Ponieważ waluty cyfrowe są tak temperamentne, mogą wystąpić ogromne różnice wartości między transakcjami. Daje nam to szansę na dyskrecję.

Wady Crypto Arbitrage

1) Ograniczenia KYC

Aby dokonać wymiany na dowolnym handlu kryptograficznymi pieniędzmi, naprawdę chcesz zgodzić się z aktualnymi zasadami KYC. Raz na jakiś czas chcesz mieć księgę rachunkową w kraju, w którym znajduje się handel, lub być może będziesz musiał połączyć swoje saldo finansowe i sprawdzić swoją osobowość. Potwierdzenie Twojego rekordu przez KYC może potrwać nawet 24 godziny przed dokonaniem wymiany.

2) Przechowywanie monet

Ponieważ naprawdę chcesz odwiedzać różne transakcje w celu wymiany, być może będziesz musiał przechowywać swoje tokeny we wszystkich transakcjach. Ponieważ te zaszyfrowane formy pieniężne są przechowywane w rejestrach internetowych, są one bezbronne wobec ataków programistów. Część tych skromniejszych i mniej znanych organizacji również dość często przyjmuje tokeny od klientów. Dlatego naprawdę chcesz zrozumieć to niebezpieczeństwo, zanim zaczniesz zapisywać się na wymianę cyfrowych pieniędzy na mniej znanych etapach.

3) Opłaty

Transakcje kryptograficzne nie pozwalają na bezpłatne przechowywanie, wyciąganie lub wymianę. Pobierają określoną ilość gotówki jako prowizję. W związku z tym chcesz uwzględnić prowizje przy ustalaniu korzyści z wymiany.

4) Duże transakcje zapewniają lepszy zysk

Później, we wszystkich odroczeniach i opłatach związanych z obsługą materiałów, korzyści z interwencji mogą być niewielkie. Aby uzyskać ogromne korzyści z wymiany, chcesz zwiększyć swój wolumen wymiany.

5) Limity wypłat

W momencie, gdy dokonujesz ogromnej wymiany, powinieneś pamiętać, że giełda ma określone limity wypłat. W ten sposób nie możesz w tym samym czasie wyciągnąć salda cyfrowych pieniędzy z portfela.

6) Czas

Każda kryptograficzna wymiana pieniędzy wymaga około 10 minut na zakończenie i potwierdzenie przez kopaczy. W tym okresie rynek może być przeciwko tobie i możesz stracić potencjalne korzyści z wymiany. Przez większość czasu brokerzy nie tworzyli zysku, ponieważ rynek spadał, a korzyść przeradzała się w nieszczęście.

7) Wolniejsze transakcje

Wraz ze wzrostem wolumenu wymian na światowym cyfrowym rynku pieniężnym przetwarzanie i potwierdzanie wymian zajmuje więcej czasu. Aby szybko przenieść rezerwy, może to być poważny problem. Kontrastowe i Ethereum (ETH), wymiany bitcoinów zajmują więcej czasu.

8) Konkurencja

Może być więcej kupców szukających wymiany, co może spowodować różne wolumeny wymiany w różnych branżach. Może również osłabić strzał w innych biorących udział w interwencji.

Jak wybrać oprogramowanie do arbitrażu kryptowalut?

Oto opłaty, które należy uiścić za korzystanie z takiego oprogramowania:

• Funkcja arbitrażu jest dostępna dla użytkowników, którzy wykupili abonament w wersji premium (44 USD/miesiąc) i wersji profesjonalnej (110 USD/miesiąc).

• Użytkownicy tego robota arbitrażowego muszą zapłacić od 0,006 do 0,015 bitcoinów w ciągu trzech miesięcy (rabaty w przypadku planów półrocznych i rocznych). Im więcej płacisz, tym więcej funkcji jest dostępnych.

• W tej usłudze arbitraż dotyczy subskrypcji Adventurer (49 USD/miesiąc) i Hero (99 USD/miesiąc).

wybierz oprogramowanie do arbitrażu kryptowalut

Jakie są niebezpieczeństwa arbitrażu kryptograficznego?

Po drodze istnieje kilka zagrożeń:

  • Kiedy Twój Bitcoin trafia do Republiki Południowej Afryki, cena spada, kompensując oczekiwany zysk;
  • Dostawa bitcoinów z zagranicy na lokalne giełdy jest opóźniona (wzrost udziału w rynku zwiększy ryzyko strat)
  • Awaria, włamanie lub bankructwo zagranicznych lub lokalnych giełd (na przykład, co się stało z nieudaną giełdą iCE3)
  • Właściciel giełdy unika Twojej kryptowaluty (podobno stało się to z turecką giełdą Thodex)
  • Twoje bitcoiny zostały wysłane na zły adres i utracone na zawsze.

Czy arbitraż kryptograficzny jest opłacalny?

W chwili pisania tego tekstu różnica między dwiema popularnymi giełdami kryptowalut wynosi 6 USD za BTC. Możesz zyskać na tych różnicach, np. od 0,2% do 2,5% dziennie (10 do 50 USD). Jeśli każdego dnia skupisz się na około 10 z tych spreadów, możesz zarobić co najmniej 1000 USD tygodniowo.

Do prowadzenia arbitrażu kryptograficznego potrzebny jest odpowiedni zestaw narzędzi i wiedzy. Bez tego skorzystanie z tej szansy jest prawie niemożliwe. Gdy spread może być większy, możliwa jest sytuacja, która może przynieść ogromne zyski. W powyższym przykładzie przyjrzeliśmy się tylko sytuacji arbitrażu kosmicznego. To w połączeniu z innymi strategiami arbitrażu kryptograficznego może generować większe zyski.

Jeśli jesteś dziennym traderem kryptowalut, a rynek niewiele się zmienił, zawsze możesz skorzystać na arbitrażu. Jeśli wytrwasz i szybko wykorzystasz okazje do zysku, możesz uzyskać znaczne zyski z arbitrażu. Najpopularniejszym rodzajem arbitrażu, z którego korzystają ludzie, jest arbitraż przestrzenny, w ramach którego kupują oni kryptowalutę na jednej giełdzie i sprzedają ją na innej giełdzie. Ale czasami może to być całkowicie nieskuteczne.

Czy Crypto Arbitrage jest legalny?

Tak, zwykle. Praktyka arbitrażu jest ogólnie zachęcana, ponieważ może poprawić efektywność rynku. Przenoszenie przedmiotów na giełdach powinno pomóc zrównoważyć ceny na różnych giełdach. Jednak niektóre jurysdykcje mają zastrzeżenia. Jeśli jesteś obywatelem USA i korzystasz z zagranicznego konta kryptowalutowego, musisz upewnić się, że konto to jest zgłoszone do IRS. W przeciwnym razie możesz mieć duże kłopoty. Dopóki twoja papierkowa robota jest w porządku, możesz być w porządku. Jak ze wszystkim, najlepiej skonsultować się z prawnikiem.

Arbitraż kryptograficzny jest legalny

Ważne rzeczy, które należy wiedzieć, zanim spróbujesz

1) Nowe aukcje

Zawsze miej oko na listę nowych kryptowalut. Jeśli kryptowaluta jest przedmiotem obrotu na giełdzie po raz pierwszy, giełda może mieć niewielkie zapotrzebowanie na token.

2) Unikaj przesyłania BTC

Jak wszyscy wiemy, transakcje Bitcoin zajmują dużo czasu. Ponieważ arbitraż wymaga, abyś handlował tak szybko, jak to możliwe, wolniejszy czas handlu BTC zmniejszy twoje szanse na zyskowny handel. Możesz rozważyć altcoiny, takie jak ETH, które zapewniają szybsze transakcje.

3) Planuj strategicznie

Zanim zaczniesz arbitraż, musisz wziąć pod uwagę różne czynniki i kwestie. Zalecamy zaplanowanie kwoty środków dla każdej transakcji. Jaki procent zysku otrzymasz? Jakie prowizje mogą obniżyć Twoje zyski?

4) Kontynuuj monitorowanie rynku

Okazje do arbitrażu mogą pojawić się o każdej porze dnia. Aby je odkryć, trzeba obserwować rynek. Podczas zmienności rynku prawdopodobieństwo różnic cenowych jest bardzo duże, dlatego należy zwracać baczną uwagę na najnowsze wiadomości i wydarzenia, które mogą powodować takie zmiany.

5) Urozmaicaj

Jeśli ograniczysz swój handel do dwóch lub trzech giełd, prawdopodobnie prawie nie zauważysz okazji do arbitrażu lub osiągniesz tylko niewielki zysk z każdej nadarzającej się okazji. Aby uzyskać znaczne zyski, upewnij się, że handlujesz na różnych giełdach. Zmniejsza również potencjalne ryzyko pojawienia się wszystkich jaj w tym samym koszyku.

6) Ogranicz straty

Ponieważ rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, zawsze upewnij się, że handlujesz szybko lub wcale. Czasami, aby zarobić pieniądze, ryzyko znacznie przewyższa korzyści. Zamiast ryzykować możliwości arbitrażu, lepiej nie tracić pieniędzy.

7) Strategie żywopłotu

Aby uchronić się przed nagłymi zmianami na rynku, możesz skorzystać ze strategii hedgingowych. Hedging chroni Cię przed potencjalnymi stratami, ale ostatecznie zmniejsza potencjalne zyski. Możesz myśleć o hedgingu jako o polisie ubezpieczeniowej, która chroni Cię przed nieuchronnymi stratami.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, arbitraż kryptowalutowy daje możliwości mniej doświadczonym i wszechstronnym traderom poprzez wymianę kryptowalut.

Chociaż, podobnie jak tradycyjne metody handlu, arbitraż kryptowalut również wiąże się z pewnym ryzykiem, więc jeśli chcesz zarobić, musisz zachować czujność przy każdej transakcji.

Arbitraż ma miejsce na giełdzie, rynku obligacji i rynku towarowym, gdzie ten sam projekt jest sprzedawany po różnych cenach w różnych miejscach. Ponieważ kryptowaluty są walutami cyfrowymi i nie mają aktywów bazowych, trudniej je wycenić i nie przestrzegają tych samych zasad wyceny akcji i obligacji w oparciu o wyniki firm, gmin lub krajów.

Strategie arbitrażowe mogą być bardziej skomplikowane niż kryptowaluty. Jednak ta metoda jest legalna i może przynieść ogromne zyski, jednocześnie narażając inwestorów na ryzyko.

Źródło: coin-tradeandmine.com
Zgarnij darmowe kryptowaluty
Aktualne airdropy